Studia ISIM UWr

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
NieWnikaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 7 lis 2020, o 19:49
Płeć: Mężczyzna
wiek: 17
Podziękował: 6 razy

Studia ISIM UWr

Post autor: NieWnikaj »

Lenistwo i zdalne nauczanie sprawiło, że trochę za późno wziąłem się do roboty przez co odpadłem w 3 etapie z olimpiady informatycznej(bez zdobycia tytułu finalisty) oraz kiepsko napisałem jakże prostą maturę uzyskując 94% z rozszerzonej matematyki. Słabe wyniki wykluczyły mnie z możliwość studiowania informatyki w Warszawie na MIM UW oraz MiNi PW. Także wybieram się do Wrocławia z zamiarem studiowania dwóch kierunków: ISIM oraz Informatyki.
Chciałbym dowiedzieć się czy jest to dobry pomysł czy raczej wybrać 1 kierunek, ile pracy trzeba włożyć by stosunkowo dobrze radzić sobie na ISIM (tzn. czy będę musiał spędzać całe popołudnia nad książkami czy będę miał czas dla siebie mając przy tym przyzwoite wyniki)? Jak wygląda ocenianie, będę miał 2 oddzielne oceny na każdym kierunku, czy będzie to jakoś połączone? Czy przedmioty z ISIM są o wiele trudniejsze niż te na informatyce czy reprezentują identyczny poziom?

ps. Pozostały mi jeszcze 2 miesiące i chciałbym podszlifować umiejętności matematyczne. Czego warto mi się pouczyć co później przyda się na studiach?

Dodano po 2 dniach 15 godzinach 45 minutach 7 sekundach:
????
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Studia ISIM UWr

Post autor: Jan Kraszewski »

Lepiej, żeby odpowiadał student, a nie pracownik, ale skoro nikt nie odpowiada...
NieWnikaj pisze: 8 sie 2022, o 13:07Także wybieram się do Wrocławia z zamiarem studiowania dwóch kierunków: ISIM oraz Informatyki.
To się zdarza, choć mam wrażenie, że raczej na początku i często z powodów utylitarnych (stypendium):

Kod: Zaznacz cały

wmi.uni.wroc.pl/sites/default/files/upload_attach/program_ISIM-komentarz.pdf. 
NieWnikaj pisze: 8 sie 2022, o 13:07 Jak wygląda ocenianie, będę miał 2 oddzielne oceny na każdym kierunku, czy będzie to jakoś połączone?
Jak studiujesz dwa kierunki, to na każdym z nich jesteś oceniany oddzielnie, choć w tym wypadku w odniesieniu do niektórych przedmiotów istnieje możliwość "przepisania" ocen z jednego kierunku na drugi. Jak czytasz w powyższym komentarzu, na pierwszym roku jest to proste i studiowanie ISIMu w zasadzie "załatwia" informatykę bez studiowania tego kierunku. A potem już sam będziesz wiedział, o co chodzi...
NieWnikaj pisze: 8 sie 2022, o 13:07Czy przedmioty z ISIM są o wiele trudniejsze niż te na informatyce czy reprezentują identyczny poziom?
Matematyczne są trudniejsze.
NieWnikaj pisze: 8 sie 2022, o 13:07Pozostały mi jeszcze 2 miesiące i chciałbym podszlifować umiejętności matematyczne. Czego warto mi się pouczyć co później przyda się na studiach?
Ja tam zawsze uważam, że lepiej dobrze odpocząć korzystając z wakacji.

JK
ODPOWIEDZ