Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Piotr Jucha »

Jeszcze o zajęciach adaptacyjnych:
Zapisy na zajęcia adaptacyjne będą we wrześniu.
Najważniejsze informacje o tych zajęciach znajdują sie w informatorach, które są dostępne w sekretariacie, a w przypadku starego projektu również na stronie w dziale Aktualności (nowy projekt nie ma jeszcze strony).
Z powodów formalnych wstrzymaliśmy na razie zbieranie deklaracji o przystąpieniu do projektów - będzie można je złożyć na początku października.
justyskaf pisze: 1. Co jest brane pod uwagę przy przyznawaniu stypendium (tego z kierunku zamawianego)?
Na I roku jest to wynik matury, na wyższych latach - średnia ocen ze studiów.
Dotychczasowy regulamin (do starego projektu) można znaleźć na stronie , ale uwaga: w tym roku może się on zmienić.
2. Czy trudno jest otrzymać miejsce w akademiku?
3. Jakie są ceny akademików i jakie warunki mieszkaniowe?
Podania o akademiki należy złożyć przez system USOS, a następnie dostarczyć wymagane dokumenty do sekretariatu,
Więcej informacji o akademikach (i nie tylko) na stronach USOSWeb [url]http://www.usosweb.uj.edu.pl[/url] (zachęcam do zapoznania się z tym systemem)
oraz na stronie [url]http://www.uj.edu.pl/studenci[/url] w dziale Domy Studenckie.
4. Czy jeżeli ktoś nie zapisał się na zajęcia adaptacyjne podczas składania dokumentów, może to zrobić później?
Odpowiedź wyżej.
justyskaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 20 lip 2011, o 18:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 12 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: justyskaf »

Dziękuję za szybką odpowiedź Mam jeszcze bardziej konkretne pytanie. Z których przedmiotów są brane pod uwagę wyniki? Tylko z matematyki rozszerzonej czy z innych też? Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Piotr Jucha »

justyskaf pisze:Z których przedmiotów są brane pod uwagę wyniki? Tylko z matematyki rozszerzonej czy z innych też? Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć :(
Dokładnie tak, jak w kwalifikacji na studia: brana pod uwagę jest tylko matematyka (wynik z matury roszerzonej albo 1/2 wyniku z matury podstawowej).
W przypadku, gdy kilka osób ma tę samą liczbę punktów mogą zostać wzięte pod uwagę dodatkowe kryteria (np. udział w olimpiadach, oceny z innych przedmiotów) - decyduje o tym regulamin przyznawania stypendium i ew. rozporządzenie dziekana.
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: makat »

Odnośnie zajęć adaptacyjnych... rozumiem, że będą one trwały w sumie tydzień, a czy w trakcie roku akademickiego będą tzw. "zajęcia dodatkowe"? Z tego co słyszałam na jakiejś uczelni były takie zajęcia, miały one na celu pomóc tym, którzy z czegoś tam sobie nie radzili. Nie pamiętam dokładnie idei, bo słyszałam to z rok czy nawet dwa temu

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie informatyki/technologii informacyjnej - ciężko jest? W tej dziedzinie nie jestem najlepsza ...
Piotr Jucha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2009, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Piotr Jucha »

makat pisze:Odnośnie zajęć adaptacyjnych... rozumiem, że będą one trwały w sumie tydzień, a czy w trakcie roku akademickiego będą tzw. "zajęcia dodatkowe"? Z tego co słyszałam na jakiejś uczelni były takie zajęcia, miały one na celu pomóc tym, którzy z czegoś tam sobie nie radzili. Nie pamiętam dokładnie idei, bo słyszałam to z rok czy nawet dwa temu :)
Tak, będą takie zajęcia. Wielokrotnie pojawiał się ten temat w wątku o studiach zamawianych na UJ.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie informatyki/technologii informacyjnej - ciężko jest? W tej dziedzinie nie jestem najlepsza ...
Jeśli chodzi o "technologie informacyjne" na matematyce, to nie jest to specjalnie trudne. Zdaje się, że to taki elementarz komputerowy: obsługa podstawowych narzędzi i programów użytkowych.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: Dumel »

