Matura 2012- język polski...

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Lbubsazob »

Z tego co widzę, to rzeczywiście było proste. Można było przeczytać same streszczenia i to napisać
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: major37 »

A ja kupiłem prezentację i nie narzekam Przeczytałem wszystkie lektury z mojej prezentacji i wiedziałem znaczenie każdego słowa na prezentacji ale fakt kułem dużo do tego bo prezentację mówiłem bez zacinki tylko mnie zagięli jednym pytaniem. Trochę mi się nie chcę wierzyć że nie którzy to uczyli się dzień przed albo kilka dni przed. Chyba że wcześniej całek LO kuli i mieli cały materiał opanowany do perfekcji. Bo jeśli ktoś mało wie na temat swojej prezentacji to musi być jakiś fart że zdał skoro się uczył np 3 dni przed. Kolega u mnie który umiał tylko połowę prezentacji nie zdał to wiem tyle
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: kamil13151 »

Arkusz: ... ski_pp.pdf
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Al93 »

II temat też, jak większość osób chyba. Całkiem prosty, choć dziwne, że o Łęckiej już drugi raz na maturze. Nasza polonistka mówiła, że albo dadzą jak zwykle Lalkę i Dziady albo (jako, że to jedna z oistatnich nowych-starych matur) dadzą coś extra... Pytania do tekstu o Wikipedii wcale nie takie proste (podaj funkcję (...) było ze dwa razy) i jak to zwykle bywa na tym "czytaniu" wydaje się, że wszystko dobrze a potem 2 bo jakiś kruczek był ;] No ale nie poszło źle, ogólnie w szkole zadowoleni dość.
miodzio1988

Matura 2012- język polski...

Post autor: miodzio1988 »

A ja kupiłem prezentację i nie narzekam
Sam nie potrafisz prostej prezentacji napisać? Tyle masz zainteresowań przecież...Pochwal się tym na egzaminie jak jesteś taki odważny.
Przeczytałem wszystkie lektury z mojej prezentacji i wiedziałem znaczenie każdego słowa na prezentacji ale fakt kułem dużo do tego bo prezentację mówiłem bez zacinki tylko mnie zagięli jednym pytaniem
Wow....każde slowo rozumiałeś? Nie no szacun
Trochę mi się nie chcę wierzyć że nie którzy to uczyli się dzień przed albo kilka dni przed.
Niektórzy jak sami pisali to się w ogóle nie uczyli
Chyba że wcześniej całek LO kuli i mieli cały materiał opanowany do perfekcji.


Co Ty. Wystarczy tylko słuchać na lekcji i samo wpada do głowy.
Kolega u mnie który umiał tylko połowę prezentacji nie zdał to wiem tyle
Widzimy, że to Cię bardzo cieszy znowu...
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: kamil13151 »

Al93, w tym roku wypada setna rocznica śmierci autora Lalki, zatem wniosek nasuwa się sam .
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Al93 »

No fakt, ale polonistka nasza mówiła, że jak będzie Lalka to Łęckiej nie będzie heh ;p Że może o Rzeckim..
Ostatnio zmieniony 4 maja 2012, o 14:25 przez Al93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: AiDi »

Ja maturę pisałem 3 lata temu, prezentację też kupowałem. Co prawda ją trochę przekształciłem, bo mi się do końca nie podobała. Na egzamin wykułem się na pamięć - 18/20. Jak dobrze, że na studiach nie muszę już pisać długich 'prezentacji' na tematy które mnie nie ciekawią. A pisemna prosta, idzie zdać.
major37
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1631
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Witaszyce
Podziękował: 288 razy
Pomógł: 72 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: major37 »

miodzio1988 Jakoś mam lepsze zajęcia niż dyskusję z zarozumialcem. Wcale nie cieszy tylko z przyzwyczajenia wstawiam wesołe minki a z resztą w dowodzie Ciebie nie mam żeby się Tobie tłumaczyć.
Al93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 7 maja 2011, o 12:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Pomógł: 2 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Al93 »

CI CO PISALI WYPOWIADAC SIĘ JAK POSZŁO!
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: kamil13151 »

Ja jeszcze się nie wypowiadałem jak mi poszło

Jestem bardzo zadowolony, trafił mi się dobry temat. Przewidziałem, że będzie lalka Się rozpisałem na 5 stron, huhu, nie wiedziałem, że mam taki talent pisarki O Izabeli napisałem, że jest kwintesencją męskich marzeń Skąd ja znam takie teksty? mhm
miodzio1988

Matura 2012- język polski...

Post autor: miodzio1988 »

hehhe cieszę się, że macie dobry humor
Niech mi ktoś spróbuje narzekać, że matura była trudna;]
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Lbubsazob »

Ja w ogóle nie ogarniam ludzi, którzy kupują prezentacje. Raz, że szkoda kasy na takie coś, a dwa, że chyba łatwiej nauczyć się czegoś, co się samemu pisało, niż tego, co ktoś napisał. Jak ja pisałam swoją prezentację, to zajęło mi to 1 dzień (oczywiście nie od rana do wieczora ), po czym po 4 miesiącach przejrzałam to jeszcze raz i to by było na tyle, więc jakieś specjalnie czasochłonne to nie jest. Nauczyć się tego można w 1 dzień, zresztą to i tak nie jest do niczego potrzebne, bo na studiach raczej patrzą na matury pisemne.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: miki999 »

Ja w ogóle nie rozumiem ludzi takich jak major37. W jednym temacie się cieszą, że ich kuzyn będzie miał komisa (argumentując to jego głupotą itp.), a w innym chwalą się, że sami kupili prezentację. Dla mnie to hipokryzja.

Co do prezentacji, to dziwię się, że ktoś próbuje się uczyć tego słowo w słowo. Nie szokuje mnie, że w ten sposób można oblać maturę- jak w połowie zapomnisz jakiegoś słowa, zatniesz się i nic dalej nie powiesz, to nic dziwnego.
Lbubsazob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4672
Rejestracja: 17 maja 2009, o 13:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 124 razy
Pomógł: 978 razy

Matura 2012- język polski...

Post autor: Lbubsazob »

Dlatego każdy na maturze ma przed sobą plan prezentacji i jak czegoś zapomni, to zawsze może do niego zajrzeć. A to, jak ten plan wygląda i na ile jest szczegółowy, to już zależy od samego zdającego. Najlepiej to wiedzieć mniej więcej, o czym się chce mówić i w jakiej kolejności, a nie uczyć się na pamięć, bo to i tak nic nie da.
ODPOWIEDZ