Informatyka na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

Z tego co rozmawiałam z ludźmi to mówią, ze jak dobrze nie zna się jakiegoś języka to na TCSie nie ma się szans przetrwać.
Bo ja super wiedzy informatycznej to nie mam i właśnie się boje tego, że od razu zostanę rzucona na głęboka wode.
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

A na pewno rozmawiałaś z ludźmi, którzy studiowali u nas?

To, jak wygląda programowanie u nas na I semestrze, można sobie obejrzeć tutaj: - zadania z przedmiotu "Wstęp do Programowania" z tego roku. Jak widać, zadania zaczynają się od bardzo prostych (zarówno koncepcyjnie, jak i technicznie), a potem konsekwentnie pną się do góry.

Akurat na I roku największe problemy sprawiają przedmioty matematyczne (to zjawisko występuje na każdych ścisłych studiach ). Tak więc podtrzymuję to, co napisałem już w tym wątku: dobrze jest napisać przed studiami własnoręcznie parę prostych kodów w C++, żeby potem nie odkrywać samej idei programowania. Natomiast czytanie książek informatycznych bym raczej odradzał...
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mandalina »

paladin pisze:Natomiast czytanie książek informatycznych bym raczej odradzał...
Uczą złych nawyków?
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Nie, w ogóle nie szkodzą (o ile nie trafi się na szczególnie złą książkę).

Po prostu czas spędzony na ich czytaniu można lepiej wykorzystać...praktyka programistyczna uczy dużo, dużo szybciej.

Oczywiście mówię tu o podstawach programowania. Na samych studiach podręczniki się przydadzą
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mandalina »

paladin pisze:Po prostu czas spędzony na ich czytaniu można lepiej wykorzystać...praktyka programistyczna uczy dużo, dużo szybciej.
Nie bardzo rozumiem... przecież ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia z programowaniem nie siądzie do komputera i nie zacznie sam z siebie, musi co nieco poczytać. Chociaż "poczytać" to też niezbyt odpowiednie słowo, przecież z książek nt. programowania nie korzysta się tak, jak np. z książek do historii, w sensie nie czyta się biernie, tylko wykonuje pewne ćwiczenia z książką w ręce.
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

mandalina pisze:Chociaż "poczytać" to też niezbyt odpowiednie słowo, przecież z książek nt. programowania nie korzysta się tak, jak np. z książek do historii, w sensie nie czyta się biernie, tylko wykonuje pewne ćwiczenia z książką w ręce.
...co jest w porządku. Chciałem przestrzec właśnie przed biernym czytaniem, tudzież przed przepisywaniem ćwiczeń z książki.

Z drugiej strony, Google o podstawach C++ też wie sporo, można więc mieć to samo za darmo.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mandalina »

paladin pisze:...co jest w porządku. Chciałem przestrzec właśnie przed biernym czytaniem, tudzież przed przepisywaniem ćwiczeń z książki.

Z drugiej strony, Google o podstawach C++ też wie sporo, można więc mieć to samo za darmo.
To mi nawet do głowy nie przyszło

Google, WikiBooks... i biblioteki jakbym chciała się sama zaopatrywać w informatyczną literaturę, to bym zbankrutowała... vide: Cormen na allegro za 350 złotych
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

paladin pisze:Z przedmiotami matematycznymi nie powinno być problemów.
Właśnie się dowiedziałam ze jakiś chłopak co jest na 3 roku matmy musiał na TSCsie robić zarówno logike jak i algebre, bo mu nie chcieli przepisać
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

Aura_ - to sprawdzone info? Bo jeśli tak to... już sama nie wiem ,czy iść na UJ
A kto nie chciał mu przepisać - Ci od TCS -u czy instytut matematyki ? A pan P. Jucha , tak zachwalał ,że pracownicy wydziału mat-inf idą zawsze studentom na rękę i nie robią problemów... czyli okazuje się ,że to znowu zwykły marketing ,a ja znowu uwierzyłam reklamie?
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

TSC nie chciał trochę to głupie będzie ze znowu będę musiała robić to samo i z moich 6h zajęć na TSC zrobiło się teraz 20.
II przepisuje na 100%
A Ty na co chcesz iść?
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

a ty co so studiujesz Aura?
Ja myślałam o połączeniu : TCS + biomatematyka...
I wiesz to nie jest kwestia tego nawet,że mi się nie chciałoby dwa razy robić tych przedmiotów - chodzi o to ,że studiując dwa kierunki zapewne nie miałabym na to czasu i godziny wykładów,mogłyby sie pokrywać
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

Ja mam specjalność w ekonomii, a od października zaczynam TSC.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

a na którym jesteś roku? I teraz okazało się ,że nie będziesz mogła kompletnie nic przepisać sobie z matmy?
A może to tak jest ,że robiłaś jakieś przedmioty np. dwa lata temu to się jakby przedawniło? A jak ktoś będzie studiował dwa kierunki równolegle to może się zlitują i mu przepiszą?
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

Na pierwszym. Analize przepiszą bo na matmie jest wiecej.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

chociaż tyle...ale to i tak mało.... ale to nie rozumiem ,czemu tak wybiórczo przepisują - analize przepiszą , a np. logikę już nie?
ODPOWIEDZ