Alfik Matematyczny 2014 - jak dobrze napisać konkurs ?

Kangur, Alfik, Mistrzostwa w Grach Logicznych, Sejmik, Konkurs PW... Słowem - konkursy ogólnopolskie, ale nie OM.
degel123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 23 lis 2014, o 19:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 64 razy

Alfik Matematyczny 2014 - jak dobrze napisać konkurs ?

Post autor: degel123 »

Witam. W środe odbedzie sie konkurs matematyczny . Ja pisze wersje dla 2 i 3 liceum. Nie sa to zadania typu rozwiaz tylko w tym konkursie moze byc kilka prawidlowych odpowiedzi i nie dokonca lubie takie zadania ;/ Jednak udzial wezme i chcialbym aby ktos kto jest w temacie podal mi jakies przydatne wzory , informacje itp na temat konkursu. Pomoze ktos?
Awatar użytkownika
Michalinho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 104 razy

Alfik Matematyczny 2014 - jak dobrze napisać konkurs ?

Post autor: Michalinho »

Myślę, że na takie konkursy nie ma recepty jak dobrze je napisać. Może się tam pojawić bardzo dużo rzeczy, ale raczej nie wykraczających poziomem poza kategorie. Przy rozwiązywaniu tego typu konkursu przydaje się znajomość teorii, podstawowa orientacja w elementarnej matematyce, np zauważyłem, że na jedno z zadań z poprzednich etapów da się odpowiedzieć zakładając prawdziwość hipotezy Goldbacha Bardzo pomocna jest zdolność rachunkowa, szybkie wyciąganie wniosków. Ze swojej strony radzę najpierw rozwiązać zadanie, a potem zweryfikować odpowiedzi, a jeśli pytanie okazuje się zbyt trudne, to sprawdzać każdą odpowiedź oddzielnie, bo czasami wystarcza na to kilka banalnych wniosków Życzę powodzenia.
ODPOWIEDZ