LXX OM

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

LXX OM

Post autor: Biel124 »

Juz sa <3

-- 14 mar 2019, o 16:20 --

Próg <= 30
Blazo2000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bochnia
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 15 razy

LXX OM

Post autor: Blazo2000 »

Podobno próg \(\displaystyle{ \le}\) 26.-- 14 mar 2019, o 15:57 --Próg 25.
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

Re: LXX OM

Post autor: PokEmil »

Mam 650060. Nawet fajny wynik, z tego co mi wiadomo próg 25. Teraz to pozostaje tylko pracować, może w następnym roku się uda.
niepozorny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2018, o 18:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Re: LXX OM

Post autor: niepozorny »

626660
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

Ciekawe ile trzeba było wycisnąć z zadania 6 na 2 punkty.
Nigdy więcej wojny
Nigdy więcej 25 punktów
Nigdy więcej OM
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

Właśnie wydaje mi się, że ciężko by było zdobyć 2 punkty a nie rozwiązać zadania, a z kolei rozwiązać zadanie też było ciężko i mało kto je ma. Dlatego wychodzi na to że jeżeli ktoś opuścił lub nie zrobił jakiegokolwiek zadania pierwszego dnia to już na finał specjalnie nie miał szans.
TomciO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 16 paź 2004, o 23:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 38 razy

LXX OM

Post autor: TomciO »

W kontekście zbliżającego się finału OM, trzymam kciuki przede wszystkim nie za uczestników (bo ci i tak wiem, że sobie poradzą), a za układających i wybierających zadania. Mam nadzieję, że komisja zadaniowa, mając na uwadze bardzo wysoki poziom tegorocznej czołówki, stanie na wysokości zadania (ekhm) i wybierze zestaw, które rzeczywiści pozwoli ją zróżnicować, dzięki czemu o kwalifikacji na zawody międzynarodowe nie będzie decydował rzut monetą czy to kto stracił punkcika na zrobieniu sprawdzenia w drugim na II etapie lub innej podobnej głupocie (co mniej więcej na jedno wychodzi, a może i rzut monetą już jest lepszy). Powodzenia!
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

Tani Mefedron pisze:Właśnie wydaje mi się, że ciężko by było zdobyć 2 punkty a nie rozwiązać zadania, a z kolei rozwiązać zadanie też było ciężko i mało kto je ma.
Niestety... Szkoda, że są przyznawane 2 punkty, a nie 1, bo 1+5=6
Zadanie 1 było bardzo niefortunne, zwłaszcza że było z lokalnego podwórka, tj. gazeta Delta. Niejeden członek komisji zadaniowej pisał tam artykuły.-- 16 mar 2019, o 15:39 --Zwłaszcza, że Krzysztof Chełmiński (autor artykułu z tym zadaniem) siedzi w komisji zadaniowej! Przepraszam, ale mnie to zadanie oburza. Mimo, że mam za nie 6. Wolałbym coś lepszego... Po prostu geometria w tym roku nie różnicowała nikogo. Najlepsi jak zwykle zrobili wszystko, a cała reszta zrobiła 1. bez problemu.
A że zad. 6 było trudne to powiem w ten sposób: laureat 69. i finalista 68. robił je do ostatnich minut dnia drugiego, jakąś okrężną drogą z inwersją. Więc rzeczywiście banalne było to zadanie.
TomciO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 16 paź 2004, o 23:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 38 razy

Re: LXX OM

Post autor: TomciO »

Pół biedy jeśli z tym pierwszym to był przypadek, bo takie rzeczy się zdarzają. Ale to co napisałeś wskazuje, że to mogło być zrobione ze świadomością. Jeśli tak jest, to jest to totalna paranoja.
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

O fakt że to zadanie pochodzi z delty sprzed ponad 6 lat bym się tak nie oburzał, ale fakt, że ja na przykład czując się dobry z geo liczyłem na podniesienie swojej pozycji w "rankingu" poprzez właśnie te dwa zadania, a dostałem jedno które zrobiłem tak jak prawie każdy oprócz osób które już na początku były nastawione na skipnięcie geometrii i drugie którego nie zrobił prawie nikt i w tym ja też bo aż taki dobry nie jestem. Czyli tak jak już @Wolfusa wspomniał, wychodzi na to, że geo w tym roku nie różnicowało wcale.
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

PokEmil pisze:Mam 650060. Nawet fajny wynik
Najlepszy wynik to jest taki jak mój 660660. Tytuł finalisty z zeszłego roku jak widać nic nie znaczy, mimo roku doświadczenia z zadaniami więcej.
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

Re: LXX OM

Post autor: PokEmil »

Często szczęście decyduje o tym, kto przejdzie dalej. Ktoś może mieć gorszy dzień na myślenie, może być więcej zadanek z działu którego nie lubisz i szczególnie niesprawiedliwie może być, gdy progi są wysokie, a zadania względnie łatwe, bo wtedy musisz być bardziej perfekcyjny. Takie życie, teraz zostaje tylko pracować i liczyć w następnym roku, by zadanka były takie, żeby próg wyniósł 2,5-3,5 zadania, wtedy (przynajmniej dla mnie) jest najbardziej optymalnie.

Fun fact: próg na finał OMa \(\displaystyle{ \approx}\) próg na finał AGHa.
starszypan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 lut 2012, o 09:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa

wykład laureata nagrody im. Kamila Duszenki

Post autor: starszypan »

7 czerwca o 13:30 w IMPAN-ie (Sniadecki 8, Warszawa) w sali 321 rozpocznie się wykład Aleksandra Sisty (z Zurichu) dla olimpijczyków, po angielsku. Więcej informacji można znaleźć tu: ... rszawa.pdf
ODPOWIEDZ