Matura z fizyki, jak się przygotować?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
averatec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2013, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: averatec »

Witam,
Mam niewiele czasu na przygotowanie się do matury z fizyki, chciałbym ogarnąć poziom podstawowy w 100%
i może rozszerzony. W mojej szkole fizyki można powiedzieć, że po prostu nie było -.-
Wiedza którą posiadam, to wiedza wyniesiona z gimnazjum.
Moje pytanie do Was, to z jakich książek najlepiej korzystać, chodzi mi głównie o teorie, tak aby była w miarę do zrozumienia.
Pozdrawiam
Lewo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 12 gru 2012, o 17:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bagdad
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 1 raz

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: Lewo »

ja ci odradzę repetytoria w takim razie. dobry podręcznik jest ten "dla studentów medycyny " ale trochę ciężko zrozumieć. jak zależy ci na łatwo przyswajalnej wiedzy to polece ci podręcznik do fizyki zamkoru, chociaż najłatwiej mi było zrozumieć fizykę z kursu multimedialnego ZamKoru bo wszystkie zjawiska były zwizualizowane z tlumaczeniem. zadania to zbiór Pana Chyli polece ci. a przez neta to jest kurs przygotowujący na matury i kanał na yt: filomaorg tylko to jak już chwytasz podstawowe zadania.

ogólnie dużo dadzą ci tablice fizyczne jak umiesz wzoru przekształcać, wystarczy zobaczyc jakie dane masz jakie potrzebujesz i szukać wzoru. można tak część zadań zrobić nawet ich nie rozumiejąc ( czego nie pochwalam oczywiście ^^ )
averatec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2013, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: averatec »

... odstawowy/

czy ten podrecznik zawiera caly material programu nauczanai fiz. podst.?

niby znajduję się na men.gov.pl ale wolałbym się upewnić
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: Al93 »

Polecam do samodzielnej nauki zbiory zadań Operonu z rozwiązaniami. Tylko mówię o tych starszych, nie znam tych do aktualnej podstawy programowej. Ja zdawałem rok temu i sam się nauczyłem fizy w zasadzie prawie tylko z tego zbioru (tzn. zestawu trzech zbiorów do trzech klas). Ogólnie, jeśli uczysz się sam fizy, to dobrze, żeby zbiór miał jak najwięcej pełnych rozwiązań do zadań, a nie tylko odpowiedzi. Mam też dobre podręczniki WSIP ale nie wiem czy znajdziesz gdziekoliwek je w używanych bo to były jeszcze chyba do 4 letniego liceum.
Neratin Ceka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ciechanów

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: Neratin Ceka »

Witam,
Możecie polecić mi dobry zbiór zadań/inne materiały godne polecenia z fizyki ale do poziomu rozszerzonego ?

Pozdrawiam
marriott
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2013, o 11:36
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Olsztyn

Matura z fizyki, jak się przygotować?

Post autor: marriott »

Neratin Ceka pisze:Witam,
Możecie polecić mi dobry zbiór zadań/inne materiały godne polecenia z fizyki ale do poziomu rozszerzonego ?

Pozdrawiam
Naprawdę fajne są wyżej wspominane zbiory z Operonu, a także testy z Medyka (dla kandydatów na uczelnie techniczne i medyczne). Korzystałam z nich i mogę polecić Jeśli chcesz mogę także odsprzedać, bo mam na zbyciu.
ODPOWIEDZ