Jak rozplanować naukę do OM? Jak się przygotować?

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Oliwia_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2020, o 12:43
Płeć: Kobieta
wiek: 15

Jak rozplanować naukę do OM? Jak się przygotować?

Post autor: Oliwia_ »

Cześć!
Jestem teraz w 1 klasie liceum na rozszerzeniu mat-fiz. Od zawsze lubiłam matematykę, ale nigdy nie miałam żadnych wybitnych osiągnięć - raczej po prostu byłam szóstkową uczennicą chodzącą na konkursy kuratoryjne, w których udawało mi się zdobywać tytuł finalistki. Jakiś czas temu dowiedziałam się o OM i stwierdziłam, że chciałabym wziąć udział za dwa lata. Mój wstępny plan jest taki, żeby najpierw przerobić cały materiał z liceum, a potem przerabiać zadania z poprzednich olimpiad. Co o tym sądzicie? Jakie rady możecie mi dać? W jakie książki warto się zaopatrzeć? Na tą chwilę mam tylko (albo aż) dużo czasu i chęci:)
niepozorny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2018, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rozplanować naukę do OM? Jak się przygotować?

Post autor: niepozorny »

Mój wstępny plan jest taki, żeby najpierw przerobić cały materiał z liceum, a potem przerabiać zadania z poprzednich olimpiad.
Ja sugerowałbym robić te dwie rzeczy równolegle, bo większość zadań z OM da się zrobić elementarnie, choć oczywiście wiedza licealna często może być pomocna. Na rozgrzewkę radzę porobić trochę zadań i materiałów ze strony OMJ, a potem już z OM.
Polecam też stronę

Kod: Zaznacz cały

https://artofproblemsolving.com/community/c13_contest_collections
- ogromna baza zadań olimpijskich z całego świata, jej atutem jest fakt, że każdy użytkownik może tam pisać swoje rozwiązania, dzięki czemu do niektórych zadań masz kilkanaście różnych sposobów rozwiązań.
ODPOWIEDZ