Matura z Matematyki w 2010 roku

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Krzysztof44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 14 cze 2009, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: Krzysztof44 »

Witam, w nadchodzącym roku szkolnym będę zdawał maturę i mam pytanie odnośnie egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym, a mianowicie, czy muszę przystąpić również do części podstawowej jeśli wybieram poziom rozszerzony z matematyki.
miodzio1988

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: miodzio1988 »

Podstawowej wtedy nie musisz zdawac
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: xanowron »

Musisz zdawać podstawę, każdy musi.
Rozszerzona matematyka liczy się jako dodatkowy przedmiot.
pokerstar45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2009, o 07:19
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 3 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: pokerstar45 »

W 2010r. wracają 'stare' zasady. Każdy zdający rozszerzenie będzie musiał zdać podstawę.
miodzio1988

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: miodzio1988 »

Naprawdę?
hhehehehehehehe no to jestem w niezłym szoku
Krzysztof44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 14 cze 2009, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: Krzysztof44 »

Nie zmartwiłbym się tym faktem gdyby poziom podstawowy i rozszerzony nie odbywały się tego samego dnia ( o 9 i o 14)! A co Wy myślicie o tym żeby pisać podstawę i rozszerzenie tego samego dnia?
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10216
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2361 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: Dasio11 »

Jest lepiej, bo nie zapomina się materiału I można wszystko załatwić za jednym zamachem.
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: blost »

Dla mnie nie lepiej... Znacznie bym wolal nie podchodzic do podstawy bedziemy pewnie kredkami jakies kwiatuszki rysowac...
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: czeslaw »

Ewolucja metod nauczania matematyki na przykładzie zadań egzaminacyjnych

1975 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za sumę 100 dolarów. Wiedząc, że koszt produkcji drewna wynosił 4/5 jego ceny, oblicz zysk drwala.
1985 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za sumę 100 dolarów. Wiedząc, że koszt produkcji wyniósł 4/5 jego ceny, czyli 80 dolarów, oblicz zysk drwala.
1995 : (reforma Jerzego Buzka): Drwal dokonał wymiany zbioru T tarcicy na zbiór P pieniędzy. Moc zbioru P wyrażona w liczbach kardynalnych wyniosła 100, przy czym każdy z jego elementów jest wart 1 dolara. Zaznacz w kwadratowej tabeli 100 punktów, aby przedstawić graficznie elementy zbioru P. Zbiór kosztów produkcji zawiera 20 elementów mniej niż zbiór M. Przedstaw zbiór K jako podzbiór M i odpowiedz na pytanie : jaka jest moc zbioru Z zysku wyrażona w liczbach kardynalnych ?
2009 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za 100 dolarów. Koszt produkcji drewna wyniósł 80 dolarów, a zysk drwala 20 dolarów. Zakreśl liczbę 20.
2010 : Ścinając stare piękne i bezcenne drzewa, ekologicznie niezorientowany drwal zarobił 20 dolarów. Co myślisz o takim sposobie na życie ? W podgrupach postarajcie się przygotować teatrzyk przedstawiający, jak czują się leśne ptaszki i dzika zwierzyna.
Szczerze? Mnie by nie robiło różnicy, czy piszę w jeden dzień, czy w dwa. Ale piszecie w tym samym dniu, więc się przyzwyczajajcie do maratonu matematycznego
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: xanowron »

Mi się akurat to podoba, szkoda tylko, że podstawa to 30 banalnych zadań na dodawanie i mnożenie, a nie coś ciekawszego. Ale widok humanistów przed egzaminem będzie bezcenny
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: blost »

o... z tej strony na to nie patrzylem Widok rzeczywisicie moze byc bezcenny. A dodatkowo bedziemy przechodzili z kumplami i mowi polglosem...
Ja: Calka z x^2 = 1/3 x^3
Koledzy: PLUS STAŁA !! xD
marty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 21:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 33 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: marty »

Musisz zdawać podstawę, każdy musi.
Chodzi tylko o maturę z matmy i języków obcych?
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: Rogal »

Uważajcie na podstawę - tam nieraz są gorsze zadania. Sam pamiętam, jak pisałem swoją maturę i potem patrzyłem na tę podstawową, to za żadne skarby bym się nie zamienił.
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: czeslaw »

?!

Chyba tylko w tym sensie, że tam są często słabiej sformułowane i trzeba ogarniać, żeby się nie zestresować.



Faktycznie, masakra. Naprawde, jak ktoś zdaje tylko poziom podstawowy, a w liceum przykładał się choćby minimalnie do prac domowych i uważał na lekcjach, to ciężko to zdać na mniej niż ~70%. Mówię o takim bezwysiłkowym podejściu do egzaminu. To zdecydowanie łatwiejsze niż język obcy, i nie mówię tego tylko ze swojej perspektywy - taką samą opinię ma kilka koleżanek z humana, które nigdy nie lubiły matmy i żałują że muszą ją zdawać, ale w miarę sumiennie odrabiają prace domowe i nie olewają ciepłym moczem całego przedmiotu. Naprawdę tyle wystarczy.
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Matura z Matematyki w 2010 roku

Post autor: blost »

nie no racja... ta mature musza humany zdac chociaz w sumie mi tez to lotto czy bede mial ja na 90 czy 50. Liczy sie przeciez rozszerzona

ale zgadzam sie poniekad z Rogalem. Czym zadanie latwiejsze tym trudniejsze. Przychodza Ci po prostu do glowy mysli typu: Przeciez to jest zbyt proste, musi byc jakis haczyk. Moze trzeba rozpatrywac na zespolonych ? na podstawie zapominaja czasem podac prawidlowo tresc zadania...
ODPOWIEDZ