AGH i PK - wybór kierunku

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Tom555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1 raz

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Tom555 »

Witam, maturę z matematyki rozszerzonej zdałem na 66%. Myślę o AGH i PK. Jeśli chodzi o PK, mam zamiar złożyć papiery na budownictwo. W tamtym roku próg był około 75% w pierwszym etapie rekrutacji.
Jakie mam szanse dostać się jeśli tam są 3 etapy rekrutacji? (o ile dobrze pamiętam). Nie wiem jak w praktyce się ma to czy jakieś miejsca mogą się zwolnić, ktoś może zrezygnowac itp.
Liczę się z tym że przy każdym kolejnym etapie muszę płacić (jak tak nie jest to mnie poprawcie).

Co do AGH to interesują mnie progi z ubiegłego roku, bo nigdzie nie moge znaleźć. Jeśli ktoś miałby do nich dostęp będę wdzięczny. Nie wiem czy warto składać papiery na budownictwo na AGH bo czytam opinie że PK lepiej przygotuje do budowania domów, czy dróg a AGH skupia się na tym, na czym taki dom stoi.

Wracając do PK próg powinien być nieco niższy bo po pierwsze matura była trudniejsza niż w tamtym roku, a po drugie gdzieś czytałem że na budownictwie jest bardzo dużo miejsc w tym roku.

Pozdrawiam i prosze o jakies rady
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Yaco_89 »

Na AGH na budownictwo w zeszłym roku był bardzo wysoki próg (ok. 800 przynajmniej w pierwszym naborze), w dużej mierze dzięki temu że "wpuszczali" ludzi z maturą z geografii a nie wymagali matmy, co jest lekko kuriozalne, nie wiem czy w tym roku też taki wymysł przejdzie, jeśli nie to próg powinien się obniżyć. A w ogóle to budownictwo na AGH różni się faktycznie od tego "politechnicznego", są po nim inne uprawnienia i ogólnie chyba jest łatwiej, ale niekoniecznie potem będzie łatwiej z pracą na podstawie relacji znajomych z różnych uczelni wybrałbym raczej PK jeśli chodzi o budownictwo.
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Dumel »

Tom555 pisze:próg powinien być nieco niższy bo matura była trudniejsza niż w tamtym roku
doprawdy? z rozszerzenia średnie w porownaniu do zeszlorocznych są wyższe o:
4 pkt. procentowe z matematyki
4 z angielskiego
7 z fizyki
Tom555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1 raz

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Tom555 »

Dumel pisze:
Tom555 pisze:próg powinien być nieco niższy bo matura była trudniejsza niż w tamtym roku
doprawdy? z rozszerzenia średnie w porownaniu do zeszlorocznych są wyższe o:
4 pkt. procentowe z matematyki
4 z angielskiego
7 z fizyki
Właśnie to mnie dziwi bo jak dla mnie w ubiegłym roku matura była dużo łatwiejsza i zadania można było robić automatem wyćwiczonym np przez zbiór Kiełbasy...
W tym roku trzeba było więcej główkować przy niektórych zadaniach, ale trafiły się też bardzo łatwe.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Fl3t05 »

Progi punktowe AGH:
Tom555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1 raz

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Tom555 »

OK, jestem zdecydowany, że złożę na budownictwo na PK i oprócz tego mam pytanie odnośnie kierunków:

1) Inżynieria materiałowa - czytałem opinie że to nudny kierunek a dodatkowo trudny. Jak jest ze znalezieniem pracy, jako kto można pracować, jak z zarobkami? Ciekawią mnie same studia, czy rzeczywiście nudno i ciężko itp

2) Mechanika i Budowa Maszyn - kolejny kierunek zaliczany do ciężkich, ale IMO ciekawszy. Interesuje mnie to samo co w punkcie pierwszym, głównie same studia, czy jest czas wychylić nos z książek,czego można się spodziewać, a jak ktoś ma informacje na temat perspektyw po nich, będe wdzięczny za podzielenie się nimi

3) Automatyka i Robotyka - chyba najcięższy z w/w ale także najciekawszy. Proszę o opinie studentów i osób które ukończyły ten kierunek. Interesują mnie te same rzeczy co w przypadku punktów 1 i 2.

