Wybór: EiT na AGH lub Informatyka PK // listy zakwalif. PK

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.

PK I vs. AGH EiT

Politechnika Krakowska (Informatyka)
2
50%
AGH (Elektronika i Telekomunikacja)
2
50%
 
Liczba głosów: 4

WSzaman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 11:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Osada
Podziękował: 1 raz

Wybór: EiT na AGH lub Informatyka PK // listy zakwalif. PK

Post autor: WSzaman »

Witam!
Mam mały dylemat, mianowicie dostałem się na AGH na Elektronikę i Telekomunikację (zabrakło punktów na Informatykę) oraz na Politechnikę Krakowską na Informatykę i nie do końca wiem gdzie złożyć dokumenty. Co na ten temat myślicie? Oto moje przemyślenia:

Za AGH przemawia oczywiście większy prestiż uczelni i ponoć bardziej "przyjaźni" wykładowcy.
Przeciw AGH z kolei to że nie jestem pewien co do tego kierunku. Ogólnie zawsze interesowała mnie fizyka, której zdaje się jest tam sporo ale pierwsze miejsce zawsze miała informatyka, której wiele w planach studiów nie znalazłem. Tyle że programowania etc. można zawsze uczyć się samemu.

Za Politechniką - Informatyka jest tam kierunkiem zamawianym, co oznacza, w przypadku wysokiej pozycji na liście, poza sprawami pieniężnymi także dodatkowe zajęcia. Tyle że nie wiem jaką pozycje mam na liście (do Krakowa na chwilę obecną nie mam możliwości się wybrać a sekretariat nie odpowiada).

Stąd miałbym jeszcze prośbę - jeżeli ktoś byłby na Politechnice Krakowskiej to proszę o informacje nt. rozkładu miejsc ze względu na punkty.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Wybór: EiT na AGH lub Informatyka PK // listy zakwalif. PK

Post autor: mandalina »

WSzaman pisze:Za AGH przemawia oczywiście większy prestiż uczelni i ponoć bardziej "przyjaźni" wykładowcy.
Przeciw AGH z kolei to że nie jestem pewien co do tego kierunku. Ogólnie zawsze interesowała mnie fizyka, której zdaje się jest tam sporo ale pierwsze miejsce zawsze miała informatyka, której wiele w planach studiów nie znalazłem. Tyle że programowania etc. można zawsze uczyć się samemu.

Yyy? Fizyka jest tylko na I roku, i jest to typowe minimum niezbędne na kierunku technicznym. Jak lubisz fizykę i informatykę, to EiT będzie Ci się podobać tylko na pierwszym, no, góra na dwóch pierwszych semestrach. A potem zrezygnujesz przez EE i AUE.
WSzaman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2011, o 11:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Osada
Podziękował: 1 raz

Wybór: EiT na AGH lub Informatyka PK // listy zakwalif. PK

Post autor: WSzaman »

Co tak się uśmiechasz na "przyjaznych" wykładowców ;D
Mówisz że elektronika taka straszna? Nawet jeżeli później wybrałbym telekomunikację? Jakieś legendy na ten temat krążą po necie ale nie wiem czy im wierzyć Jesteś może na tym kierunku?
Myślałem tez żeby spróbować się ewentualnie przenieść po pierwszym roku na infe, no ew. drugi raz maturę zdać (planować sobie mogę, wiem ;p). Jeszcze inna opcja to drugi kierunek ale chyba za wcześnie żeby o tym myśleć.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Wybór: EiT na AGH lub Informatyka PK // listy zakwalif. PK

Post autor: mandalina »

Jestem, ale rezygnuję.
1. Z wykładowcami różnie bywa ;p
2. Żeby wybrać telekomunikację, najpierw musisz przebrnąć przez kilka przedmiotów elektronicznych na I i II roku. A na telekomunikację każdy chce iść, więc nie dość że musisz przebrnąć, to jeszcze mieć z nich dobre wyniki, bo inaczej się nie zakwalifikujesz.
3. Nie da się przenieść na infę. Musiałbyś się dostać w rekrutacji.
4. Drugi kierunek za rok już będzie płatny.
Idź na zamawianą informatykę i nie cuduj
ODPOWIEDZ