Mała Olimpiada Matematyczna w województwie opolskim

Wojewódzkie. Regionalne. Miejskie. Szkolne. Klasowe;)
Awatar użytkownika
Rakieta77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lis 2012, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: opolskie

Mała Olimpiada Matematyczna w województwie opolskim

Post autor: Rakieta77 »

Witam, kieruję to pytanie do osób z opolskiego, ale może ktoś inny też jest w stanie mi pomóc - chodzi o zadania z Małej Olimpiady Matematycznej corocznie organizowanej województwie opolskim. Nie mam pojęcia, gdzie ich szukać. Jeśli też nie wiecie, mam jeszcze prośbę, żeby ktoś zorientowany w temacie wskazał mi literaturę, która może pomóc mi przygotować się do tej właśnie olimpiady. Z góry ogromne dzięki.
Oczywiście ten temat od razu staje się miejscem, gdzie dyskutujemy o naszym konkursie, przepraszam za prywatę wyżej
wiedzmac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sucha/Wrocław
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 62 razy

Mała Olimpiada Matematyczna w województwie opolskim

Post autor: wiedzmac »

Cześć.
Jestem mieszkam w województwie Opolskim i mogę się wypowiedzieć na ten temat.
Zadania z olimpiady możesz znaleźć w książce "matematyka dla odważnych".
Jak chcesz się zapytać o coś więcej to pisz na priv lub gg.
Pozdrawiam,
Bartosz Bednarczyk
Awatar użytkownika
Rakieta77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lis 2012, o 17:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: opolskie

Mała Olimpiada Matematyczna w województwie opolskim

Post autor: Rakieta77 »

CIACH!
Pod tym adresem zamieściłem zadania z ubiegłych lat z MOM (cztery listy) do której się przygotowuję. Niektóre potrafię zrobić, lecz większości nie jestem pewny lub w ogóle mam problem z ruszeniem. Chciałem Was prosić o wskazówki do dowolnych spośród nich lub, jeśli ktoś ma czas i chęć posiedzieć nad nimi dłużej (a warto, bo są naprawdę ciekawe ), wskazówki nieco obszerniejsze Szczególnie interesują mnie te z wykorzystaniem logarytmów i funkcji trygonometrycznych. Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, o 01:22 przez bakala12, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nieregulaminowy zapis - obrazki zamiast zapisu w LaTeX-u.
ODPOWIEDZ