Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Pulitry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pulitry »

Wybieram się na Informatykę (Politechnika), a że poziom mojej wiedzy z matematyki oceniłbym na jakieś 3-, chciałbym podszkolić się.
Aktualnie uczę się z serwisu khanacademy.org, w razie niedosytu posiłkuję się ck12.org - polecam wszystkim choć trochę znającym angielski!
Z polskich serwisów zajrzałem na ucze-sie.pl (całkiem niezły) i wazniak.mimuw.edu.pl (dla mnie za wysokie progi, ale warto znać).

Co myślicie o nauce przez Internet? Może znacie inne warte polecenia serwisy? Mogą to być serwisy waszych szkół lub uczelni (o ile oczywiście można z nich korzystać jako gość).
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: xanowron »

Polecam jeszcze matematyka.pl
Pulitry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pulitry »

xanowron pisze:Polecam jeszcze matematyka.pl
Słuszna odpowiedź, tylko że ja poszukuję czegoś na kształt podręcznik + zadania, a nie forum gdzie zgłaszam się tylko z konkretnym problemem.
_radek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 23 gru 2008, o 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Janów Lubelski
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 6 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: _radek »

ja do matury uczyłem się z zadania.info masę zadań, wszystkie omówione.
miodzio1988

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: miodzio1988 »

page.php?p=kompendium-liczby

Jest kompendium. A zadań masz masę. Prawie dowolny temat to nowe zadanie.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: miki999 »

Internet jest pełen ebooków. Ewentualnie biblioteka lub antykwariat/Allegro- parę zł i kopalnia wiedzy przed Tobą.

Co do podszkalania się, to na studiach spotkasz takich ludzi jak Ty, więc proponuję póki co się tym nie obawiać.
Co myślicie o nauce przez Internet?
Nie lubię komputera i nie lubię internetu, więc nie lubię nauki przez internet.
je?op
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: 8 gru 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek
Podziękował: 140 razy
Pomógł: 8 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: je?op »

gdzie w internecie mogę znaleźć stronkę z tymi ebokami ? szczególnie jeżeli ktoś by miał taki ebook z regułą de'hospitala z przykładami to bardzo bym prosił.
Pulitry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pulitry »

Czy zbiór maturalny Kiełbasy jest podzielony na działy (algebra, trygonometria itd.)?
Znacie może jakieś inne dobre zbiory?
_radek pisze:ja do matury uczyłem się z zadania.info masę zadań, wszystkie omówione.
Maturalny misz-masz mnie na razie nie interesuje - za duże zaległości.
miodzio1988 pisze:https://www.matematyka.pl/page.php?p=kompendium-liczby

Jest kompendium. A zadań masz masę. Prawie dowolny temat to nowe zadanie.
Nie wiem jakim cudem nie zauważyłem tego kompedium. Dzięki!
miki999 pisze:Internet jest pełen ebooków. Ewentualnie biblioteka lub antykwariat/Allegro- parę zł i kopalnia wiedzy przed Tobą.
Myślę nad kupnem podręcznikiem z wykazu literatury kierunku, ale to wciąż nie mój poziom. Muszę do końca przebrnąć przez program liceum, żeby brać się za matematykę dyskretną czy rachunki.
miki999 pisze:Co do podszkalania się, to na studiach spotkasz takich ludzi jak Ty, więc proponuję póki co się tym nie obawiać.
Obyś miał rację.
jełop pisze:gdzie w internecie mogę znaleźć stronkę z tymi ebokami ? szczególnie jeżeli ktoś by miał taki ebook z regułą de'hospitala z przykładami to bardzo bym prosił.
Skany normalnych książek masz na peb.pl, ale na ogół jakość nie powala.
Po angielsku są na ck12.org. Z nudów już wyciąłem Ci fragment I'Hospitala, możesz go ściągnąć pod adresem:

Odradzam en.wikibooks.org. Dział matematyki jest strasznie biedny.
ginga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2009, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Pomógł: 2 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: ginga »

Jeśli chodzi o naukę do matury przez Internet, może zainteresujesz się tym:
- Matematyka Reaktywacja ( )
- Hermin.edu.pl ( )

Poczytaj te stronki. Prawdopodobnie, aby wziąć w tym udział musisz poprosić o pomoc swojego nauczyciela matematyki (jakieś dokumenty, opinie etc.) Jednak myślę, że warto.

