matematyka na UW czy UWr?

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: izaizaiza »

Witam. Muszę podjąć decyzję gdzie chcę studiować matematykę, zastanawiam się między UW a UWr, najbardziej interesuje mnie czysta matematyka, jednak nie wiem czy dam radę się utrzymać. Dostanę się bez problemu na obie uczelnie, jednak nie brałam udziału w olimpiadzie. Który uniwersytet powinnam wybrać, żeby dać sobie radę? Gdzie łatwiej jest zaliczyć egzaminy?

(Nie wiem jaka jest moja granica umysłu, ale chciałabym się rozwinąć jak najbardziej mogę. Dlatego nie chciałabym być wyrzucona po pierwszej sesji. Jak się okaże, że nie dam rady na teoretycznej, to wybiorę coś innego... byleby to była matematyka)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34286
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: Jan Kraszewski »

Na obu uczelniach będziesz mogła się rozwinąć, a jak popracujesz, to nie sądzę, byś miała problem z utrzymaniem się. A pytanie, gdzie jest łatwiej zaliczyć egzaminy, nie jest dobrze postawione - żeby je zaliczyć, musisz się nauczyć, drogi na skróty nie ma.

Ja oczywiście zapraszam na , cenimy chętnych studentów, zainteresowanych matematyką. U nas masz możliwość wyboru poziomu, na jakim chcesz uczyć się przedmiotów: nurt A jest bardziej podstawowy i elementarny, a nurt B bardziej zaawansowany. Żeby wylecieć, musiałabyś się postarać - oblać dwa z trzech podstawowych przedmiotów. Poza tym masz duże szanse na stypendium zamawiane - a to zawsze 1000 PLN miesięcznie.

JK
AdamL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: 21 sty 2012, o 01:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Pomógł: 44 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: AdamL »

Ja z kolei jako student UW serdecznie zapraszam na MIM. Z pewnością nie pożałujesz. Poziom trudności jest też stopniowany, tzn. są przedmioty z * (rozszerzone) i zwykłe. Poza tym zawsze to im więcej matematyczek tym przyjemniej, zwłaszcza że nie jest ich za wiele.
Miasto, jak na swoją wielkość, jest co najwyżej przeciętne, no ale przecież to nie wszystko ;)

Niestety, nie usłyszysz tu raczej opinii od osoby, która faktycznie może te dwa uniwersytety porównać, bo na dwóch nie studiowała.

Nie chcę być nieprzyjemny wobec studentów i wykładowców (pozdrowienia dla Pana JK :) ) UWr, ale UW jest ciut wyżej w rankingach. Pytanie tylko na czym Ci zależy, bo różne, czasem dziwne kryteria oceny są ;)

Pora się zdecydować, gdzie pójdziesz na 'randkę w ciemno :P'
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34286
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: Jan Kraszewski »

AdamL pisze:Nie chcę być nieprzyjemny wobec studentów i wykładowców (pozdrowienia dla Pana JK ) UWr, ale UW jest ciut wyżej w rankingach. Pytanie tylko na czym Ci zależy, bo różne, czasem dziwne kryteria oceny są
Jeśli chodzi o rankingi, to zgadza się, ale jeśli chodzi o rozwój w "czystej matematyce", to nie ma to większego znaczenia, w obu miejscach są po temu świetne warunki.

Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że w ostatnich (czterech) latach wśród zdobywców pierwszej nagrody konkursu im. J. Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki zawsze był nasz student, a z UW tylko raz, co wszelakoż w żaden sposób nie dowodziłoby wyższości UWr nad UW...

Wchodzą zatem w grę także kwestie dodatkowe - gdzie wolę spędzić studia, we Wrocławiu czy w Warszawie? Tu każdy ma swoje preferencje.

JK
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: izaizaiza »

Oczywiście jestem nastawiona na systematyczną pracę, z chęciami nie powinno być problemu (przynajmniej nigdy nie było). Generalnie jeśli do jakiejś grupy ciężej się dostać, to wydaje nam się atrakcyjniejsza... Tylko z drugiej strony wyższy na UW próg sugeruje, że poziom studentów jest wyższy co implikuje większe potrzeby intelektualne, czyli poruszanie bardziej złożonych (trudniejszych) zagadnień na zajęciach = cięższe studia (nie wiem czy to wynikanie jest prawdziwe)... trudna decyzja przede mną.

dziękuję za zainteresowanie tematem
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

matematyka na UW czy UWr?

Post autor: Piotr Jucha »

Jest trzecie rozwiązanie tego dylematu - wybrać się na studia na UJ.
Też mamy do wyboru przedmioty w wersjach o różnych stopniach trudności.
ODPOWIEDZ