Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Czoczo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 12:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 7 razy

Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Post autor: Czoczo »

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą, wydaje mi sie że napisałem ją w miarę dobrze (myślę że na wymienione kierunki spokojnie się dostanę- myślę o UJ). Zastanawiając się nad wyborem studiów wyselekcjonowałem te 3 kierunki. Jednak pierwsze moje pytanie to, czy bez większych informatycznych doświadczeń można poradzić sobie własnie na informatyce? Ponadto chodzi mi o opinię obecnych studentów tych kierunków lub nawet absolwentów, jak ze znalezieniem pracy po nich, jak z zarobkami. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli temat się powtórzył, przepraszam, jednak nie odnalazłem właśnie takiego porównania tych 3 kierunków.-- 26 cze 2012, o 10:57 --Nikt się nie ustosunkuje?
fuzzgun

Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Post autor: fuzzgun »

Jak jesteś dobry to sobie poradzisz. Wszystko zależy od Ciebie. Tam chyba uczą od podstaw. Jak zdążysz z przyswajaniem to dasz radę.
JumpSmerf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2 lip 2011, o 15:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hrubieszów/Kraków
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 9 razy

Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Post autor: JumpSmerf »

Jednak pierwsze moje pytanie to, czy bez większych informatycznych doświadczeń można poradzić sobie własnie na informatyce?
Niedawno padło to samo pytanie: https://www.matematyka.pl/303187.htm.
Ponadto chodzi mi o opinię obecnych studentów tych kierunków lub nawet absolwentów, jak ze znalezieniem pracy po nich, jak z zarobkami.
Nie jestem ani studentem, ani absolwentem, ale nawet na stronie uczelni gdzieś kiedyś przeczytałem, że skończenie informatyki nie gwarantuje znalezienia pracy. W informatyce jest wiele osób, które same się uczą, a studia to dla nich przydatny dodatek. Jeżeli sądzisz, że same studia mogą dać ci porządną pracę to się możesz przeliczyć.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Post autor: Jan Kraszewski »

JumpSmerf pisze:Jeżeli sądzisz, że same studia mogą dać ci porządną pracę to się możesz przeliczyć.
Żadne studia nie dają porządnej pracy, natomiast niektóre studia stwarzają warunki, po wykorzystaniu których można dostać dobrą pracę.

JK
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Matematyka, informatyka, czy matematyka komputerowa

Post autor: Piotr Jucha »

Trudno tu doradzić, bo każdy z tych kierunków jest dobry.
Matematyka komputerowa może być właśnie trafnym wyborem dla wahających się między matematyką a informatyką.
Z drugiej strony można pójść na matematykę, a potem na studiach wybierać również przedmioty informatyczne.

Edit: Zapomniałem napisać, że z tych trzech kierunków matematyka jest kierunkiem zamawianym.
ODPOWIEDZ