Politechnika Warszawska / MEiL

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
michal2202
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2010, o 22:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa*

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: michal2202 »

Witam

Przymierzam się do dokładnego wyboru kierunku studiów. Na maturze będę zdawał Matematykę i Fizykę na poziomie rozszerzonym. Interesuje mnie Mechanika Energetyka i Lotnictwo na Polibudzie. Gdzie można pracować po kierunku lotnictwo i kosmonautyka (specjalność napędy lotnicze) ? Czy są w Polsce firmy które zatrudniają absolwentów tego kierunku z taką specjalnością ? Z tego co się dowiedziałem pierwszy rok studiów jest jednakowy dla wszystkich kierunków. Na jakiej zasadzie dokonywany jest wybór specjalności ? Czy wybieram ją na podczas rekrutacji ? Czy ktoś z was studiuje na tym wydziale ? Jak jest z dostaniem się a co ważniejsze z utrzymaniem się ? Niech ktoś podzieli sie wrażeniami
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: sesese »

Polecam SIMR. Simr jest bardzo trudny ale dla ludzi
MEIL jest z tego co wiem ciut trudniejszy rocznie automatyke i robotyke ponoc 4 osoby konczy
Na meil generalnie jak czujesz sie na silach zamieszkac w bibliotece to sobie dasz rade zero imprez i te sprawy. No chyba ze chesz robic kazdy rok w 2 lata a to tam normalne.
juziel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Włocławek

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: juziel »

Ukończyłem MEiL.
Nie było łatwo głównie z powodu dużej ilości projektów i rysunków technicznych.
Nie sugeruj się jednak małą ilością kandydatów na jedno miejsce. Na tym wydziale wytrzymują tylko bardzo zmotywowani tzn. ci, którym lotnictwo padło na głowę.
W zawodzie pracuje stosunkowo niewiele osób, szczególnie teraz kiedy duże zakłady padły, albo nie są już tak duże.
Jednak sprawdziło się to, co nam mówiono: MELowiec daje sobie radę (i to znakomicie) w każdym miejscu.
XYY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2009, o 16:08
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 2 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: XYY »

podpinam się pod temat,
chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat kierunku Energetyka z wydziału MEiL.
Czy po niej są szersze perspektywy niż po innych podobnych kierunkach? łatwiej znaleźć pracę niż np. po Informatyce czy Elektronice, np. praca w elektrowni jądrowej, przy systemach informatycznych w energetyce?
Według mnie Energetyka to przyszłość, jest duże zapotrzebowanie na energię, ma zostać wybudowanych wiele elektrowni jądrowych.

Z tego co wiem od 2010 na pierwszy rok (MEiL) przyjmują odddzielnie na kierunki mechanikę, energetykę i lotnictwo. Pewnie i tak pierwszy jest bardzo podobny do siebie.

Do autora tematu: Ja na początku też zainteresował mnie kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka, jednakże z tego co wiem, ciężko jest o prace w Polsce(hmm produkcja silników w Rzeszowie, praca na lotnisku, inne mniejsze firmy), za granicą jest więcej tego typu firm. Może potem praca w NASA
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: sesese »

Powiem tak czytalem pismo The Economist miedzynarodowo wydawane i tam bylo ogloszenie ze chca absolwentow tego wydzialu. To znaczy ni mniej ni wiecej ze jest to bardzo dobry wydzial i praca po nim jest. Ale cena taka ze jest trudny w porownaniu do innych mechaniczny w polsce. Nie zalamywac sie bo napewno da sie zdac. Trzeba tylko samemu zdecydowac czego sie chce. S

Do nasa slyszalem ze niewielu sie dostaje ale sie dostaja.

Ja jestem na Simr jest latwiej ponoc niz na MEIL. Planuje 3.5 inz niersie w 4.5 skanczyc i isc do roboty jak najszybciej zywe doswiadczenie zdobywac bo w moim przekonaniu to jest najwazniejsze. A cos czuje ze w 3.5 roku MEIL sie nie da za bardzo skonczyc. 5.5 raczej bym obstawial.
U nas na SIMR mowili ze magistra sie 8 robi ale mi sie wydaje ze to przez to ze duzo fanatykow samochodow jest a nie matematyko fizykow i temu tak.

