rekrutacja na studia - AGH

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Elon »

masz dokładnie opisane jak wygląda kwalifikacja na kierunek wybrany jako alternatywny.
Krencik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Krencik »

Poza Informatyką na IET widzę, że na alternatywne nie warto sobie dawać także Inżynierii Biomedycznej. Żadnego z tych kierunków nie brałem pod uwagę, więc nie powinno być z tym wielkiego problemu. Po Informatyce na EAIiIB dałem jeszcze jako alternatywę w kolejności Informatykę Stosowaną na FiIS, Elektrotechnikę i Matematykę, więc powinno być dobrze. Ogólnie progi raczej spaść muszą, nie na wszystkim co prawda, ale muszą. Raczej nie grozi mi jakieś załamanie i full ludzi na wszystkich alternatywnych kierunkach? Ta liczba osób, która przypada na jedno miejsce dotyczy tylko głównego kierunku czy także alternatywnych? Bo wszędzie jest ponad jedną osobę na kierunek - ?

Mam nadzieję, że jak nie na AiR, to przynajmniej z tą Informatyką się uda. Z tego co widzę, to w zeszłym roku można było ją jeszcze brać jako 1 i 2 kierunek alternatywny, w poprzednich latach było podobnie. Co do progu na AiR - to zdaję sobie sprawę, że może być różnie, w zeszłym roku bym się nie dostał, ale podczas 3 wcześniejszych lat już tak. Średni wynik z matury rozszerzonej z matematyki nastraja mnie pozytywnie, bo poleciał strasznie w dół, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że osoba, która matematykę umie, napisze maturę na świetny wynik niezależnie od jej poziomu trudności. Może ktoś z poprzedniego rocznika jeszcze będzie próbował?

Dziękuję za odpowiedź i rozwianie z mojej głowy przynajmniej kilku wątpliwości. Jak ktoś jeszcze wie coś więcej, to nie obrażę się za kolejny wpis.
MajkMajkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2014, o 23:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tuczępy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: MajkMajkel »

Ja po tegorocznej maturze mam 650 punktów. Chciałbym dostać się na elektrotechnikę, na którą rok temu był próg 740 punktów. Obawiam się o to. Myślicie, że mam szansę małą, czy jakaś większa jest?

Mam jeszcze 3 dni na zmianę alternatywnych, ponieważ jak mi podskoczą w nich progi to tym bardziej się nie dostanę. Z alternatywnych wybrałem fizykę techniczną, medyczną, MiBM oraz Zarządzanie i Inżynierię Produkcji. Co byście zrobili na moim miejscu ? Dzięki za odpowiedzi.
daro20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: daro20 »

Uważam, że spokojnie się dostaniesz na automatykę i robotykę w tym roku. Próg bedzie między 800 a 900. W tym oku mediana na maturze wynosiła 40 a średnia matur 42 % więc generalnoie wszystkim gorzej poszła. Generalnie wśród rocznika 95 wszystkim poszło słabo z matury, nawet tym najlepszym także myśle, że masz spore szanse -- 6 lipca 2014, 18:08 --A co do elektrotechniki to myśle że próg bedzie taki jak 2011 czyli 600
aischa2311
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2014, o 15:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: aischa2311 »

Niestety 711p na Elektronike i Telekomunikację nie wystarczyły
Jak widzę cięższa matura to nie wszystko
Awatar użytkownika
rochaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 3 lip 2012, o 23:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: komp
Podziękował: 128 razy
Pomógł: 2 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: rochaj »

a jak sprawdzić na którym się jest miejscu i jakie były progi?
Krencik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Krencik »

Coś tam chyba jednak spadło, gdyż dostałem się na AiR na EAIiIB z 925 punktami, podczas gdy rok temu próg wynosił 942. O ile? Trzeba czekać na jakieś nieoficjalne przecieki dotyczące progów, pewnie kwestia kilku godzin.
Awatar użytkownika
rochaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 3 lip 2012, o 23:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: komp
Podziękował: 128 razy
Pomógł: 2 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: rochaj »

a czy można będzie sprawdzić, którym się jest na liście
Burkat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 maja 2014, o 14:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Myślenice
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 3 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Burkat »

Chyba na wydziale są wywieszone listy, możesz zobaczyć jak będziesz składał papiery. Tylko nie jestem pewien czy jest zachowana kolejność punktowa .
Ja się dostałem na informaykę na IET z 932p.
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Elon »

Ja się dostałem na tą nową elektronikę z pierwszego alternatywnego mając 716p. Wygląda na to, że zbyt wielu chętnych na ten kierunek nie było.
igens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 mar 2013, o 21:15
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: igens »

... _2014L.pdf

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