Aha... zależy mi na opiniach zarówno osób z PK jak i AGH bo z tego co wiem można te kierunki studiowac tu i tu. Te kierunki traktuję jako dodatkowe w przypadku jakby 66% z mat.roz. nie wystarczyło do budownictwa
Awatar użytkownika
maszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2008, o 17:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: maszyn »

Hm co do matury z matmy to zawaliłam na swoje wlasne życzenie i faktycznie, w zeszłym roku matura była ąłtwiejsza, taka z zadań "wyćwiczonych", a w tym trafiło się zadanie ze skarbcem, które do takiego typu zadań już nie nalezało.
Wracając do tematu budownictwa to na ten kierunek idzie dośc dużo moich znajomych, matury mają tak około 80%, więc w pierwzej rekrutacji możesz się nie dostać. Co do mojego wlasnego zdania to wolałabym (ze względu na specjalizacje) wybrać budownictwo (czy na il czy na iś) na Politechnice Krakowskiej.
Tom555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1 raz

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Tom555 »

Zdaję sobie sprawę z tego że mogę sie nie dostać za pierwszym razem i właściwie jest to bardzo prawdopodobne, bo trudno żeby próg spadł o 8-10%. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję ze góra za trzecim razem uda sie tam dostać
Mimo wszystko zarejestrowałem się też na mniej wymagające kierunki żeby mieć koło ratunkowe.

Co to tego czy sie zawaliło czy nie to roznie to moze wygladac bo np dla kogos 90% z mat. rozsz. może być totalną porażką a dla innego to szczyt marzeń.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2008, o 17:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: maszyn »

Heh, ja zawaliłam - zadanie ze skarbcem i ciągiem na macie W ogole myślałam czy by się nie odwoływac, bo z zadania z ciągiem nei dostałam punktów, które wg klucza podanego przez cke mi się nalezały (skorzystanie z własności ciągu, dojście do równania) ale dałam sobie spokój, bo na studia i tak się dostanę, a jak mi się zachce zmienić kierunek to poprawię maturę i tyle. Dla mnei moje 76% to porażka totalna. Gdybym z przerażenia nie wkuwała do 21szej jeszcze 12 maja, to bym się pewnie wyspała i nei zawaliła tych dwóch zadań... Ale co było, to było i trzeba iśc dalej
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Marcin_Garbacz »

Nie wiecie co mozna robic po Inżynieri Biomedycznej i jak pozniej z zatrudniem i praca? Widze ze dosc oblegany kierunek o dużym progu :p
alien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubcza
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: alien »

Marcin, możesz pracować w szpitalu, projetkować różne protezy, narządy i wogóle, poczytaj o tym na necie
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: Marcin_Garbacz »

alien pisze:Marcin, możesz pracować w szpitalu, projetkować różne protezy, narządy i wogóle, poczytaj o tym na necie
No czytałem i nie widze w tym przyszłości. Opisany ten kierunek jest w wikipedii. Tworzenie nowych urządzeń biomedycznych czy tez ich udokonalanie takich jak sztuczne serca czy aparatura nie było i pewnie nie będzie dobrze płatne. Przeciez teraz sie o tym słyszy, ze nie ma kasy na prowadzenie takich badan. Np świętej pamieci profesor Religa ile musiał się namęczyć aby stworzyć polskie sztuczne serce bo własnie brakowało srodków na takie cele? Pamietam nawet ze w tv prosili aby wysylac sms na ten cel. Sam juz nie wiem
studentpk1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2011, o 08:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

AGH i PK - wybór kierunku

Post autor: studentpk1989 »

Tylko AGH!! Jako student PK, na WM, powiem Wam szczerze, że to jeden wielki syf! Dlatego jest zamawiany, bo nikt nie chciał tam chodzić... Wykłady, profesorowie to jedno nieporozumienie.. Na AGH super jest lokalizacja, mam tam znajomych i chwalą. Ranking wysoki, na stronie jest wszystko pokazane. Na PK kiepsko jest bo trzeba krążyć między wydziałami.. Lekcje od 7 do 21.. Masakra.. Nie szanują, a sprzęt to tylko na zdjęciach jest taki ładny.. Nic nie uczą ciekawego.. Przeglądając notatki z AGH kumpla i słysząc opinie, to polecam tylko AGH!! W sumie trudniej się tam dostać, więc jednak coś to oznacza! Ja żałuję, że poszedłem na PK.. Tak wszyscy chwalili i mówili że mnóstwo praktycznych zajęc i nic z tego nie było...
Na PK tylko budownictwo i architektura.. na AGH energetyka, elektronika, elektrotechnika najlepsza.
ODPOWIEDZ