Informatyka na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
assimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 9 cze 2009, o 20:19
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na UJ

Post autor: assimar »

Witam, jak autor wątku rozważam (a raczej utwierdzam się już) w wyborze UJ.MiI. Prosiłbym o aktualizację paru informacji, ponieważ dane zebrane w sieci pochodzą z rożnych lat i mogły się przedawnić.

W czym programujecie i w jakim stopniu, z tego co udało mi się znaleźć wynika że s++/java są wiodącymi językami, ale można też doszukać się wzmianek o Pascalu.

Na youtube i oficjalnych stronach widać Wasze sukcesy w robotyce, czy jest to coś na co jest kładziony nacisk, czy raczej taki bajer na dni otwarte?

Co rozumieć przez "dużo teorii" - rozumiem przez to że przedmioty pokroju ASD są szczególnie ubogacone, a co z bibliotekami w szerokim słowa tego rozumieniu. Proszę po dodanie przeanalizowanie tej listy i ubogacenie jej czego mogę się spodziewać (OpenGL, UDT, OpenCV(czy przedmioty z zakresu SI obejmuję też programowanie nie tylko algorytmiczne, ale też praktyczne - np. widzenie komputerowe), programowanie w sieci)

Czy posiadacie przedmioty związane z bardziej niskopoziomową informatyką (asembler, podstawy elektroniki)

Czy są przerabiane przedmioty artystyczne, których za bardzo nie lubię (grafika, wizualne aspekty projektowania stron internetowych)?

Rzeczami, których chciałbym się nauczyć na studiach są: sztuczna inteligencja, biegłe programowanie (zarówno implementacja problemów akademickich, jak i aplikacji użytkowych (które zapewniają $)), czy MiI pozwoli mi się zrealizować w tych dziedzinach?

Pytanie do 4-5 roczniaków, czy mając porównanie (opnie znajomych, własne doświadczenia) - dlaczego UJ jest lepszy od innych uczelni i jakie ma wady, które przy ponownym wyborze przeważyły by na rzecz innej uczelni (jakiej)?
sacherus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2009, o 15:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sandomierz

Informatyka na UJ

Post autor: sacherus »

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś o informatyce na uj, to mogę udzilić paru subiektywnych(!) informacji na priv, żeby nie głosić herezji. Każdy zachwala swoją uczelnie, a wg mnie zawsze są plusy i są minusy. Trzeba po prostu wszystko rozważyć.

Progi na stypendium, to:
88% pierwszy semestr (jak w zeszlym roku),
86% drugi semestr(trzeba mieć zaliczenia ze wszystkich przedmiotów).

Jeśli chodzi o 2 kierunki na pierwszym roku, to znam kogoś... Informatyka+humansticzny kierunek, podołał, ale z wielkimi trudnościami na drugim kierunku (nie wyrabiał się czasowo). Niestety UJ leży dość daleko od centrum i dojazdy czasami potrafią wykończyć człowieka. Co innego jeśli coś się znajdzie na kampusie. Ale i tak odradzam z całego serca na początku. Przydałoby się wkleić adnotacje do tej ustawy, bo jest dosyć nieprecyzyjna, aby wszystko się stało jasne.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

Dulce pisze:jasne napisał pan ,że studenci tak robią - ale nie sprecyzował pan czy studiują te dwa kierunki od pierwszego roku począwszy (mogli na drugim roku dodać sobie drugi kierunek) ? Jeśli tak to jak to wygląda - dostaję się na dwa kierunki poprzez rekrutację i na obydwu składam papiery - to technicznie niemożliwe ,gdyź będę mieć tylko jeden oryginał śwaidectwa maturalnego... Przepraszam za głupie pytanie ,ale jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o takie formalności ,a wolę się spytać niż później coś źle zrobić...
Masz oryginał i odpis świadectwa, wiec nie ma problemu. Kolega zaczynał dwa kierunki, infe na II i zarządzanie, bo nie mógł sie zdecydować co wybrać.
Dulce pisze:nie no oczywiście ,że liczy się wiedza ,tego absolutnie nie kwestionuję ,ale papiery też sie przydają...czasem bardzo. no i to jest takie moje marzenie ,ukończyć te dwa kierunki... ( na matematyce wziełabym specjalność biomatematyka co w połączeniu z informatyką stworzyłoby świetnie uzupełniający się zestaw)
Teraz będzie specjalność bioinformatyka.
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mandalina »

