Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: tkrass »

pamiętaj, że co prawda nie przysługuje Ci prawo odwołania się od wyniku matury
o co chodzi?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: Jan Kraszewski »

Poziom dziennikarski tej informacji dość marny.

JK
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: RSM »

No właśnie też mnie to zdziwiło.
sixsixsix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 29 sty 2011, o 22:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skad?

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: sixsixsix »

Jan Kraszewski pisze:Poziom dziennikarski tej informacji dość marny.

JK
tak jak wszystkich informacji na tej stronie.
Awatar użytkownika
Harahido
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: 9 maja 2010, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Silesia
Podziękował: 139 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: Harahido »

Ja pochwalę się swoimi wynikami - 96% z poziomu podstawowego i 80% z rozszerzonego. Wiem, że wypadam słabo pośród innych użytkowników tej strony, ale jestem z siebie zadowolony :] Zdecydowałem się na matmę rozszerzoną w ostatniej klasie i pokazałem, że można zdać ją przyzwoicie. Zdolności nie mam ( widać to po moich postach, w których przeważnie proszę o pomoc).


ps
Mi uznano rozwiązanie : https://www.matematyka.pl/251400.htm

ps2
Jak myślicie - progi spadną w tym roku?
Awatar użytkownika
schloss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 12:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniezno
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 19 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: schloss »

Harahido pisze:
ps
Mi uznano rozwiązanie : https://www.matematyka.pl/251400.htm

Identyczny sposób rozwiązania miałem ja i też dostałem 3/3
solitary
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2009, o 14:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Katowice

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: solitary »

W 2010 r podst mat 94% rozsz 54%
W tym roku podwyższałam wynik z rozszerzenia na 86%
skupcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 5 maja 2011, o 19:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1 raz

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: skupcio »

Harahido pisze: ps
Mi uznano rozwiązanie : https://www.matematyka.pl/251400.htm
Ehh... ja za identyczne rozumowanie otrzymałem 2/3 pkt, mój wynik: 86%, szczerze to nawet nie chce mi się bawić w odwoływanie. Jest tyle jeżdżenia, że mi się odechciewa na samą myśl, mimo że do Krakowa mam 50km.
IgorKorneliusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2010, o 10:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poland

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: IgorKorneliusz »

A ja chcialem tylko napisac co do odwolania. Bo pelno sieją w necie defetyzmu, ze sie nie da itp. Tak to wyglada, zreszta wystarczy zadzwonic do OKE z pytaniem czy mozna dokonac reklamacji wyniki, oczywiscie nie.

Ja napisalem mature rozsz z matematyki na 90%, ale cos mi nie pasowalo, wiec napisalem podanie o wglad. Potem dostalem odpowiedz pisemna (znaczy najpierw dostalem dla innej osoby, troche maja balagan w oke), ze zapraszaja na wglad ale mi sprawdzili prace i punktacja zostaje i nie mam prawa nawet prosic o jej zmiane.

Mimo wszystko poszedlem, i sie okazalo ze wcale nie jest tak, ze czlowiek ktory przy mnie siedzi ma tylko pilnowac zebym sobie nie dopisal czegos, wrecz odwrotnie. Bardzo uprzejmie sprawdzil ze mna zadania co do ktorych mialem watpliwosc i dodał mi 4pkt (z jednego mialem 0/4 a byl poprawny wynik). Wiec poprawilem sobie z 90 na 98%, po 2h mam w systemie elektronicznym nowy wynik. Zachecam do walki o swoje punkty ; )


ps. ten punkt stracilem identycznie jak revius. spytalem sie i chodzi o to ze udowodnilem na odwrot nie p=>q, ale q=>p. i za to jest 3/4.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34285
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: Jan Kraszewski »

IgorKorneliusz pisze:ps. ten punkt stracilem identycznie jak revius. spytalem sie i chodzi o to ze udowodnilem na odwrot nie p=>q, ale q=>p. i za to jest 3/4.
U reviusa była inna sytuacja - jego rozwiązanie jest poprawne, tylko egzaminator tego nie zauważył. Za co w podobnym rozwiązaniu można stracić punkt też napisałem - za nieskomentowane dzielenie przez \(\displaystyle{ c}\).

