Informatyka na PW

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.

Jaki kierunek i wydział najlepszy? ;)

Informatyka na MiNI
33
49%
Informatyka na EiTI
21
31%
Informatyka na wydz. Elektrycznym
5
7%
Automatyka i robotyka
9
13%
 
Liczba głosów: 68

eclipsefan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Informatyka na PW

Post autor: eclipsefan »

Ja nie wpisuję. Bardziej boję się nie o to czy źle przepiszą tylko kiedy wpiszą Oni dostaną te wyniki po zakończeniu rejestracji?
Kubex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2009, o 19:35
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na PW

Post autor: Kubex »

Na stronie KReM-u niby jest napisane, że miały już być dostępne 3 lipca, ale nie wiem jak jest w rzeczywistości.
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Informatyka na PW

Post autor: Marcin_Garbacz »

Kubex pisze:Jak robicie z wynikami matur. Wpisujecie sami, czy zostawiacie, żeby oni z KReM-u spisali? Trochę się boję, że przy którymś przepisywaniu może się komuś pomylić.

Myslicie ze oni to przepisuja?? Moim zdaniem to po prostu robota jakiegos skryptu ktory pobiera info z baz danych KREM-u (do ktorych uczelnie maja dostęp) i nikt nie cacka sie w przepisywanie kilkutysięcy (?) wyników.
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Informatyka na PW

Post autor: czeslaw »

Hehehe, no pewnie że to się robi automatycznie.
Zastanawia mnie tylko po co, i tak każdy wpisuje to sam. Wprowadzanie wyników z matur własnoręcznie jest przyjemne. A nawet jesli nie jest, to to żaden problem dla każdego użytkownika - a tak to wszystkie systemy prawie wszystkich uczelni się wysypują na parę godzin/dni bo coś nie działa. W najlepszym przypadku po prostu pobierają wyniki z duużym opóźnieniem. Według mnie powinni dać 2-3 dni na ręczne wprowadzenie wyników i już. Tak to same problemy z tymi automatami.
saba90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2009, o 22:48
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na PW

Post autor: saba90 »

czeslaw,
Zauważ, że te wyniki i tak i tak należałoby później sprawdzać. A na PWr przecież padły serwery przez to, że każdy ręcznie wpisywał wynik.
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Informatyka na PW

Post autor: czeslaw »

Daj spokój, tam serwery padają z dowolnego powodu codziennie po parę razy Moim zdaniem wcale nie z tego powodu właśnie, tylko tak napisali.
Wyniki należałoby sprawdzać? Nie wiem czy ktoś by się odważył wpisać sfałszowany wynik, dając potem świadectwo dojrzałości do dziekanatu. Gdybym to ja przeprowadzał proces rekrutacyjny, to bym olał sprawdzanie (albo sprawdził 10% wybranych). I tak każdy wpisuje prawdę, jeśli potem musi dostarczyć świadectwo.
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Informatyka na PW

Post autor: Marcin_Garbacz »

czeslaw pisze:Daj spokój, tam serwery padają z dowolnego powodu codziennie po parę razy Moim zdaniem wcale nie z tego powodu właśnie, tylko tak napisali.
Wyniki należałoby sprawdzać? Nie wiem czy ktoś by się odważył wpisać sfałszowany wynik, dając potem świadectwo dojrzałości do dziekanatu. Gdybym to ja przeprowadzał proces rekrutacyjny, to bym olał sprawdzanie (albo sprawdził 10% wybranych). I tak każdy wpisuje prawdę, jeśli potem musi dostarczyć świadectwo.

No coz jak komus sie nudzi i wie ze juz dana szkółke skreslil to sobie moze wpisac te niby setki. Ale mysle ze to nieczesto sie zdarza
krasnal5555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 maja 2009, o 12:09
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na PW

Post autor: krasnal5555 »

hej, naprawde nie ma nikogo z mini, żeby o tym wifi powiedzieć?
Astrober
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2007, o 11:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zambrów

Informatyka na PW

Post autor: Astrober »

Na terenie Gmachu Głównego MiNI ma swoją własną wydziałową sieć WLAN
krasnal5555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 maja 2009, o 12:09
Płeć: Mężczyzna

Informatyka na PW

Post autor: krasnal5555 »

Astrober pisze:Na terenie Gmachu Głównego MiNI ma swoją własną wydziałową sieć WLAN
Na terenie Gmachu Głównego MiNI ma swoją własną wydziałową sieć WLAN
Dlaczego jest oddzielna? Bo podobno jest kiepsko z zasięgiem?
gadonn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zduńska Wola

Informatyka na PW

Post autor: gadonn »

Hey, czy jest może na forum ktoś z informatyki na wydziale elktrycznym? niewiele mówi tym kierunku w necie. Chodzi mi to czy czasem opcja informatyki nie byłaby trochę lepsza z porównaniu z EiTI? Chodzi mi o to że wcześniej mógłbym zacząć się ukierunkowywać na jakieś prace? i wcześniej mógłbym zacząć pracować, bo mówię że na elektrycznym luźniej?
Awatar użytkownika
Mplayer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2009, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Informatyka na PW

