Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Kangur, Alfik, Mistrzostwa w Grach Logicznych, Sejmik, Konkurs PW... Słowem - konkursy ogólnopolskie, ale nie OM.
witch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 16:31
Płeć: Kobieta
Podziękował: 5 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: witch »

Można w ogóle zobaczyć ile kto miał punktów, bo z tego co widzę to jest tam tylko podane kto jest zwycięzcą. A gdzie klasyfikacja wszystkich??
Sig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 4 mar 2008, o 20:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 15 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: Sig »

Na jakiej zasadzie przyznali tę nagrodę? Bo z tego co się spodziewam, to mnóstwo osób miało 100%, więc losowali?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: miki999 »

Kto pierwszy, ten lepszy gdzieś było napisane.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: Sylwek »

Dyskusja ustała, a konkurs trwał i się zakończył. Wystartowałem i w sumie przez kilka(naście) błędów w kluczu odpowiedzi bądź nieprecyzyjnie sformułowanym zadaniu ciężko było zebrać nawet te marne 3x100% z 3 dowolnych testów w konkursie, jednak się udało. Co za tym idzie, dostałem się do finału (łącznie 33 osób zostało finalistami), tam niestety źle zrobiłem (na dwa sposoby, oba błędne, oba dawały dziwne [liczbowo] wyniki ) pewne proste zadanie z rowerzystami i można by powiedzieć, że kosztowało mnie ono zwycięstwo (patrząc na czasy). Bywa

Idea konkursu bardzo fajna, jednak przez te powtarzające się co drugą serię błędy w kluczu (i brak możliwości skorygowania tego przez organizatorów) zniechęciły wiele osób. Pierwszy krok za organizatorami, na pewno po zadbaniu o te rzeczy (i zrobieniu większej reklamy) konkurs powinien być dobrą okazją do sprawdzenia się z zadaniami, gdy czas nieubłaganie ucieka, a inni uczestnicy gonią

Tu zadania finałowe: ... %82owy.pdf
Oraz przebieg rundy finałowej: ... C3%B3w.pdf

Przebieg konkursu: http://www.maximus.pl/wladca_liczb.html , a narzekania w kierunku organizatorów na tamtejszym forum

A zwycięzcy gratulacje
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: tim »

Również "udało się" zostać finalistą. Choć trzeba było mieć farta, żeby komputer to dobrze policzył.

Było jakby dużo problemów co wspomniał kolega wyżej/

Nie brałem udziału w finale, bo co innego zaznaczyć ABCD, a co rozwiązać samemu, niektóre jeszcze za trudne zadania.

Gratulacje i współczucie temu, co brakło 2 minut.
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

Konkurs Matematyczny Władca Liczb

Post autor: *Kasia »

A ja akurat zaliczam się do osób, które zrezygnowały z konkursu. Bo jeśli któryś raz z rzędu miałam dobrze zrobione zadania (sprawdziłam nawet z ich odpowiedziami), a z jakiegoś powodu otrzymywałam np. 88%, to jakoś ochota na robienie zadań przechodzi.
Ale cóż, niektórzy mieli więcej cierpliwości i chyba właśnie tego im najbardziej gratuluję.
ODPOWIEDZ