Po maturze teraz na jakie studia

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: sesese »

Moze tu zaczniemy dyskusje o studiach

Ja sie zastanawiam czy w tym roku bedzie trudniej sie dostac na informatyke w sesie ze beda nizsze progi bo duzo ludzi pujdzie na kierunki zamawiane (te co sa za nie stypendia 1000 zl)i zwolni sie troche miejsca Jak myslicie
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: dabro90 »

Informatyka z tego co pamietam rowniez jest kierunkiem zamawianym (jesli sie myle to sorry ;P)

Zobaczymy jakie beda wyniki, marzy sie MiNi - Informa, ale z zawalona matma moze byc raczej niemozliwe
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: sesese »

mi sie mazy politechnika gdanska ale z majcy bede mial okolo 40% liczelem na 70% a to by starczylo spokojnie na informatyke. teraz szanse marne no chyba ze duzo ludzi sie wylozylo na zadaniu z krolem okregami tak jak ja i zrobilo durne bledy
Awatar użytkownika
lpek58
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 28 sty 2009, o 18:48
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: lpek58 »

ja dla pocieszenia powiem Ci że , również idę na na PG na Informatykę na ETI : D
jestem średniakiem z matmy i na maturze pragnąłem z rozszerzenia mieć 60%, bo to spokojnie zapewni dostanie się tam.... a tu zonk, 60% będe miał w najgorszym razie, a tak po wstępnym sprawdzeniu wyników powinno być więcej jak 70% ; p
Dlatego rozważam również Infę na AGH . Apetyt rośnie w miarę jedzenia
Awatar użytkownika
fryxjer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 226
Rejestracja: 27 lis 2006, o 22:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Raciborz
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 23 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: fryxjer »

Ja pójdę pewnie na IFE na Telecommunications and Computer Science, raczej się dostanę, tam nie wymagają za dużo punktów
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: dabro90 »

Ktos sie orientuje jak na politechnice liczone sa pkty za angielski gdy wynik jest 98%? bo chyba nie 24.5pkta ?
Awatar użytkownika
Rekin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2009, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował: 4 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: Rekin »

Cześć wszystkim tak na początek bo jest to mój pierwszy post.
W związku z zakończeniem matur chciałbym się zorientować czy z wynikiem z maty w przedziale <70%,80%> można w ogóle marzyć o dostaniu się na informatykę na AGH czy politechnice w Krakowie?
Myślałem też o mechatronice czy automatyce i robotyce ale najbardziej jednak odpowiadałaby mi ta informatyka

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dabro90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: O-ka
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: dabro90 »

Matury sie nie zakonczyly jeszcze
A matematyka to jedyny przedmiot ktory zdawales?
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: sesese »

do rekina &) - 80 % na najlepszy wydzial EAIiE to chyba malo na AGH tam placza ludzie ze maja 95% pozatym jeszcze dobrze miec Angielski rozszezony
z tym agh to jest tak ze prog na najlepszy wydzial jest nie mniejszy niz 800/1000 kolega mi mowil ze tam jest dosc ciezko trzeba sie naprawde duzo uczyc nawet jak sie zdalo na 98 % mature.
Ba slyszalem ze gosc skonczyl ten wydzial i potem musial sie uczyc java bo nie bylo go za wiele na uczelni takze nie wiem czy to tak warto sie uczyc elektroniki perfekcyjnie np poto zeby potem sie okazalo ze przydaje sie java i xml np (moze sie juz zmienilo ale watpie) tak jest na stosowanej ponoc. Na informatyce zwyklej chadza ponoc mozgi na nogach i chinczycy hehe
jest drugi dobry wydzial agh ( tak mi sie wydaje ale chyba dobrze) Fizyki gdzie informatyka jest na dobrym poziomie tam trzeba miec okolo 600/1000 i jest dosc luzniej ponoc
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: Yaco_89 »

