Progi na polibudy

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
marek_k_1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Podziękował: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: marek_k_1992 »

Jak myślicie, czy progi na politechniki spadną w tym roku? Czy utrzymają się na tym samym poziomie?
Piog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: Piog »

Mam nadzieje, że spadnie
xorgx3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2011, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 1 raz

Progi na polibudy

Post autor: xorgx3 »

Oby spadły, bo w przeciwnym wypadku nie dostanę się na żadne studia
Awatar użytkownika
tomaszek92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 17:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: tomaszek92 »

Pewnie utrzymają się na podobnym poziomie, gdyż średnie wyniki matur są podobne.
marek_k_1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Podziękował: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: marek_k_1992 »

Mi wydaję się że będzie prezentowało się to następujące. Wziąłem pod uwagę średnie wyniki matur z matematyki i fizyki, odchylenie standardowe oraz liczbę osób zdających matematyke i fizyke w tym roku, a wcześniejszym.

Jeśli chodzi o najbardziej popularne kierunki takie jak : Budownictwo, Informatyka, Automatyka i Robotyka, Elektronika. To uważam że te wartości utrzymają się na podobnym poziomie.

Kierunki cieszące się średnią popularnością takie jak : Elektrotechnika, Inżynieria Środowiska, Mechanika i Budowa Maszyn itp. (średniaki) spadną o kilka dobrych punktów procentowych.


Kierunki cieszące się małą popularnością : transport, inżynieria produkcji, ochrona środowiska powinny pozostać z dotychczasowymi wartościami.


Jest to moja "domowa" analiza i proszę się nią nie sugerować zbytnio. Ale tak ja przewiduję.
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Progi na polibudy

Post autor: szprot_w_oleju »

Mhmm ja bym stawiał że progi jednak delikatnie wzrosną. W maturach 2011 i 2012 z matematyki na poziomie rozszerzonym brała udział podobna ilość osób. Z fizyki analogicznie.

Matematyka
2011:
Średnia: 44,48
Mediana: 44
2012:
Średnia: 48
Mediana: 48

Zatem wyniki były średnio o około 4 punkty wyższe w tym roku.

Fizyka
2011:
Średnia: 46,21
Mediana: 45
2012:
Średnia: 41
Mediana: 40

Więc w tym roku wyniki były o około 5 punktów procentowych niższe.
Wydaja mi się jednak, że progi na najlepszych politechnikach lekko wzrosną, ponieważ coraz więcej osób wybiera uczelnie techniczne zamiast uniwersytetów.
marek_k_1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 19:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Podziękował: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: marek_k_1992 »

ja prognozuje spadek jeśli chodzi o średnio renomowane kierunki ze względu na duże odchylenie standardowe.
szprot_w_oleju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 16 cze 2011, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PW
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 3 razy

Progi na polibudy

Post autor: szprot_w_oleju »

Matematyka
Odchylenie standardowe:
2011: 26,88
2012: 25

Fizyka:
Odchylenie standardowe:
2011: 18,09
2012: 23

Z matematyki różnica jest niewielka, a z fizyki jest znacznie więcej wyników dobrych i bardzo dobrych niż rok temu, pomimo mniejszej średniej.
Wnioskuję że progi na kierunki z najwyższymi progami nie spadną, i zgadzam się z tym, że na te z niższymi progami mogą trochę spaść.
hurray
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 14:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: małopolska

Progi na polibudy

Post autor: hurray »

A co sądzicie o progach na samogłoskową informatykę na AGH? Nowy budynek, do tego zwiększyli trochę liczbę miejsc - myślicie, że wpłynie to jakoś na liczbę wymaganych punktów?
FantaZy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2011, o 23:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z domu

Progi na polibudy

Post autor: FantaZy »

z progami w większości jest tak, że renomowanych wydziałów/kierunków nie dotykają żadne niże, łatwe lub trudne matury i co roku progi są bardzo podobne.
A na mniej renomowanych politechnikach zwykle na większość kierunków jest bardzo łatwo się dostać czyt. progi nie są jakieś wysokie, a nie rzadko zdarzają się sytuacje, że przyjmują każdego ze zdaną maturą. Często na tych kierunkach gdzie przyjmują każdego jest największy "odsiew" , z wiadomych względów.
Piog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 mar 2012, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Progi na polibudy

Post autor: Piog »

Czy sztywno się trzymają limitu przyjęć, które są podane na stronie? Chodzi mi o Informatykę na EiTi, gdzie limit to 120 osób.
Kolatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lis 2010, o 21:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Progi na polibudy

Post autor: Kolatka »

Hejka. Mam mały problem. Do dupy poszła mi matura:

polski pp 59%
angielski pp 96%
matematyka pp 100%
matematyka pr 64%
fizyka pr 48%

121,6 pkt na PW, ewentualnie 129,6 pkt na matematykę na PW. Interesuje mnie informatyka, ale z takimi wynika mogę sobie pomarzyć. Kieruję do Was pytanie.

1. Czy lepiej iść na WAT na informatykę czy na PW na elektrotechnikę (chyba, że progi na matematykę spadną). Słyszałem, że jak ma się dobre oceny, to można się przenieść na miejsce tych co odpadli.

Zamierzam za rok poprawiać:
matematyka pr
fizyka pr
informatyka pr
angielski pr

Zawaliłem ten rok, maturę etc. Proszę o powiedzenie co będzie dla mnie lepsze. ;f
miodzio1988

Progi na polibudy

Post autor: miodzio1988 »

Kolatka, jak masz zamiar poprawiać maturę to i tak chcesz zmienić kierunek, więc co to za różnica gdzie pójdziesz?
Krystyna1980
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2012, o 10:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Progi na polibudy

Post autor: Krystyna1980 »

Kolatka pisze:Hejka. Mam mały problem. Do dupy poszła mi matura:
Kolatka, nie poddawaj się. Jeśli jesteś twardzielem, to postaraj się dostać na tę samą uczelnię, na której chcesz być docelowo. Zdecyduj się na studia jakiegoś mniej ambitnego kierunku, ale podobnego do tego wymarzonego. Jeśli będziesz ciężko pracował i uzyskasz bardzo dobre wyniki na tym swoim, to być może uda Ci się przenieść po semestrze albo roku na wymarzony kierunek. Znam wiele takich przypadków - ale trzeba naprawdę mocno walczyć, żeby taki program mógł wypalić. Jednak nie jest to niemożliwe. A takie rozwiązanie byłoby na pewno lepsze od straty roku.
Yvel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 8 mar 2010, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 7 razy

Progi na polibudy

Post autor: Yvel »

Dokładnie tym bardziej że na PW można złożyć na 5 kierunków za jedną opłatą ( bodajże, cała moja klasa tak mówiła )
Tak więc staraj się a się uda
ODPOWIEDZ