Jak dla mnie matematyka jest nieco łatwiejsza od zarządzania.
Łatwiejsza??? Zastanów się może czy kiedykolwiek miałaś z nią jakąkolwiek styczność. Nie chodzi mi o kontakt z wyższą matematyką, ale z czymkolwiek co nosi znamię jej przedziwności, nieobliczalności, porażającego piękna, niebanalności. Liceum i matura to odczytywanie danych z tabelki i wykonywanie na kalkulatorze podstawowych działań- ww. cech trudno się w tu doszukać.

dorzucę trochę czystej prywaty:
Gdy rozmawiałem pewnego razu z moim opiekunem naukowym- prof. M. Mrozkiem i mówiłem że coraz bardziej mnie przeraża ogrom matematyki, że jest tak wielka że nie wiadomo za co chwycić itd. itp., odpowiedział:
"To uczucie będzie panu towarzyszyło do końca życia. I towarzyszy każdemu, bez względu na to czy jest studentem drugiego roku, czy profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego."

Życzę wytwałości
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

Dumel, zobaczymy co koleżanka powie po pierwszym roku studiowania Ani koleżanka nie wie co to jest zarządzanie, ani matematyka tak naprawdę
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: makat »

Do tego, co wątpi - może użyłam za dużego skrótu myślowego. chodziło oto że mi łatwiej będzie ślęczeć nad matematyką niż nad zarządzaniem.
Do drugiego, co wątpi - bezpośrednio nie wiem ani o jednym ani o drugim ani o żadnym innym kierunku studiów, jednak jakoś muszę sobie poradzić i coś wybrać wśród tylu różnych. Ale przechodził to każdy kto zechciał iść na studia ... Z zarządzaniem bezpośrednio nie mam kontaktu, ale znam trzy!! osoby które to studiują w Krakowie i jak dla mnie ... straszne Nudne i nudne i jeszcze raz nudne ...
Co kto lubi, ja wolę matmę
Jak nie przeżyję pierwszego roku to trudno, najwyżej wyjadę w podróż dookoła świata, będę żyć z dnia na dzień i już nigdy przenigdy nie będę studentką Dobry plan na życie to podstawa.

Na koniec dzięki wszystkim za odpowiedzi w moim temacie.
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

Witam,

miałem 96% z matematyki rozszerzonej i rozważam przeniesienie się z dotychczasowej uczelni na UJ na kierunek Matematyka w ekonomii. Mam kilka pytań i bardzo bym się cieszył, gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości.

Czy przyszły regulamin stypendium motywacyjnego może zabronić mi pobierania tego stypendium z powodu tego, iż będę zaczynał studia po raz drugi?

Jaki jest przewidywany próg na kierunki zamawiane? Czy jest pewność, że gdybym tam poszedł to bym dostał to stypendium?

Czy student z trzeciego naboru też może pobierać to stypendium?

Jak jest z przenosinami między AGH? Czy gdybym po pierwszym roku przeniósł się na AGH to bym musiał oddawać to stypendium? Lub gdybym po prostu zrezygnował?

Czy na Matematyce w ekonomii można ustalić sobie taki podział godzin, żeby powiedzmy studiować 4 dni w tygodniu lub 3 dni w tygodniu? Chciałbym zrobić tak, żebym jednocześnie mieszkał na AGH i studiował na Ruczaju, dlatego bardziej mi pasuje większe upakowanie w dniu zajęć.

Czy na UJ można dostać konto na serwerze uczelnianym jak w przypadku AGH?

Czy muszę wybrać konkretną specjalność, żebym mógł dostać stypendium motywacyjne? Czy mogę spokojnie wybrać Matematykę w ekonomii?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
makat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 18:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: niebo

