rekrutacja na studia - AGH

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
aischa2311
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2014, o 15:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: aischa2311 »

Jestem po maturze rozszerzonej z matematyki, która najlepiej mi nie poszła ( w granicy 50%), podstawowa matematyka >90% i do tego nieźle zdany angielski (oba poziomy). Planowałam pójść na Eletronikę i Telekomunikację na AGH, jednak teraz nie jestem tego juz taka pewna:
będę mieć ok 710 punktów, a próg punktowy w tamtym roku wynosił 750 - nie jestem pewna czy jest szansa by w tym roku progi spadły aż tak bardzo gdyż ten kierunek cieszy się stałym zainteresowaniem. Skończyłam dobre liceum (kl mat- inf)z mocną matematyką ( mimo tej porażki zwanej maturą rozszerzoną) i czuję się nawet mocna z tej strony, jednak nie wiem czy warto ryzykować dawanie tego kierunku na pierwszym miejscu listy gdyż słyszłam gdzieś że w momencie gdy nie dostanę się w 1 rekrutacji to progi na AGH podnoszą się przy kolejnych lipcowych próbach gdy osoby które nie dostały się na np Informatykę Stosowaną (>900 pkt) na tym samym wydziale spróbują z EiT.
Zastanawiłam się także nad Elektoniką i Telekomunikacją w języku angielskim, ale z informacji podanych na stronie agh wynika że w tamtym roku progi były takie same jak te na zwykłej EiT.
Myślicie że jest sens z próbami dostania się, czy raczej odpuścić i szukać czegoś podobnego?
Jak jednak coś innego to co jest w stylu EiT w Krakowie gdzie z moimi wynikami się dostanę, a również bedę miała pewny i dobry zawód jeżeli uda mi się skończyc studia?
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: VillagerMTV »

aischa2311 pisze:będę mieć ok 710 punktów, a próg punktowy w tamtym roku wynosił 750 - nie jestem pewna czy jest szansa by w tym roku progi spadły aż tak bardzo gdyż ten kierunek cieszy się stałym zainteresowaniem.
Tego nikt Ci nie powie. Zależy jaka będzie liczba chętnych i jak matura wszystkim pójdzie. W zeszłym roku progi podskoczyły, w tym mogą spaść, bo matura niby była trudniejsza, ale nikt tego nie wie. Wróżenie z fusów.
aischa2311 pisze:jednak nie wiem czy warto ryzykować dawanie tego kierunku na pierwszym miejscu listy gdyż słyszłam gdzieś że w momencie gdy nie dostanę się w 1 rekrutacji to progi na AGH podnoszą się przy kolejnych lipcowych próbach
Jeśli deklarujesz na \(\displaystyle{ 2}\) miejscu kierunek \(\displaystyle{ X}\) to musisz mieć więcej punktów (prawie zawsze) niż jak dasz go na pierwszym.
Czy dawać? Nie wiem. Sama zdecyduj czy chcesz ten kierunek czy inny. Nikt tego nie wie lepiej niż Ty.
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Elon »

W tym roku otwierają na AGH dwa nowe kierunki: Elektronika na IET (swoją drogą zaciekawiło mnie to bo przecież już jest tam kierunek Elektronika i Telekomunikacja), i Mikroelektronika w Technice i Medycynie na EAIIB, to też coś około elektronicznego może cię zainteresuje.
aischa2311
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2014, o 15:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: aischa2311 »

