[MIX] Mix matematyczny 45

Zadania z kółek matematycznych lub obozów przygotowujących do OM. Problemy z minionych olimpiad i konkursów matematycznych.
Regulamin forum
Wszystkie tematy znajdujące się w tym dziale powinny być tagowane tj. posiadać przedrostek postaci [Nierówności], [Planimetria], itp.. Temat może posiadać wiele różnych tagów. Nazwa tematu nie może składać się z samych tagów.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22171
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: [MIX] Mix matematyczny 45

Post autor: a4karo »

Żeby rozwiązanie było poprawne, nie może zawierać błędów logicznych. To, że otrzymujesz w wyniku coś, co spełnia równanie nie znaczy, że wywód jest poprawny.

Nie wykazywałem nigdzie, że nie otrzymałeś wszystkich rozwiązań. Wskazywałem na błędy logiczne, jakie popełniłeś w rozumowaniu oraz na trywialność wyniku.

Inna sprawa: czy potrafisz na bazie swoich wyników wskazać choć jedno nietrywialne rozwiązanie? Będę wdzięczny...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: [MIX] Mix matematyczny 45

Post autor: arek1357 »

Żeby rozwiązanie było poprawne, nie może zawierać błędów logicznych. To, że otrzymujesz w wyniku coś, co spełnia równanie nie znaczy, że wywód jest poprawny.
Oczywiście nie twierdzę że po drodze nie miałem błędów merytorycznych czy logicznych, lecz ważny był wynik, który był poprawny i nietrywialny.
Akurat tymi niedoskonałościami się nie przejmowałem, wystarczyło ,że jak zobaczyłem wynik to reszcie dałem spokój nie wchodziłem w niuanse i nic nie poprawiałem zresztą po co, oczywiście jak chcesz wpiszę ci kilka rozwiązań przy czasie... Tylko nie wiem coś się tego tak przyczepił...

Dodano po 3 minutach 44 sekundach:
Trzeba było napisać swoje rozwiązanie i by było więcej rozwiązań tak zrobiłby ktoś kulturalny i na miejscu...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22171
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: [MIX] Mix matematyczny 45

Post autor: a4karo »

4:    
ODPOWIEDZ