Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
Awatar użytkownika
maszyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2008, o 17:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: maszyn »

Poprawiłam, pomyliłam z olimpiadami, ktore zwalniają (astronomiczna, fizyczna, informatyczna, matematyczna)
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: scyth »

No to się popisałeś kolanko, brawo.
To ja wam jeszcze powiem, żebyście sobie to zapamiętali jak będziecie mieć dzieci, że taka sama zasada panuje podczas rekrutacji do przedszkoli - dlatego lepiej dobrze się zastanowić nad wyborem przedszkola i szansami dziecka. Według mnie jest to dobra zasada.
tomasz90skomra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2008, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 5 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: tomasz90skomra »

AiR EAIiE- niet
Wimir MEchatronika- niet:/
Wimir Mech&budowa maszyn - tu by mnie widzieli .

Ja pitole co ludzie piszą ze na air tyle było chętnych, próg jak u mojej babci w domu (wysoki). Jak teraz można wbić chociażby na mechatronike? Jak wygląda sprawa ubiegania się o te wolne miejsca, które ktoś zwolni idąc na inną uczelnie orientuje się ktoś co z tym robic?
jezyki8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 4 lip 2008, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Helu
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 3 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: jezyki8 »

Tak się składa, że czasami się zdarzy zrobić głupote. Mi na szczęście się z podobnej sytuacji udało wykaraskać, bo ktoś mi na to zwrócił uwagę w ostatniej chwili, człowiek jak jest zbyt pewny siebie robi czasem głupstwa. Nie jest to powód żeby użytkownika wyśmiewać i tak ma poważne zmartwienie. System może i dobry bo inaczej zapanowałby chaos. Ale wkurza mnie wasze podejście. Jeśli wiesz jak to bywa w przedszkolu , to wiedz, że Twoje zachowanie wybitnie nie jest wychowawcze, może lepiej dać dziecku dobry przykład? Zresztą spokojnie tegoroczni maturzyści jeszcze zdążą zmądrzeć do czasu kiedy będą mieć dzieci. Akurat oni mają na to dużo czasu.. A uczyć innych najprościej.
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: Fl3t05 »

Dorama...

tomasz90skomra nie wiem ile miałeś punktów, ale podejrzewam, że sporo skoro szedłeś na AiR@EAIiE. Mogłeś się nie dostać na Mechatronikę na tej samej zasadzie co kolanko - bo nie było wolnych miejsc. Na Maszyny Cię wzięli, bo tam zawsze jest niedobór.

Możesz próbować startować na Mechatronikę z drugiej rekrutacji (o ile będzie), ale na Twoim miejscu poszedłbym na MiBM i próbował przenieść się po semestrze. Z tego co wiem to programu studiów na pierwszym roku na IMiRze są identyczne i podobno nie ma najmniejszych problemów z przeniesieniem się po semestrze (pod warunkiem oczywiście, że wszystko się zaliczyło). Także zrób jak uważasz, w każdym razie masz jakąś alternatywę.
coder89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 10 gru 2007, o 19:25
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: coder89 »

cholera... Dacie rade wydrukować karte wpisową z tego AGH? bo mnie wywala do logowania... a ja musze kur*a dzisiaj tam jechać z papierami a nawet ich wszystkich nie mam...
alien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubcza
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: alien »

Też nie mogę, też mnie wywala do logowania. Ja jadę, ale na UJ, bo znając życie na AGH bez wszystkich papierów nic nie załatwie....
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: czeslaw »

Z tym systemem to zależy od uczelni.
Na mojej system równoległy (polegający na tym, że pierwszeństwo mają ludzie, którzy wpisali kierunkek X jako pierwszy, niezależnie od ilości punktów) jest na większości wydziałów, ale system szeregowy także jest wykorzystywany. Bałagan z tym niemały, ale system równoległy uważam za słuszny.
Trzeba się było dobrze zorientować przed rekrutacją.
tomasz90skomra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2008, o 20:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 5 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: tomasz90skomra »

Wszystko spoko czesław ale weź pod uwage to, że jak przed wyborem kierunków do nich dzwoniłem z pytaniem jak to jest z tym ich systemem (czy pomimo o wiele niższych statów osoba która ma kierunek wyżej ode mnie w piorytecie sie dostanie on czy ja?) to grzecznie mnie poinformowano, że oni sami jeszcze tego nie ustalili do końca i wszystko wyjdze po fakcie. TO JA SIĘ PYTAM WTF?! Do cieżkiej kur...y.

Chyba właśnie tak zrobie ze pojde na tą mechanike i bede się starał na ostro wbić
Awatar użytkownika
Stary
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 9 maja 2008, o 13:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 39 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: Stary »

Witam mam niniejszy problem z PK

Jak wiadomo 10 lipca jest ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do przyjęcia oraz list osób na rezerwie. 20 lipca lista osób przyjętych oraz lista osob przyjętych z listy rezerwowej.
Punkty wymagane to 150, ja uzyskałem 180 poczym poproszono mnie o złożenie dokumentów na WKR. Dokumenty złożyłem
Na stronie mam status: dokumenty złożone

Czy oznacza to że jestem już przyjęty i że mogę od października spokojnie zaczynać studia?
Jeśli dla kogoś ta sytuacja jest banalna i dziwi się ze jej nie rozumiem, to od razu mówię, że ostatni tydzień strasznie zrył mi beret i mam problemy z myśleniem:)

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: kolanko »

jaki wg was moglbyc prog na matme na AGH ? dzwonilem dzisiaj na AGH na WMS. Pan powiedzial mi ze z moimi punktami mam bardzo duze szanse sie dostac, co to oznacza ?:) czy ze sie dostane czy nie wiadomo ? bo mam 860 pkt i juz nie wiem co teraz
owen1011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 568
Rejestracja: 29 sty 2009, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 230 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: owen1011 »

tam byly podobno 636 punkty...
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: kolanko »

nie za mało ? skoro bylo tyle na matme to ja z 860 pktami to sie chyba dostane w tej drugiej rekrutacji prawda ? jak myślicie ?
Awatar użytkownika
Fl3t05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 5 lut 2009, o 15:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 9 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: Fl3t05 »

Na pewno się dostaniesz, pod warunkiem, że będzie druga rekrutacja (a na 99% będzie).
A jak na UJ, dzwoniłeś?
Awatar użytkownika
kolanko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1905
Rejestracja: 9 gru 2006, o 14:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 172 razy

Wrażenia po maturze 13 maja 2009.

Post autor: kolanko »

jutro jade na UJ, wiec sie dowiem. Te progi to wiarygodne dosc? strasznie skoczyly ... strasznie ... same mózgi tego roku czy co ..
ODPOWIEDZ