Co do tych nowych kierunków:
bardzo interesujące, ale jakiego progu punktowego mogę oczekiwać? bo nie orientuję się jakie progi punktowe są przeważnie na nowo utowrzonych kierunkach.
Obawiam się że jak zaryzykuję złożeniem podania na jeden z tych trzech kierunków to jednak nie uda mi się tam dostać i ze względu na wzrastające progi przy kolejnych rekrutacjach (tak jest, czy to tylko plotki? ) koniec końców, nie dostane się na żadne dobre studia na AGH
Elektronika na IET - bardzo dobry pomysł, ale boję się że nie mam kompletnych szans
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: musialmi »

aischa2311 pisze:Co do tych nowych kierunków:
bardzo interesujące, ale jakiego progu punktowego mogę oczekiwać? bo nie orientuję się jakie progi punktowe są przeważnie na nowo utowrzonych kierunkach.
To zależy jak ciekawa jest nazwa (xD). Ale przeważnie są raczej niskie, przy ciekawych dochodzą do "średnich".
Awatar użytkownika
VillagerMTV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 898
Rejestracja: 18 cze 2013, o 23:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 40 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: VillagerMTV »

aischa2311 pisze:ze względu na wzrastające progi przy kolejnych rekrutacjach (tak jest, czy to tylko plotki? ) koniec końców, nie dostane się na żadne dobre studia na AGH
Chodzi Ci o kolejne rekrutacje czy przedmioty na kolejnych miejscach w 1 rekrutacji?
lucas7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 8 maja 2011, o 15:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 13 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: lucas7 »

Kierunek elektronika powstał żeby w końcu Katedra Elektroniki mogła czemuś służyć. Myślę, że spokojnie możesz stawiać eit na 1. Progi pewnie spadną a do tego część osób wybierze nowy kierunek.
daro20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: daro20 »

Cześć. Uważam, że próg na Elektronice i Telekomunikacji musi w tym roku spaść w dół. Będzie oscylował w granicach 600-650 punktów. Spowodowane to jest:
- ciężką maturą rozszerzoną z matematyki
- 2 kierunek jest płatny, więc starsi studenci rzadko decyduje się na studiowanie 2 kierunku
- otworzyli nowy kierunek Mikroelektronike w Technice i Medycynie
Elektronice i Telekomunikacja to bardzo przyszłościowy kierunek, więc śmiało aplikuj. Możesz rozważyć też Mikroelektronike w Technice i Medycynie. Teraz cała elektronika jest miniaturyzowana. Nie rozumiem jednej rzeczy. Po co został stworzony kierunek Elektronika skoro na EIT jest podział pod koniec drugiego roku na moduły. Jeden z nich to właśnie elektronika a drugi to telekomunikacja ….-- 17 czerwca 2014, 21:56 --Uważam, że stworzenie czystej elektroniki to był błąd. Lepiej chyba pójść na Elektronike i Telekomunikacja, zobaczyć, która z tych dziedzin jest bardziej interesująca, a później wybrać odpowiedni moduł.
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Elon »

Tylko nie wziąłeś pod uwagę tego, że w poprzednim roku na EiT było 210 miejsc, a w tym roku mamy 150 oraz 60 na Elektronice. Wygląda na to, że ilość miejsc na EiT został zmniejszony na rzecz tego nowego kierunku.
aischa2311
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2014, o 15:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: aischa2311 »

OMG!!!
Nie miałam pojęcia że liczba miejsc się zmniejsza na EiT będzie o 60 mniej, ale powstaje elektronika (60) i mikroelektronika (60) więc ostatecznie dla pasjonatów tematu zostaje troche więcej miejsc.
Kolejnym niepokojącym faktem jest to że po trudnej maturze wiele osób szuka czegoś na dobry poziomie ale z odrobine mniejszym progiem. Jedynym chyba interesującym kierunkiem jest właśnie EiT. a nie wiem czy każdy odważy się od razu na nowo powstały kierunek = na starsej dobrej EiT będzie tłok = większe progi
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Elon »

Jakby ktoś chciał porównać to

Kod: Zaznacz cały

https://web.archive.org/web/20131016150111/http://www.agh.edu.pl/kandydaci/informacje-podstawowe/limity-i-kierunki-objete-rekrutacja/studia-stacjonarne/
daro20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 16:30
Płeć: Mężczyzna

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: daro20 »