Za przekształcanie równoważne tezy do założenia (nawet bez komentarza, że równoważnie) było 4/4. Ale za ewidentne odwrócenie implikacji (ktoś napisał, że udowadnia odwrotną implikację) to ja też dawałem 0/4, bo to nie jest pomyłka, tylko błąd główny.

JK
abc14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2011, o 09:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: abc14 »

Hej. Mam 80% z rozszerzenia. Jednak po sprawdzeniu odp z kluczem liczyłam na 90-94%. I nie wiem, opłaca się pisać o to odwołanie?jak wyniki rekrutacji na pw są już w ndz. Zrobiłam wszystkie zadania, tylko to z tą liczbą źle.
adambak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: 8 sty 2011, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 295 razy
Pomógł: 115 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: adambak »

moje:
polski podstawa: 70%
matematyka podstawa: 100%
angielski podstawa: 96%
matematyka rozszerzenie: 100%
fizyka rozszerzenie: 77%

również wybieram się na Informatykę na UW (mam nadzieję że adner już nie będzie mi dokuczał z powodu tej matury z matmy na studiach ).

-- 8 lip 2011, o 02:30 --

smigol pisze: P.S. Aha, jakoś nie wydaje mi się, żeby osoba z wynikiem 98%/100% była koniecznie lepsza ode mnie. Tak samo jak ja nie muszę być lepszy od osoby, która napisała dajmy na to, że na 90%. A taki wydźwięk ma twój post.
się zgadzam.. akurat moim zdaniem smigol ma tutaj z nas (maturzystów) największe pojęcie o matematyce, a na 100% to i niejeden nauczyciel nie napisze i bynajmniej nie dlatego że nie będzie umiał czegoś zrobić błędy się zdarzają wszędzie.. nie czuję się lepszy od wielu bo mam 100%, akurat chętnie bym parę procent oddał jeśli w zamian byłbym taki dobry z matematyki jakbym chciał
mrotka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2011, o 17:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ZG

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: mrotka »

Moje wyniki:
polski podstawa: 87%
matematyka podstawa: 100%
angielski podstawa: 100%
matma rozszerzenie: 88%
fizyka rozszerzenie: 75%
angielski rozszerzenie: 93%

Na UW mi wychodzi 87,66 punktów, na PW 186,25. Kurczę, akurat mam wyniki około zeszłorocznych progów na informatykę i już nie mogę wytrzymać z nerwów, czy się dostanę... Myślicie, że na infę spadną choć odrobinę progi? Czy i tak idą tam tylko najlepsi i progi nie spadną?

Matmę rozszerzenie trochę zawaliłam, z fizy też się nie popisałam, ale ta matura była dziwna...
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: Erurikku »

mrotka pisze:Moje wyniki:
polski podstawa: 87%
matematyka podstawa: 100%
angielski podstawa: 100%
matma rozszerzenie: 88%
fizyka rozszerzenie: 75%
angielski rozszerzenie: 93%

Na UW mi wychodzi 87,66 punktów, na PW 186,25. Kurczę, akurat mam wyniki około zeszłorocznych progów na informatykę i już nie mogę wytrzymać z nerwów, czy się dostanę... Myślicie, że na infę spadną choć odrobinę progi? Czy i tak idą tam tylko najlepsi i progi nie spadną?

Matmę rozszerzenie trochę zawaliłam, z fizy też się nie popisałam, ale ta matura była dziwna...
Myślę że na MIM masz duże szanse. W zeszłym roku nie było przeliczników 0,8 podstawa. Co do MiNi - w II rekrutacji też raczej dasz radę, może nawet w I bo fizyka w tym roku była trudniejsza.
Pozdrawiam
rodo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2011, o 15:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

Matura z matematyki 2011 - poziom rozszerzony

Post autor: rodo »

mrotka pisze: Matmę rozszerzenie trochę zawaliłam, z fizy też się nie popisałam, ale ta matura była dziwna...
Masz 88% z matematyki rozszerzonej i 'zawaliłaś'? Ludzie, dajcie spokój, wiem że wyniki to kwestia względna i dlatego zwykle się w takich sprawach nie wypowiadam jednak apeluję o nieco zdrowego rozsądku :).
ODPOWIEDZ