A co do informatyki to rozkmin wizje siebie 24 na dobe przed komputerem mnie to odstrasza. Na elektortechnice na elektrycznym jest luz uwierz mi. Jesli chodzi o prace to lepiej robic to co lubisz a nie isc na kierunek ktory cie interesuje i potem sie przenosic czy cos. Nie sugeruj sie po ktorym kierunku jest praca po tej uczelni jest dla kazdego
maro255
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: maro255 »

Witam
jako tegoroczny maturzysta, stoję przed wyborem kierunku studiów.
Maturę zdaję z matematyki, fizyki i angielskiego wszystko na poziomie rozszerzonym.
Powiem szczerze że sporo czytałem, sporo mi radzono i tak w sumie to dalej nie jestem pewien, dlatego pisze tu do wszystkich co się trochę orientują w temacie.
Mowa o dwóch uczelniach Politechnika Warszawska i Lubelska.
Najbardziej zależy mi na dwóch kierunkach na PW a mianowicie MEiL i SiMR.
Jeśli chodzi i MEil to kierunek Energetyka a w przypadku SiMR myślę o mechatronice.
A na lubelską to nie wiem na co tam skłądać w ogólę, tak na wszelki wypadek.
Dlatego pisze z prośbą o porady w doborze kierunków na PW czy te kierunki które wybrałem są dobre czy może głupota studiować mechatronikę na SiMR lub energetyką na MEiL. Głównie chodzi o późniejsze możliwości PRACY! Studia są trudne i jakoś nie uśmiecha mi się całować klamki po [w najlepszy wypadku ] 5-cio letnim zakuwaniu

Wiem ze na SiMR niższe progi punktowe ale to sprawa drugorzędna myśle ze mam szanse dostać się i na MEiL.
Ogólnie interesuje się samochodami i nie mówię o co tygodniowym czytaniu Auto-Świata
Ale jeśli miałbym dostać robote po energetyce a i pewnie lepiej płatną niz po SiMR to wybrałbym MEiL
I tu mam problem co w ogóle mozna robic po energetyce na MEiL-u i Mechatronice na SiMRz-e
Z góry Dziękuję za pomoc!
Laurearel

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: Laurearel »

Lotnictwo na Politechnice Rzeszowskiej ponoć jest, i ponoć jest ciężkie ale warte uwagi ; ) Chyba nawet licencje masz po ukończeniu studiów. Wiem bo sam planowałem iść ale skutecznie wybito mi ten pomysł z głowy (na dodatek moje zdrowie by nie pozwoliło w pilota pójść, a mechaniki czy nawigacji nie bardzo chciałem).

Nie mam zielonego pojęcia jak sprawa wygląda na innych uczelniach, ewent. Dęblin - ale to prze***** na maxa, musisz lubić to ; )

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: sesese »

Kod: Zaznacz cały

http://www.mechatronika.simr.pw.edu.pl/
... 3%B3w.html


tabela przedmiotow




Jestem mile zaskoczony wydzialem patrz co np robimy
http://www.simr.pw.edu.pl/~jbo/cad/przeciaganie.pdf

Mamy super warsztaty
goscciezrobili prace magisterska o taka wlasnie http://www.youtube.com/watch?v=UyB5s0Nffk0

Na meil raczej Air busa nie zbudujesz


atu sobie jezdzilismy na zajeciach
http://www.youtube.com/watch?v=BMbFguWIciY
http://www.youtube.com/watch?v=WYnWR9O- ... re=related
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: steal »

