Nauka do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki

Przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Zestawy zadań. Wyniki i przebieg rekrutacji na studia.
jakubg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2021, o 00:28
Płeć: Mężczyzna
wiek: 16

Nauka do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki

Post autor: jakubg »

Witam

Jestem uczniem 2. klasy LO na kierunku mat-fiz-inf. Maturę pisał będę za ok. 2 i pół roku, lecz ostatnimi czasy zacząłem poważnie myśleć nad rozpoczęciem przygotowywania się do niej. Najbardziej zależy mi na przedmiotach wymienionych w temacie tj. rozszerzona matematyka i fizyka. Niestety brak opanowania wszystkich działów uniemożliwia mi rozwiązywania większości zadań. Może ktoś z was rozpoczynał naukę nacelowaną na egzamin dojrzałości, tak wcześnie i mógłby podpowiedzieć mi jak się do tego zabrać? Powinienem w pierwszej kolejności skupić się na opanowaniu nowych działów czy rozwiązywać ćwiczenia z tematów mi już znanych? Proszę o wszelkie rady. Obawiam się, że mogłem obrać ten cel odrobinę za wcześnie. :|
szw1710

Re: Nauka do matury rozszerzonej z matematyki i fizyki

Post autor: szw1710 »

Mój system pracy z uczniami, którym udzielam korepetycji jest taki: nie przejmuję się nieznajomością jakiejś partii materiału. Rozwiązuję z nimi zadania z zestawów egzaminacyjnych, a gdy brak wiedzy na dany temat, to prostu ją uzupełniam. Zadania, zwłaszcza z podstawy, są tak proste, że większość da się opanować na zdrowy rozum.

Nie sądzę, że rozpocząłeś za wcześnie. Myślisz perspektywicznie i unikniesz przed maturą nawarstwienia się przedmiotów.
ODPOWIEDZ