Inżynier bez fizyki

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Fard
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2014, o 22:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 6 razy

Inżynier bez fizyki

Post autor: Fard »

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą który kocha matematykę ale ma problemy z fizyką.
Zdecydowałem się więc wpisać na deklaracji maturalnej fizykę podstawową i po przeglądnięciu starych matur - rozszerzoną informatykę. Zadania na maturze z informatyki wydają mi się banalne i sądzę że nawet w pierwszej klasie gimnazjum zrobiłbym zadania z excela/accessa/algorytmów i testowe - ponad 50%. Uzyskanie podobnego wyniku z fizyki rozszerzonej jest aktualnie dla mnie nieosiągalne.
Mam parę pytań:
1. Jak jest z uwzględnieniem informatyki przy rekrutacjach na studia? Na PW widzialem że przy większości kierunków jest przelicznik 0,75 (co mnie cieszy).
2. Jak jest z fizyką na polibudzie? Czy z zaległościami z liceum będę miał poważne problemy?
3. Aktulnie celuje w informatykę/AiR na PW, plan B to Lublin (bo niby blisko). Czy lepiej studiować na "gorszych" wydziałach w "lepszej" uczelni, czy w "lepszych" wydziałach w "słabszej" uczelni? Moje przewidywane wyniki (pesymistyczne-optymistyczne): Mat R 50%-70% Inf R 70%-85% Fiz P 40%-60% Ang R 65+%
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Inżynier bez fizyki

Post autor: Ser Cubus »

Przeliczniki zależą od uczelni, nie wiem jak jest we Wrocławiu i Lublinie, ale rozmawiałem z wieloma osobami które twierdzą, że fizyki nauczyli się (albo coś tam chociaż zrozumieli ) dopiero na studiach. Szczerze powiedziawszy to bardzo rzadko spotykam się też z pozytywnymi opiniami nt. nauczycieli fizyki z liceum także bez obaw. Wszytko jest do nadrobienia przy odpowiednim wkładzie własnym. A co do matematyki, to ta na studiach jest zupełnie inna niż to co jest w liceum.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, o 00:44 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ortograficzny.
krystian1863
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 3 maja 2010, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 2 razy

Inżynier bez fizyki

Post autor: krystian1863 »

Od fizyki nie uciekniesz, na Eiti PW na 1 sem. masz przedmiot Wstęp do fizyki, gdzie już od pierwszych ćwiczeń robi się zadania z użyciem analizy matematycznej, na 2 sem. masz fizykę ogólną, która jest jeszcze trudniejsza.
ODPOWIEDZ