Według mnie mając koło 650 punktów spokojnie się dostaniesz na Elektronikę i Telekomunikacje, z tym że pewnie połowa odpadnie po I semestrze (teoria obwodów z Galiasem, matematyka z Adamusem wcale nie jest tak prosta na EIT). W tym roku wchodzi rocznik 95, który jest niżem demograficznym. Na EIT mimo wszystko nie będzie tak wysokiego progu. Wyższe będą na tych nowych kierunkach, z powodu tak zwanej nowości. Poza tym na EIT jest najwięcej przygotowanych miejsc i uważam, że jest to najbardziej przyszłościowy kierunek. Najwięcej teraz zarabiają inżynierowie do telekomunikacji …
newton_1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2014, o 10:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: newton_1995 »

Ja również jestem tegorocznym maturzystą i mam podobne dylematy związane z wyborem studiów.
Który z tych kierunków ( związanych z elektroniką) uważacie za najbardziej przyszłościowy. Ja uważam, że hierarchia powinna być taka:
1. Mikroelektronika w Technice i Medycynie ( przecież cała elektronika zmierza ku miniaturyzacji, telefony, tablety, wszędzie tam jest nano a nawet piko elektronika)
2. Elektronika i Telekomunikacja ENG ( podobno jednym z najlepiej zarabiających inżynierów są Ci od telekomunikacji, jeszcze po angielsku )
3. Elektronika i Telekomunikacja w języku polskim
4. Teleinformatyka ( w sumie nie jest związana z elektroniką, bardziej z Telekomunikacją )
5. Czysta Elektronika ( słyszałem, że po elektronice w Polsce niestety nie ma pracy. Cała myśl techniczna powstaje w USA, Japonii a w Polsce jest to wszystko tylko kopiowane. Kolega mnie nastraszył, że po elektronice w Polsce można co najwyżej naprawiać komórki  )-- 19 cze 2014, o 11:07 --Mam jeszcze jedno pytanie. Co to jest ta Elektrotechnika ? ? W syllabusie patrzyłem i mają bardzo podobne przedmioty co na EIT, ma nawet na AGH specjalizację Automatyka Przemysłowa i Automatyka Budynków.
Jakie mogą być perspektywy po tym kierunku. Ostatnio czytałem, że ma powstać 54 tysiące miejsc pracy związanych z odnawialnym źródłemi energii, a chyba ten kierunek ma sporo z tym wspólnego ( później jest specjalizację na AGH SMART GRID)
Jelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: 6 sty 2014, o 21:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 37 razy

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: Jelon »

Elektrotechnika to większy dział, elektronika to jakby "podzdziedzina" elektrotechniki. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma to, że dla elektroniki są przeznaczone niskie napięcia, a dla elektrotechników wysokie, ale ogólnie przedmioty bardzo podobne, na elektronice więcej informatyki/programowania jest. Sam studiuje elektrotechnikę, jestem na 2 semestrze i dużo zależy od tego jaki sobie wybierzesz moduł po 4 semestrze, ale z tego co widzę i słyszałem to możliwości są naprawdę ogromne i można robić dużo
aischa2311
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2014, o 15:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

rekrutacja na studia - AGH

Post autor: aischa2311 »

Mam zakładane 711p
W tym nieweilki wynik z matury rozserz. z mat (46), i coraz bardziej obawiam się tego czy mam szanse na kierunek który w tamtym roku progi miał o 39p większe, a do tego w tym zmniejsza liczbe miejsc o 60
Na nowości raczej pójdą ludzie nie zafascynowani samą EiT, a tylko poszukiwacze czegoś nowszego, ładnych nazw i przyszłościwych, nowoczesnych kierunków. Stare EiT będzie miało raczej porównywalne zainteresowanie. Niż demograficzny nie będzie raczej odczowalny na AGH gdzie młodzi z całej polski biją się o zaledwie kilkadziesiąt czy kilkaset miejsc.
ODPOWIEDZ