Witam, jestem na III roku na lotnictwie na MEiL-u.
michal2202 pisze:pracować po kierunku lotnictwo i kosmonautyka (specjalność napędy lotnicze) ? Czy są w Polsce firmy które zatrudniają absolwentów tego kierunku z taką specjalnością?
Są. Instytut Lotnictwa. GE Aviation. WSK Rzeszów. PZL Mielec.
michal2202 pisze: Z tego co się dowiedziałem pierwszy rok studiów jest jednakowy dla wszystkich kierunków. Na jakiej zasadzie dokonywany jest wybór specjalności ? Czy wybieram ją na podczas rekrutacji ?
Do tej pory było tak, że na pierwszym roku wszyscy, tzn ~350 osób studiuje te same przedmioty, a po roku student deklaruje na jakim kierunku chce kontynuować naukę. Dotychczas chyba nie było przypadku, że ktoś zadeklarował np LiK i go tam nie przyjęli. Jednak od tego roku zasady się zmieniają i od początku deklarujesz kierunek. Nie orientuję się, musisz sprawdzić na stronie wydziału

Jak jest z dostaniem się a co ważniejsze z utrzymaniem się ? Niech ktoś podzieli sie wrażeniami
Dostajesz się z palcem w d... Progi są na poziomie 120 pkt na 225 możliwych do uzyskania. Na pierwszym roku masz przedmioty ogólne, tzn analizę matematyczną, algebrę, wytrzymałość konstrukcji, termodynamikę. Może być ciężko, jeżeli kulejesz z matmą licealną. Ogólnie to nie uciekniesz od matmy i fizyki, będzie to się pojawiało na kolejnych semestrach na różnych bardziej konkretnych przedmiotach, ale wtedy już nikt nie będzie ponownie Cię uczył jak się liczy całki, tylko będzie mówił o pewnych zagadnieniach biegle z nich korzystając.
sesese pisze:MEIL jest z tego co wiem ciut trudniejszy rocznie automatyke i robotyke ponoc 4 osoby konczy
No jeżeli co roku na ten kierunek idzie około 10 osób to czego się spodziewać.
sesese pisze:Na meil generalnie jak czujesz sie na silach zamieszkac w bibliotece to sobie dasz rade zero imprez i te sprawy. No chyba ze chesz robic kazdy rok w 2 lata a to tam normalne.
[/quote]
Nieprawda. Urban legend. Zależy czego oczekujesz od studiów. Większość osób którym studiowanie się przedłużyło to po prostu imprezowicze, którzy traktują studiowanie (jedynie!) jako okres niekończących się imprez alkoholowych w akademiku. Albo tacy co trafili tu przypadkiem, bo nie dostali się na wymarzony wydział na PW i nie mieli odwagi po roku spróbować jeszcze raz, a to co studiują obecnie wcale ich nie kręci.
sesese pisze:A co do informatyki to rozkmin wizje siebie 24 na dobe przed komputerem mnie to odstrasza.
Jeżeli chcesz projektować to raczej ta "przyjemność" niestety Cię nie ominie...
Laurearel pisze:Mowa o dwóch uczelniach Politechnika Warszawska i Lubelska.
Jeżeli masz możliwość studiować w Warszawie to nie ma nad czym się zastanawiać.-- 17 kwietnia 2010, 22:54 --
Laurearel pisze:Lotnictwo na Politechnice Rzeszowskiej ponoć jest, i ponoć jest ciężkie ale warte uwagi ; ) Chyba nawet licencje masz po ukończeniu studiów.
Co roku tylko 15 osób dostaje się na specjalność PILOTAŻ. Z opinii osób które próbowały dostać się na tą specjalność wynikało, że sukces był mocno związany z faktem czy masz tzw "znajomości". Nie wiem jak jest na prawdę, ale pomyśl, że po zrobieniu kursów szybowcowego i na samoloty turystyczne (dają dodatkowe pkt), za które zapłaciłeś 30tys. PLN okazuje się, że byłeś 25 na liście przyjętych (a tylko 15 przyjmują) to można mocno zwątpić.
Laurearel

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: Laurearel »

Jeżeli masz możliwość studiować w Warszawie to nie ma nad czym się zastanawiać.
Ja tego nine powiedziałem ;p
Jeżeli chcesz projektować to raczej ta "przyjemność" niestety Cię nie ominie...
Żeby projektantem zostać, to trzeba :
1) przesiedzieć tysiące godzin w kodzie przed komputerem
2) znać dobrze/bardzo dobrze zagadnienie, często łapiąc doświadczenie właśnie w kodzie
3) mieć do tego predyspozycje, taki swego rodzaju "zmysł inżynierski" ; )