sesese pisze:do rekina &) - 80 % na najlepszy wydzial EAIiE to chyba malo na AGH tam placza ludzie ze maja 95% pozatym jeszcze dobrze miec Angielski rozszezony
z tym agh to jest tak ze prog na najlepszy wydzial jest nie mniejszy niz 800/1000 kolega mi mowil ze tam jest dosc ciezko trzeba sie naprawde duzo uczyc nawet jak sie zdalo na 98 % mature.
Ba slyszalem ze gosc skonczyl ten wydzial i potem musial sie uczyc java bo nie bylo go za wiele na uczelni takze nie wiem czy to tak warto sie uczyc elektroniki perfekcyjnie np poto zeby potem sie okazalo ze przydaje sie java i xml np (moze sie juz zmienilo ale watpie) tak jest na stosowanej ponoc. Na informatyce zwyklej chadza ponoc mozgi na nogach i chinczycy hehe
jest drugi dobry wydzial agh ( tak mi sie wydaje ale chyba dobrze) Fizyki gdzie informatyka jest na dobrym poziomie tam trzeba miec okolo 600/1000 i jest dosc luzniej ponoc
mam znajomych na obu wydziałach AGH i mogę powiedzieć tyle - na informatyce na fizycznym jest informatyka stosowana, pewnie trochę "luźniej" jest ale i tak tempo jest ostre, dawka materiału z matmy i fizyki jest potężna a do tego oczywiście programowanie, algorytmy itp. natomiast na EAIiE faktycznie na informatyce są ludzie którzy dostali się z wynikami 900/1000 i więcej a i tak nie mówią inaczej jak "mordownia", "sajgon" itp., naprawdę nie jest tam niczym dziwnym że osoba z maturami na 100% ma poprawki, poza tym wiem z relacji studentów wyższych lat że z tego nawału matematyki czy np. elektrotechniki wykorzystuje się później niewielką cząstkę... natomiast jeden wielki plus jest taki że nazwa wydziału działa jak zaklęcie na pracodawców
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: sesese »

To forum jest Fajne nikt sie nie przypie.. ze walkowany temat poraz setny takze spytam moze ktos wie cos o odleglym od krakowa Uniwersytecie Gdanskim ? Maja np jakies praktyki w firmach czy cos takiego ?? Fajnie sobie tam studiowac by bylo jak sie na politechnike nie dostane Plaza i te sprawy hehe
Wiecie cos jaki poziom czy warto tam sie dostac czy moze na jakas politechnike mniej znana w parzymiechach dolnych
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: Dumel »

Ty z małopolski ciągniesz na pomorze, ja odwrotnie hehe.
UG to raczej taka nijaka uczelnia bez renomy. generalnie to lepiej tam niz nigdzie, ale z latwoscia mozna znalezc cos lepszego. jak chcesz nad morze to lepiej na PG, lepszy poziom i łatwo sie dostac
Awatar użytkownika
sesese
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 5 lip 2008, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 3 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: sesese »

Dzieki brachu za cos konkretnego staram sie na pg jednak matura poszla kiepsko. licze na niski prog w tym roku. jeszcze myslalem ewentualnie o politechnice szczecinskiej jak bym sie nie dostal na pg
Awatar użytkownika
lpek58
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 28 sty 2009, o 18:48
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: lpek58 »

dzięki za uświadomienie z Infą na AGH : D
To ja podziękuję jednak, nie jestem nołlajfem, chce mieć coś z życia przez te 5 lat... : P
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Po maturze teraz na jakie studia

Post autor: Yaco_89 »

lpek58 pisze:dzięki za uświadomienie z Infą na AGH : D
To ja podziękuję jednak, nie jestem nołlajfem, chce mieć coś z życia przez te 5 lat... : P
nie no to nie do końca tak... z tego co wiem to "mordownia" jest generalnie na I roku, potem też oczywiście nie ma obijania się (jeśli wierzyć starszym kolegom) ale spokojnie da się przeżyć, a na AGH warto iść, zapraszamy
aha, myślę że sporo osób może zainteresować ten tekst:
ODPOWIEDZ