Post autor: Mplayer »

gadonn pisze:Hey, czy jest może na forum ktoś z informatyki na wydziale elktrycznym? niewiele mówi tym kierunku w necie. Chodzi mi to czy czasem opcja informatyki nie byłaby trochę lepsza z porównaniu z EiTI? Chodzi mi o to że wcześniej mógłbym zacząć się ukierunkowywać na jakieś prace? i wcześniej mógłbym zacząć pracować, bo mówię że na elektrycznym luźniej?
Tak, na elektrycznym jest luźniej, na MiNI jest dużo roboty, na EiTI również niewiele mniej, są to prestiżowe kierunki... Infa na elektrycznym jest łatwiejsza, jest sporo czasu wolnego na odpoczynek lub ewentualnie pracę... Ale pytanie czy zależy Ci na wolnym czasie i łatwiejszych studiach, czy skończeniu jednego z najlepszych kierunków w kraju i możliwości zarabiania ogromnej sumy .. Jednak firmy przychylniej patrzą na MiNI i EiTI, same starają się zatrudniać po nich pracowników oferując wysokie zarobki..

Informatyka na elektrycznym nie wyróżnia się na tle innych informatyk w kraju.. Nie jest już to kierunek tak prestiżowy, co nie znaczy ze nie jest dobry.. Ale na nim żeby być naprawde dobrym musiałbyś wiele dawać od siebie, samemu pracować w wolnym czasie poszerzając wiedzę, by nie być przeciętnym, w tym zawodzie najważniejsze jest być wybitnym, a wtedy świat stoi dla Ciebie otworem.. I nie trzeba do tego studiów, można i samemu nauczyć się wszystkiego. Pytanie tylko czy znajdziesz chęci by robić to samodzielnie, MiNI i EiTI nauczą cię tego..

Pozdrawiam i życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji!
eclipsefan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2009, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz

Informatyka na PW

Post autor: eclipsefan »

Ja studiuje na infie na EiTI i powiem ze jest bardzo fajnie, co nie zmienia faktu ze jest czasem ciezko. Z doswiadczen moich i kolegow wynika ze jak sie chce isc na infe to albo na EiTI albo na UW. Dlaczego? Bo na elektrycznym jak kolega wspomnial poziom jest nizszy i generalnie nie jest prestizowa. A MINI to jest "gorsze UW". Wiec lepiej isc na UW od razu. Elka ma ta przewage nad UW ze robisz cos materialnego, co mozesz potem robic w zawodzie. Moja konkluzja jest taka: po UW piszesz skomplikowane algorytmy i ekstra trudne programy, a po EiTI trzepiesz kase
gadonn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zduńska Wola

Informatyka na PW

Post autor: gadonn »

No to wreszcie mi trochę wyjaśniliście. Chodzi o to, że trochę się zamotałem przeglądając programu studiów, zauważyłem, że na elektrycznym jest inżynieria oprogramowania i w ogóle plan jest ukierunkowany pod kątem programowania(takie odniosłem wrażenie).
Oczywiście najpierw muszę się załapać na próg punktowy i stąd moje kolejne pytanie, ponieważ licząc 'na oko' sobie swoje wyniki z matury podejrzewam, że jeśli się dostanę to będę raczej z granicą progową punktów i tu pojawia się pytanie jak ma się wynik z matury do zaliczeń na studiach? Przecież wiele osób odpada, odpadają najsłabsi no i jeśli zdołbym się dostać to nie byłbym wśród najlpeszych po prostu.
Oczywiście wierzę w swoje możliwości, ale pytam bo nie chciałbym np stracić roku czy coś..

pozdr
Awatar użytkownika
Mplayer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 maja 2009, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

Informatyka na PW

Post autor: Mplayer »

Myślę, ze matura nijak się ma do tego jak poradzisz sobie na studiach.. Wszystko zależy czy będiesz pracował czy nie..

Ja miałem z matury z maty 96% a na algebrze czy analizie niewiele umiałem.. Tyle że nigdy nic nie robiłem bo mnie to nie ciekawiło.. (studiowałem na MiNI na PW, ale rzuciłem studia bo jednak infa nie dla mnie, nie podobała mi się.. nie lubię maty, nie lubi fizy.. hahah Idę teraz na dziennikarstwo lub japonistykę).

Jest różnie.. ludziom którym średnio matura poszła może iść wspaniale na studiach, a tym co zdali na 100% mogą sobie nie radzić, zależy ile włożysz w to pracy i czy to lubisz.. =)

Po prostu infa to specyficzny kierunek, trzeba wiedzieć że się to lubi.. ja popełniłem ten błąd ze poszedłem na to choć mnie to nigdy nie ciekawiło, a nie wiedziałem na co iść wiec poszedłem na infe na mini.. heheh ale nie chciałem tego kontynuować, nie wyobrażam sobie pracy w tym zawodzie, umarłbym z nudów..

Jak lubisz matę, infę, to dasz radę, uwież w siebie
ODPOWIEDZ