Tak, zbiór Kiełbasy jest podzielny na działy. To naprawdę dobra pozycja. Szczególnie, że jest ułożona tak, że aby wspinasz się po szczeblach tej matematyki. Wraz z kolejnymi zadaniami, działami wzrasta poziom trudności.

Korzystałam również z serii podręczników i zbiorów zadań autorstwa Kłaczkow, Świda, Kurczab - również dobra pozycja.

Z obu pozycji korzystałam w wersji "poziom podstawowy i rozszerzony", którą polecam.
Pulitry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pulitry »

ginga pisze:Jeśli chodzi o naukę do matury przez Internet, może zainteresujesz się tym:
- Matematyka Reaktywacja ( )
- Hermin.edu.pl ( )

Poczytaj te stronki. Prawdopodobnie, aby wziąć w tym udział musisz poprosić o pomoc swojego nauczyciela matematyki (jakieś dokumenty, opinie etc.) Jednak myślę, że warto.
No tak, ale jest środek wakacji i nawet gdyby udało mi się namówić nauczycielkę, to muszę być uczniem, a nie absolwentem. Poza tym nie uczę się do matury (zdałem podstawę na żałosne 64%) tylko, żebym rozpoczął studia bez zaległości.
ginga pisze:Tak, zbiór Kiełbasy jest podzielny na działy. To naprawdę dobra pozycja. Szczególnie, że jest ułożona tak, że aby wspinasz się po szczeblach tej matematyki. Wraz z kolejnymi zadaniami, działami wzrasta poziom trudności.

Korzystałam również z serii podręczników i zbiorów zadań autorstwa Kłaczkow, Świda, Kurczab - również dobra pozycja.

Z obu pozycji korzystałam w wersji "poziom podstawowy i rozszerzony", którą polecam.
A ostatecznie który lepiej wybrać? Kiełbasa ma zbiór typowo maturalny (2 tomy), a OE szkolny (podział na klasy). Niby nie są drogie, ale szkoda kupować 2 podobne zbiory - a i tak pewnie skończę tylko jeden.
ginga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2009, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Pomógł: 2 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: ginga »

Biorąc pod uwagę Twój wynik z matury, polecam podręcznik + zbiór OE. W ten sposób, jak się sprężysz, nadrobisz trochę zaległości. Kiełbasy samej nie uciągniesz na poziomie R, a taki raczej jest preferowany na studiach. Kiełbasa to dość trudny zbiór dla kogoś, kto przez 3 lata leciał z poziomem R w LO, a co dopiero dla kogoś, kto przerabiał tylko poziom P. Cały czas zakładam, że chcesz nadrobić nie tylko zaległości z poziomu P, ale również R.

PS Jeśli chcesz się bawić w analizę (pochodne, granice etc.) to jest również druga część podręcznika OE, gdzie właśnie te działy są omawiane. Ponoć jest to w nich zrobione w miarę ok, ale nie miałam tej książki w ręce.
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Erurikku »

Moim zdaniem jak się przyłożysz to spokojnie dasz radę nadrobić zaległości kupując Kiełbasę i ucząc się z niego. Nie przesadzajmy z tą trudnością - na początku każdego działu jest teoria (ewentualnie jak zadanie okaże się za ciężkie - matematyka.pl). A o tym, że zbiór rzeczywiście jest dobry mogą poświadczyć rzesze maturzystów z bardzo dobrymi wynikami.
Książki > Internet
ginga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2009, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeczpospolita Polska
Pomógł: 2 razy

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: ginga »

Ja jednak bardzo cenie sobie podręcznik, szczególnie że autor wątku będzie się uczył bez pomocy nauczyciela. Kiełbasa też nie jest jakaś strasznie kosmiczna, ale trudniejsza od zbioru OE. Fakt fakt - książka bardzo dobrze przygotowuje do matury - potwierdzam.
Pulitry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2011, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pulitry »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Pneumokok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2 sty 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 1 raz

Samodzielna nauka matematyki przez Internet

Post autor: Pneumokok »

Nieco późno, ale - .
ODPOWIEDZ