Studia podyplomowe z matematyki

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
karbamyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2009, o 08:02
Płeć: Mężczyzna

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: karbamyl »

Muszę "zrobić" drugi kierunek ( nauczam chemii w szkole średniej) i potrzebuję wskazówki na dobrą i szybką uczelnię ( może być prywatna) realizującą podyplomową matematykę.
Najlepiej Śląsk ( cały)

Proszę o pomoc
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Marcin_Garbacz »

karbamyl pisze:Muszę "zrobić" drugi kierunek ( nauczam chemii w szkole średniej) i potrzebuję wskazówki na dobrą i szybką uczelnię ( może być prywatna) realizującą podyplomową matematykę.
Najlepiej Śląsk ( cały)

Proszę o pomoc

Przepraszam z gory za niedyskretne pytania ale zawsze mnie to ciekawiło i musze spytać.

- Ile taki nauczyciel w szkole sredniej moze zarobic? A ile dajac korki?
- Kiedys baba od polaka mowila nam ze dostaje takie same wynagrodzenia co facet od wuefu, to prawda? Czy w szkołach nie daja kasy za ilosc przepracowanych godzin i w zaleznosci od specjalizacji?? Bo jesli tak to wspolczuje Pani B. bo nasz wuefista to tylko nam pileczke podawał i tyle go widzielismy xD
- Czy podczas wakacji nauczyciel ma płatny urlop?
- Jakie są profity z bycia nauczycielem?


karbamyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2009, o 08:02
Płeć: Mężczyzna

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: karbamyl »

Rzeczywiście Marcinie niedyskretne pytania

ale okay. z mojej perspektywy Ci odpowiem:
nauczyciel wf i polskiego zarabia tyle samo ( zakładamy że mają taki sam staż np 5 lat przepracowanych i mają ten sam "poziom rozwoju", np obaj są dyplomowani.
Tu jeszcze jeden podział finansowy w zależności od stopnia rozwoju zawodowego:
najmniej zarabia nauczyciel stażysta, potem kontraktowiec, mianowany i wreszcie "mega" dyplomowany.
Ciężka praca?
19 godzin dydaktycznych w szkole to cały etat, ale 21 musi spędzić w domu spr, pkl itd.
Finanse? hmmm. ja mam 20 dzieciaków (pozdrawiam moich maturzystów i studentów) na korepetycjach i z tego " wychodzę " duuuuuużo lepiej.

Co do wakacji. Jeden miesiąc urlop, ale w drugim przchodzimy do szkoły praktycznie codziennie ( bardzo dużo papierowej roboty), poza tym Wam się kończy szkoła 19.06 a nam wczoraj

zadowolony?



ponawiam prośbę o Matematykę podyplomową.


sorrrki jeśli wyjaśnienia odebrano jako minispamowanie
Hania_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 18 cze 2007, o 20:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 86 razy
Pomógł: 57 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Hania_87 »

karbamyl pisze:Muszę "zrobić" drugi kierunek ( nauczam chemii w szkole średniej) i potrzebuję wskazówki na dobrą i szybką uczelnię ( może być prywatna) realizującą podyplomową matematykę.
Najlepiej Śląsk ( cały)

Proszę o pomoc
w 2012 roku wchodzi, to że kazdy nauczyciel na kazdym stopniu nauczania musi miec magistra oraz to iz nauczyciele mają być dwuprzedmiotowi
i tak nauka trwa dwa lata podyplomowej
hmm może US w Katowicach
?
wbb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2009, o 15:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 25 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: wbb »

karbamyl pisze:Muszę "zrobić" drugi kierunek ( nauczam chemii w szkole średniej) i potrzebuję wskazówki na dobrą i szybką uczelnię ( może być prywatna) realizującą podyplomową matematykę.
Najlepiej Śląsk ( cały)

Proszę o pomoc
Hania_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 18 cze 2007, o 20:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 86 razy
Pomógł: 57 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Hania_87 »

CZAS TRWANIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH <- US
* trzy semestry



w przyszłym roku mają być na podyplomowych na US zmiany (pierwszy rocznik po licencjacie z US z maty pójdzie na magisterke, dotychczas były studia jednolite)
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Marcin_Garbacz »

karbamyl
dziekuje za wyjasnienia, ale rowniez byłem zainteresowany kwotami jakie nauczyciel może wyciągnąć.

