Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: wszamol »

mandalina pisze:Nie od wczoraj wiadomo, że po AGH grasuje wysoce zaraźliwy wirus, wywołujący nieuleczalny u wielu osób kompleks UJ
Jak ja nie lubię takich idiotycznych podziałów, typu ten jest z AGH ten z UJ, ten jest za Wisłą ten za Cracovią itd... Znam co najmniej kilka osób z AGH i są naprawdę w porządku, więc takie gadanie jest trochę bez sensu.
ekonomia pisze:Mów co chcesz, ale to nie my łazimy na UJ robić grille tylko UJ przychodzi do nas ;]
Bo tam fajnie jest ;p Ja nie mam kompleksów, żeby teraz nie móc sobie zrobić grilla na miasteczku AGH. Ludzie to mają straszne "problemy"...
EOT
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Piotr Jucha »

Odpowiedziałem na te pytania w prywatnej wiadomości, ale pokrótce powtórzę publicznie.
ekonomia pisze: Czy przyszły regulamin stypendium motywacyjnego może zabronić mi pobierania tego stypendium z powodu tego, iż będę zaczynał studia po raz drugi?
Jeżeli ten pierwszy raz był na matematyce, to być może tak - jeśli na innym kierunku, to nie.
Natomiast studiowanie dwóch kierunków jednocześnie może uniemożliwić pobieranie stypendium na I roku - tak było w dotychczasowym regulaminie. Nowego jeszcze nie ma, ale akurat te przepisy to dosyć delikatna sprawa. Na ten temat była już dyskusja w w innym wątku.
Jaki jest przewidywany próg na kierunki zamawiane? Czy jest pewność, że gdybym tam poszedł to bym dostał to stypendium?
Nie ma "przewidywanych" progów - 96% z matury to dość dużo, ale taki wynik pewności też nie daje (przynajmniej do października.
Czy student z trzeciego naboru też może pobierać to stypendium?
Czy muszę wybrać konkretną specjalność, żebym mógł dostać stypendium motywacyjne? Czy mogę spokojnie wybrać Matematykę w ekonomii?
Decyduje tylko i wyłącznie wynik maturalny (na I roku).
Jak jest z przenosinami między AGH? Czy gdybym po pierwszym roku przeniósł się na AGH to bym musiał oddawać to stypendium? Lub gdybym po prostu zrezygnował?
Do tej pory stypendium nie trzeba było zwracać i nie sądzę, żeby się coś tu zmieniło.
ODPOWIEDZ