Ja mam jedno krótkie pytanie - w planie studiów jest język angielski, czy jest możliwość nauki dowolnego innego języka z oferty Jagiellońskiego Centrum Językowego?
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

mandalina pisze:Ja mam jedno krótkie pytanie - w planie studiów jest język angielski, czy jest możliwość nauki dowolnego innego języka z oferty Jagiellońskiego Centrum Językowego?
nie
sacherus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 lis 2009, o 15:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sandomierz

Informatyka na UJ

Post autor: sacherus »

Jest, ale nie każdy o tym wie. Można się rejestrować na lektorat dowolny, byle od poziomu B1. Jeśli się nie da wprost, to wszystko można załatwić odpowiednią ilością podań. Istnieje też możliwość uczenie się innego języka na pierwszym roku, tylko trzeba zapłacić trochę, ale mniej niż płacą "normalni" ludzie.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

sacherus pisze:Jest, ale nie każdy o tym wie. Można się rejestrować na lektorat dowolny, byle od poziomu B1. Jeśli się nie da wprost, to wszystko można załatwić odpowiednią ilością podań. Istnieje też możliwość uczenie się innego języka na pierwszym roku, tylko trzeba zapłacić trochę, ale mniej niż płacą "normalni" ludzie.
Jak ja się dowiadywałam to jest wybór angielski albo nic.
LisuBB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 20:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Podziękował: 4 razy

Informatyka na UJ

Post autor: LisuBB »

Czy w internecie są gdzieś dostępne materiały/treści wykładów, które przerabia się na UJ na Informatyce? Albo czy można gdzieś znaleźć jakieś kolokwia/egzaminy z poprzednich lat?
Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek naprowadzenie.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

algebra:

systemy:
... operacyjne
wdi:
https://www.ii.uj.edu.pl/~lembas/wdi/Ar ... terowa.pdf
mandalina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2011, o 20:43
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mandalina »

Aura_ pisze:nie
sacherus pisze:Jest, ale nie każdy o tym wie. Można się rejestrować na lektorat dowolny, byle od poziomu B1. Jeśli się nie da wprost, to wszystko można załatwić odpowiednią ilością podań. Istnieje też możliwość uczenie się innego języka na pierwszym roku, tylko trzeba zapłacić trochę, ale mniej niż płacą "normalni" ludzie.
Kurczę... ok, nie jestem alfą i omegą jeżeli chodzi o angielski, ale wolę szlifować język, który znam słabiej... mam nadzieję że okaże się, że UJ promuje wszechstronny rozwój i ulegnie moim prośbom
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

Aura_ pisze:
sacherus pisze:Jest, ale nie każdy o tym wie. Można się rejestrować na lektorat dowolny, byle od poziomu B1. Jeśli się nie da wprost, to wszystko można załatwić odpowiednią ilością podań. Istnieje też możliwość uczenie się innego języka na pierwszym roku, tylko trzeba zapłacić trochę, ale mniej niż płacą "normalni" ludzie.
Jak ja się dowiadywałam to jest wybór angielski albo nic.[/quote
Aura_ pisze:
sacherus pisze:Jest, ale nie każdy o tym wie. Można się rejestrować na lektorat dowolny, byle od poziomu B1. Jeśli się nie da wprost, to wszystko można załatwić odpowiednią ilością podań. Istnieje też możliwość uczenie się innego języka na pierwszym roku, tylko trzeba zapłacić trochę, ale mniej niż płacą "normalni" ludzie.
Jak ja się dowiadywałam to jest wybór angielski albo nic.
no chyba żart?? a ja chciałam hiszpański... z angielskiego mam już CAE ,a wątpię żeby uczelnia prowadziła kurs angielskiego na poziomie proficiency...


pytanie do sacherusa : a jaki to był kierunek humanistyczny - jakaś filologia (podobno są czasochłonne) ?
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

Może się ktoś orientuje czy przy przepisywaniu ocen z matematyki na TCS (tj. logiki, analizy i algebry) (jestem na specjalności w ekonomii) będę miała jakieś problemy? Czy nie powinnam się tym martwic?
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Z przedmiotami matematycznymi nie powinno być problemów.
Aura_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, o 12:32
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1 raz

Informatyka na UJ

Post autor: Aura_ »

A tak z przedmiotów informatycznych to co powinnam sobie przyswoić przed październikiem?
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Przed I rokiem? Mieć jakieś pojęcie o programowaniu jako takim, a najlepiej o C/C++. Nie jest to oczywiście konieczne, ale na pewno ułatwi.
ODPOWIEDZ