znalazłem taką informacje:
pensje po podwyżce (pensja zasadnicza brutto):
(stażysta - było: od 712* do 1160 zł, będzie: od 748* do 1218, wzrost: 36-58 zł
(kontraktowy - było: od 849* do 1375, będzie: od 891*do 1444, wzrost: 42-69 zł
(mianowany - było: od 1072 do 1742, będzie: od 1126 do 1829, wzrost: 54-87 zł
(dyplomowany - było: od 1287 do 2090, będzie: od 1351 do 2195, wzrost: 64-105 zł
* Ci nauczyciele w praktyce dostają 936 zł, czyli minimalne wynagrodzenie w kraju, różnicę dopłacają samorządy.
Do zasadniczej pensji nauczycielskiej trzeba doliczyć dodatki - mogą stanowić nawet jedną trzecią wynagrodzenia, główny przywilej nauczycieli zawarty w ustawie, tzw. Karcie nauczyciela. Niektóre są wyliczane procentowo od pensji zasadniczej, więc jej podwyżka od razu podnosi całą wypłatę. Wysokość dodatków zależy od decyzji samorządów.
Podstawowe dodatki to:• stażowy, należy się po czterech latach pracy, wynosi 1 proc. pensji za każdy przepracowany rok, do maks. 20 proc.; • motywacyjny (m.in. za opiekę nad organizacją młodzieżową albo za przygotowanie olimpijczyków). Ile, określa samorząd, np. w Brzezinach k. Łodzi jest to 3 proc. do pensji, czyli dla nauczyciela dyplomowanego ok. 60 zł, a już w Łodzi można dostać tysiąc zł; • funkcyjny - dostają dyrektorzy i wychowawcy, wysokość też zależy od samorządów, ci pierwsi osiągają od 100 zł, np. w przedszkolu na Lubelszczyźnie, do ponad 2 tys. zł, jak w jednym z liceów na Dolnym Śląsku (dane za Instytutem Badań w Oświacie). Wychowawcy dostają zazwyczaj 20-50 zł, a w Warszawie nawet 200 zł; • wiejski - za pracę w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców, może być do 10 proc. pensji zasadniczej, chyba że samorząd ma większe możliwości; • są też jeszcze m.in.: trzynasta pensja, nadgodziny, dodatek za pracę w trudnych warunkach albo nocą (w internacie np.).
Czy to się zgadza??

Co do tych korków to chyba niezle mozna na nich wycisnac, mam kolege w klasie który ma rodziców matematyków (zarówno matka jak i ojciec i oboje ucza w gim). Kolega ma własny samochód (nowy - ojciec kupił), ma piękny dom i jezdzi co roku na zagraniczne wakacje. W tamtym roku bodajze był na Karaibach i gdzies tam jeszcze. Powodzi mu sie niezle. Troche mu zazdroszcze ... Podsumowując - chyba warto byc nauczycielem i do tego dawac korki na lewo i nieodprowadzac zadnego podatku
karbamyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2009, o 08:02
Płeć: Mężczyzna

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: karbamyl »

Dzięki za linki do UŚ Katowice. Wiem że uniwerek we Wrocławiu i w Opolu też TO oferują, lecz nauka na tym studium jest gorsza niż kończenie magisterki na kierunku matematyka finansowa.

Myślę raczej o jakiejś łatwiejszej szkole podyplomowej..

<nie mam czasu na uczenie się kolejnego kierunku, skończyłem już 2 kierunki 2 razy po 5 lat )


co do Marcina:
pensje jak napisałeś plus/minus się zgadza
jeśli chodzi o korepetycje, to hmmmm.
chciałem założyć działalność gospodarczą, ale inkasując 15 zł/60 minut miałbym na czysto 2 zł - reszta podatki, ZUSy itp, więc nie warta gra świeczki. Poza tym wiadomo jak z naszą Polską Biurokracją to wygląda.
Rzeczywiście to dzięki korepetycjom żyję, robię opłaty wynajmuję mieszkanie (Śląsk) i opłacam swoje (Wybrzeże) a to co mi szkoła płaci "odkładam"
Hania_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 860
Rejestracja: 18 cze 2007, o 20:57
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 86 razy
Pomógł: 57 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Hania_87 »

karbamyl pisze:Dzięki za linki do UŚ Katowice. Wiem że uniwerek we Wrocławiu i w Opolu też TO oferują, lecz nauka na tym studium jest gorsza niż kończenie magisterki na kierunku matematyka finansowa.
co masz na mysli?
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Studia podyplomowe z matematyki

Post autor: Marcin_Garbacz »

karbamyl pisze: chciałem założyć działalność gospodarczą, ale inkasując 15 zł/60 minut miałbym na czysto 2 zł - reszta podatki, ZUSy itp, więc nie warta gra świeczki. Poza tym wiadomo jak z naszą Polską Biurokracją to wygląda.

Zartujesz U mnie w mieście godzina korków to minimum 50zł!! Chodziłem na korki z chemii i tyle własnie płaciłem. (czasami przeciągało sie do 90 min jak się zasiedzieliśmy). Moi koledzy równiez chodzli ale na matme i fize to zdazało sie po 60zł. Ang liczą sobie podobnie. Ja mieszkam w małym miasteczku wiec mysle ze to drogo. Ciekawe ile w takiej wawie wołają ...
ODPOWIEDZ