Informatyka na UJ

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

No właśnie - jakieś Oviedo...a mnie interesuje tylko Madryt i Barcelona - czyli dobre uniwersytety i piękne miasta, a nie jakaś uczelnia - "krzak".... to tak jakby ktoś z innego kraju chciał przyjechać na wymianę do naszego i zamiast Uniwersytetu Warszawskiego czy UJ trafiłby do Uniwersytetu w Piotrkowie Trybunalskim.. Jest różnica? Jest... Dlatego nie pytam ogólnie o Hiszpanię,tylko o te dwa konkretne miasta
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Jeszcze pytanie, gdzie jest dobre computer science, bo piękne miasto, a nawet ogólnie dobra uczelnia nie muszą tego gwarantować .
Na 100% UJ wysyła też na Erasmusa do Barcelony, nie wiem tylko, czy robi to nasz Wydział.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

no właśnie czy wysyła wasz wydział.... to samo jest z UW - piszą,że współpracują z Uniwersytetem w Barcelonie ,ale też nie mam konkretnie gwarancji,że akurat wydział MIM to robi...
Swoją drogą,ciekawe jak wyglądają takie studia w Barcelonie - ja się uczę hiszpańskiego,a na U. w Barcelonie językiem wykładowym jest podobnież kataloński...
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

O, znalazłem. Jest

... -Barcelona
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

Dzięki
Czyli z tego co zrozumiałam to tylko Instytut Matematyki wysyła do Barcelony?-- 6 cze 2011, o 01:21 --ojej , właśnie się zorientowałam,że to jest ten gorszy uniwerek w Barcelonie ,a nie prestiżowy Universtitat Autonoma de Barcelona....
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

O ile wiem, informatycy mogą pod pewnymi warunkami korzystać z miejsc dla matematyków. Trzeba by się dowiedzieć, pod jakimi.
Zawsze też rozwiązaniem jest studiowanie informatyki analitycznej razem z matematyką - niektórzy nasi studenci tak robią z powodzeniem, przedmioty są wzajemnie uznawane, można też względnie łatwo wystarać się o indywidualny tok studiów.

[edit]Spokojnie, umowy Erasmusa się zmieniają, są też inne możliwości wyjazdu niż ten program
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

paladin pisze: Zawsze też rozwiązaniem jest studiowanie informatyki analitycznej razem z matematyką - niektórzy nasi studenci tak robią z powodzeniem, przedmioty są wzajemnie uznawane, można też względnie łatwo wystarać się o indywidualny tok studiów.

A jest taka opcja studiować od pierwszego roku dwa kierunki?Z tego co wiem to wiele uczelni zastrzega sobie możliwość studiowania drugiego kierunku od drugiego roku ,a to jak wiemy będzie w przyszłym roku płatne btw. później chyba byłby problem z Erasmusem ,jak się z jednego kierunku jest na pierwszym roku a z drugiego na drugim roku...
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Jak napisałem, niektórzy studenci tak właśnie robią, więc jest to możliwe.
Nie widzę też, dlaczego miałby być problem z Erasmusem. Zarówno u nas, jak i w Instytucie Matematyki panuje (być może dziwny ) zwyczaj ułatwiania życia studentom, zwłaszcza ambitnym.
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

jasne napisał pan ,że studenci tak robią - ale nie sprecyzował pan czy studiują te dwa kierunki od pierwszego roku począwszy (mogli na drugim roku dodać sobie drugi kierunek) ? Jeśli tak to jak to wygląda - dostaję się na dwa kierunki poprzez rekrutację i na obydwu składam papiery - to technicznie niemożliwe ,gdyź będę mieć tylko jeden oryginał śwaidectwa maturalnego... Przepraszam za głupie pytanie ,ale jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o takie formalności ,a wolę się spytać niż później coś źle zrobić...
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Obawiam się, że formalności to trochę nie moja działka, ale mogę odesłać do kompetentnych osób - proszę o kontakt na priv. Znajomi studenci robią tak, że biorą od razu indywidualny tok studiów i "dobierają" do informatyki analitycznej przedmioty z I roku matematyki, których dużo nie zostaje (sporo się pokrywa).
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

aaa a myślałam ,ze studiują dwa kierunki informatyka i matematyka - bo nie ukrywam to byłaby bardzo kusząca perspektywa... a jakieś wymogi trzeba spełnić,żeby dostać ten indywidulany tok studiów?
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

O ile wiem, nie ma specjalnych wymogów. Wspominałem o ułatwianiu życia?
Dulce
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 5 cze 2011, o 10:44
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska niestety

Informatyka na UJ

Post autor: Dulce »

a ja tam nie wierzę ,że może byc tak łatwo Jakby tak było to wszyscy by jechali na indywidualnym toku studiów

Zresztą to nie jest takie do końca fajne : bo osoby te, robią dodatkowe przedmioty z matmy i poza osobistą satysfakcją nic z tego nie mają ,a jakby studiowały matematykę jako drugi kierunek to miałaby drugi dyplom ,co dawałoby niezłe perspektywy...
Ostatnio zmieniony 6 cze 2011, o 01:56 przez Dulce, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mcbob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 15 gru 2008, o 19:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland
Pomógł: 69 razy

Informatyka na UJ

Post autor: mcbob »

emaerio pisze:mcbob, czemu namawiasz kolezanke do podwojnego przestepstwa? ;p
a na i w punkcie ksero mogloby sie komus nie spodobac wspoludzial w naruszeniu praw autorskich.
Ja tu nikogo nie namawiam tylko pokazuję pewne opcje (z których sam nie korzystałem, mam książkę odkupioną od starszego kolegi). Wiem że to nie jest zgodne z prawem, ale rzeczywistość jest inna, bardzo dużo osób tak robi i to właśnie w punktach ksero. Gdyby można było kupić Cormena w księgarni to te osoby pewnie by go legalnie kupiły (przynajmniej te które znam), tu nie chodzi o pieniądze tylko o dostępność tej pozycji. Żeby nie pozostawiać po sobie wrażenia kogoś kto zupełnie nie liczy się z prawami autorskimi polecam albo pożyczyć Cormena w bibliotece, albo poczytać o algorytmach z innych książek (dostępnych w księgarniach). Sporo materiałów jest też w internecie i nie trzeba się ograniczać tylko do książek, chyba że nie lubisz czytać przed monitorem.
Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Informatyka na UJ

Post autor: paladin »

Dulce pisze:a ja tam nie wierzę ,że może byc tak łatwo Jakby tak było to wszyscy by jechali na indywidualnym toku studiów
Ależ technicznie jak najbardziej wszyscy by mogli - mamy ~20 studentów na roku. Tylko większości to niepotrzebne...indywidualny tok służy do tego, żeby sobie dołożyć zajęć
ODPOWIEDZ