Ale przede wszystkim duuuuuużo pracy i odrobine szczęścia ; )
Tak więc koncepcja kolegi sesese nieco słuszna, choć nie taki diabeł straszny w sumie (więcej jednak czasu w książkch, niż przed kompem, przynajmniej ja tak mam ; p )

steal - Ty, może obczajony jesteś, nie wiesz jak wygląda IT w lotnictwie i jakie jest zapotrzebowanie ?

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: steal »

Laurearel pisze:Żeby projektantem zostać, to trzeba :
1) przesiedzieć tysiące godzin w kodzie przed komputerem
2) znać dobrze/bardzo dobrze zagadnienie, często łapiąc doświadczenie właśnie w kodzie
3) mieć do tego predyspozycje, taki swego rodzaju "zmysł inżynierski" ; )

Ale przede wszystkim duuuuuużo pracy i odrobine szczęścia ; )
Tak więc koncepcja kolegi sesese nieco słuszna, choć nie taki diabeł straszny w sumie (więcej jednak czasu w książkch, niż przed kompem, przynajmniej ja tak mam ; p )

steal - Ty, może obczajony jesteś, nie wiesz jak wygląda IT w lotnictwie i jakie jest zapotrzebowanie ?

Pozdrawiam !
Chyba się nie zrozumieliśmy - nie chodziło mi o siedzenie przed kompem ze względu na studia/pracę w IT, tylko o projektowaniu inżynierskim - obecnie projektowanie czegokolwiek odbywa się na komputerach.
IT w lotnictwie... A co konkretnie masz na myśli? Na lotnictwie jest specjalność Automatyka i Systemy Lotnicze - to jest bardziej ścieżka związana z programowaniem. A co do zapotrzebowania to będę mógł się więcej wypowiedzieć w sierpniu, bo wtedy będę po miesięcznych praktykach w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie.
Laurearel

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: Laurearel »

Chyba się nie zrozumieliśmy - nie chodziło mi o siedzenie przed kompem ze względu na studia/pracę w IT, tylko o projektowaniu inżynierskim - obecnie projektowanie czegokolwiek odbywa się na komputerach.
kolega wyżej mówił wyraźnie o informatyce, a projektowanie + informatyka wnioskuje że chodzi o projektowanie oprogramowania ; )
IT w lotnictwie... A co konkretnie masz na myśli? Na lotnictwie jest specjalność Automatyka i Systemy Lotnicze - to jest bardziej ścieżka związana z programowaniem
. A co do zapotrzebowania to będę mógł się więcej wypowiedzieć w sierpniu, bo wtedy będę po miesięcznych praktykach w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie.
Nie chodzi o studia. Tylko czy nie wiesz jak wygląda rynek i zapotrzebowanie na projektantów/programistów w lotnictwie. Słyszałem że ciekawa i nieźle płatna praca.
Orion94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 4 razy

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: Orion94 »

steal pisze: [...]A co do zapotrzebowania to będę mógł się więcej wypowiedzieć w sierpniu, bo wtedy będę po miesięcznych praktykach w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie.
Czy jesteś w stanie już coś napisać o zapotrzebowaniu po tym kierunku? -- 30 sty 2012, o 19:00 --Dowiedziałem się, że zeszłoroczny próg na Lotnictwo i Kosmonautykę wynosił 147 pkt. Myślę, że to wcale nie tak mało...
Peszko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2012, o 20:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krze

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: Peszko »

Czy jest sens iść na lotnictwo i kosmonautykę jeżeli nie jest się wielkim zapaleńcem lotnictwa?
yuriy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2012, o 16:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Politechnika Warszawska / MEiL

Post autor: yuriy »

na 150 osób na liku pasjonatami lotnictwa jest maksymalnie 10, więc będziesz jednym z wielu.
ODPOWIEDZ