Matematyka moja pasja liceum

Wojewódzkie. Regionalne. Miejskie. Szkolne. Klasowe;)
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: izaizaiza »

Czy zna ktoś zasady konkursu Matematyka Moja Pasja organizowanego przez Uniwersytet Łódzki? Nie mogę znaleźć regulaminu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jest to pierwsza edycja (w tej kategorii) i nie wiem co ewentualnie warto powtórzyć. Konkurs odbędzie się jutro.
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: Disnejx86 »

izaizaiza, no jutro, mi też nie powiedzieli, ale zobacz na edycję dla gimnazjum, tam powinno coś być. będziesz miała wygląd konkursu, 2 godzinki, bez kalkulatora, pozdrawiam i życzę powodzenia... ja mam się zamiar nie ośmieszyć, pewnie poziomem będzie jak kuratoryjny, elo
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: izaizaiza »

Przejrzałam te zadanka dla gim, ale ciężko mi określić czy łatwe czy trudne jak na poziom gim. Wydaje mi się, że jakoś rozdzielą liceum i gimnazjum i dostaniemy ambitniejsze zadanka, pewnie dowodzik jakiś (kilka?), coś z liczb, funkcje, te sprawy. Mam nadzieję, że będzie mało okazji do błędów rachunkowych, a kombi nie będzie zbyt kosmiczna:). Również powodzenia i do zobaczenia w II etapie, mam nadzieję!
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: Disnejx86 »

izaizaiza, no moim zdaniem niektóre zadania trudne dla etapu szkolnego, pewnie nam dużo trudniejsze dadzą... nie chciałbym się skompromitować, a pewnie do 2 etapu nie wejdę-- 10 sty 2012, o 14:46 --Jak ci poszło?? Bo moim zdaniem niektóre zamkniete były całkiem spoko, otwarte były trudne... na przejście nie ma szans, no ale coś koło 1x punktów będzie
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: izaizaiza »

Trochę mnie presja pokonała przed konkursem i, no cóż, nie dałam rady. Ale chcę sobie oszczędzić tych emocji i nie będę szukać zadań w necie;). Rozmawiałam z matematyczką i jej zdaniem nie zrobią progu punktowego, tylko wezmą x najlepszych osób, więc cień szansy jeszcze masz. Chociaż jak potem sprawdzałam gdzieś w regulaminie, to mieli brać ludzi od 40%.
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: Disnejx86 »

izaizaiza, Szkoda... no ale otwarte były trudne (aż strach pomyśleć co jest na OM, albo chociaż OMG ) a z zamkniętych łatwe było to modułowe, potem stosunek pola koła, 2 - to z przekształceniami, potem takie z piłką, i jakoś zrobiłem to a4+b4= a reszta raczej źle mam nadzieje ze za rok bedzie lepiej (chociaz 3 klasa LO dopuszcza?) bo u mnie było 15 osób z 1 klasy i 2 z drugiej ;p
Awatar użytkownika
izaizaiza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 9 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: izaizaiza »

No na OM to trzeba mieś Megamózg chyba No w 3 klasie startuj, bo ja już nie dostanę drugiej szansy. Liceum miało 1 grupę? Czy każda klasa co innego? Może to i dobrze dla mnie, że zadania trzymały poziom, przynajmniej się nie musiałam stresować, że nie wychodzą .
Disnejx86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 09:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 114 razy
Pomógł: 56 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: Disnejx86 »

izaizaiza, 1 grupa, bardzo dużo osób z 1 klasy wyszło po 45,60 minutach no mam nadzieje ze mnie dopuszcza, teraz sie bede uczyć całe dnie ;]
independent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 23 cze 2012, o 15:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: łdz
Podziękował: 5 razy

Matematyka moja pasja liceum

Post autor: independent »

Ma ktoś może zadania z tamtej edycji? Szukam i niestety są tylko dla gimnazjalistów.
ODPOWIEDZ