Matematyka komputerowa

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
gogo_2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 21:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 14 razy

Matematyka komputerowa

Post autor: gogo_2 »

Witam.

W przyszłym roku czeka mnie konieczność wyboru kierunku studiów. Zaciekawił mnie ostatnio kierunek 'matematyka komputerowa' na UJ i mam w związku z tym tworem kilka pytań skierowanych, myślę, głownie do studentów oraz absolwentów tego kierunku(który wcześniej był zdaje się tylko specjalizacją na matematyce).
Po pierwsze, czy pomysł uczenia matematyki oraz informatyki na raz sprawdza się w praktyce oraz ile w tym kierunku jest tak na prawdę matematyki(powiedzmy na ile to czego się uczy jest inne od tego co na np na matematyce stosowanej), a ile informatyki?
Zainteresował mnie ten kierunek dlatego, że matematyka to moje hobby, a wręcz pasja, a z drugiej strony informatyka to wręcz gwarancja jakiejkolwiek pracy w przyszłości(poza tym przydatna i często konieczna w zajęciach jakie może wykonywać po studiach matematyk, i też całkiem ciekawa), więc połączenie przyjemnego z pożytecznym.
I tu drugie pytanie: czy jest sens się w to pakować, czy może lepiej od razu iść na matematykę, a informatykę w razie konieczności ogarnąć samemu(co przynajmniej do pewnego poziomu na pewno jest możliwe); czy może jeszcze lepiej po prostu informatyka?
Na pewno wiem jedno: chcę się przyszłości obracać w kręgu tych dwóch przedmiotów, marzeniem byłaby jakaś praca naukowa, ale to już raczej temat na inny raz.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, o 15:47 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
knrdk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 12 mar 2009, o 13:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 7 razy

Matematyka komputerowa

Post autor: knrdk »

Porównaj sobie programy studiów:

Kod: Zaznacz cały

http://mk.matinf.uj.edu.pl/program.php

... kr2012.pdf
http://www.ii.uj.edu.pl/studia/inf_stos_lic.htm
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Matematyka komputerowa

Post autor: Rogal »

Częstym rozwiązaniem jest zrobienie roku matematyki i wtedy pójście na infę albo na TCS na drugi kierunek. Tylko, że teraz "by żyło się lepiej", to za drugi trzeba płacić, gdy nie zalicza się do garstki najlepszych.
Elon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 17:08
Płeć: Mężczyzna

Matematyka komputerowa

Post autor: Elon »

Ponawiam pytanie które zadał gogo_2
Po pierwsze, czy pomysł uczenia matematyki oraz informatyki na raz sprawdza się w praktyce oraz ile w tym kierunku jest tak na prawdę matematyki(powiedzmy na ile to czego się uczy jest inne od tego co na np na matematyce stosowanej), a ile informatyki?
Na co kładą największy nacisk na tym kierunku?. Które kursy sprawiają najwięcej trudności, te dla zwykłej matematyki, czy te specjalnie przygotowane dla MK?
ODPOWIEDZ