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: makat »

ekonomia pisze:Czy przyszły regulamin stypendium motywacyjnego może zabronić mi pobierania tego stypendium z powodu tego, iż będę zaczynał studia po raz drugi?
Nie. Przecież to Twoja decyzja kiedy i czy w ogóle chcesz zaczynać jakieś studia. Stypendium obej,muje wszystkich.
Jaki jest przewidywany próg na kierunki zamawiane?
Progu nie ma żadnego. Trzeba tylko złożyć papiery , dostaje się każdy. Przykładem jestem ja :p Jest dużo miejsc, a też nie każdy kto zapłaci decyduje się na matematykę.
Czy jest pewność, że gdybym tam poszedł to bym dostał to stypendium?
Wydaje mi się, że tak, ale jeśli masz mieć wątpliwości to napisz maila/zadzwoń gdzieś wyżej, oni Cię upewnią na 100%.
Poza tym masz 96% - pod tym kątem dostaniesz na pewno a nawet za Tobą będzie jeszcze mnóstwo stypendystów. Dostanie je podobno 65 osób- załapiesz się na bank.
Czy student z trzeciego naboru też może pobierać to stypendium?
A niby czemu miałby nie pobierać?
Jak jest z przenosinami między AGH?
O to już musisz dzwonić tam. Teoretycznie szansa jest , praktycznie pewnie też.
Czy gdybym po pierwszym roku przeniósł się na AGH to bym musiał oddawać to stypendium? Lub gdybym po prostu zrezygnował?
Nie wydaje mi się żebyś musiał oddawać. A nawet powiem Ci że jestem pewna że nie będziesz musiał.
Czy na Matematyce w ekonomii można ustalić sobie taki podział godzin, żeby powiedzmy studiować 4 dni w tygodniu lub 3 dni w tygodniu?
Wydaje mi się że plan jest odgórny ale pewna nie jestem, więc lepiej niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany :)
Czy na UJ można dostać konto na serwerze uczelnianym jak w przypadku AGH?
Nie wiem jak to wyglądało na AGH więc tu też nie pomogę :)
ekonomia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: ekonomia »

Dziękuję za odpowiedź. Jednak nie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Przede wszystkim. W tym wątku padło zdanie, że regulaminy przyznawania stypendium mogą się zmienić w tym roku. Na pk i wielu innych uczelniach student, który zaczyna studia po raz drugi na dowolnym kierunku nie może pobierać stypendium motywacyjnego.
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

A niby czemu miałby nie pobierać?
Bo chyba każdy nie dostaje tego stypendium, nie? Tylko najlepsi. A student z trzeciego naboru jakoś do takiej grupki najlepszych nie należy.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: mandalina »

miodzio1988 pisze:
A niby czemu miałby nie pobierać?
Bo chyba każdy nie dostaje tego stypendium, nie? Tylko najlepsi. A student z trzeciego naboru jakoś do takiej grupki najlepszych nie należy.
Yyyy? Co ma czas rekrutowania się do najlepszości?

A jak już tu jestem, to też mam pytanie czy przy trzecich naborach odnotowuje się na ogół jakiś skok chętnych w porównaniu z drugim naborem? Chyba nie? Bo mój znajomy dostałby się w pierwszym i drugim naborze, ale niestety dopiero teraz wymyślił, że chce studiować matmę ma prawie 50 punktów, a z tego co widziałam, w drugim naborze było mniej chętnych niż miejsc, a większość z nich miała ok. 20-40 punktów, więc chyba raczej powinien się dostać? Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów, ale chciałabym móc dodać mu otuchy, żeby się nie zniechęcił
miodzio1988

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: miodzio1988 »

Yyyy? Co ma czas rekrutowania się do najlepszości?
Nic. Myślę, że masa olimpijczyków i ludzi co mieli 100 % z matury dopiero czeka do września, żeby się rekrutować. Bardzo logiczne. Mówisz, że dopiero teraz się rekrutujesz? ;]
Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów, ale chciałabym móc dodać mu otuchy, żeby się nie zniechęcił
Moją argumentację mu przedstaw to się chłopak ucieszy
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Kierunek zamawiany matematyka UJ - piękna paleta pytań

Post autor: mandalina »

miodzio1988 pisze:Nic. Myślę, że masa olimpijczyków i ludzi co mieli 100 % z matury dopiero czeka do września, żeby się rekrutować. Bardzo logiczne. Mówisz, że dopiero teraz się rekrutujesz? ;]
Rekrutowałam się w czerwcu ;p wydaje mi się, że najlepsi już się podostawali gdzie chcieli, a teraz uderzają ludzie, którzy nie mieli szans wcześniej. No chyba że tak jak kolega wyżej dowiedzą się o stypendium i będą uderzać na UJ, żeby się nachapać
ODPOWIEDZ