LXX OM

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Biel124 »

A te zadania z pierwszej serii były łatwe porównując do zadań z pierwszej serii z poprzednich lat?
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

Re: LXX OM

Post autor: Rafsaf »

Też mnie wkurzało, że każdy odpowiada "noooo, to zależy od okręgu", żadnych konkretów no to w podkarpackim w tamtym roku był próg równo 29pkt, z tego co wiem w innych powinno być mniej więcej podobnie, choć mazowieckie ma zawsze pod górkę xD
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

W warszawskim 44 XDDD-- 23 paź 2018, o 23:18 --Moim zdaniem zadania tegoroczne są trudniejsze niż na przykład w poprzednim roku. Mam nadzieję, że chociaż te 7 zadań w warszawskim będzie starczyć.
Knaf156
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2018, o 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: województwo dolnośląskie
Podziękował: 8 razy

Re: LXX OM

Post autor: Knaf156 »

Orientuje się ktoś, w jakim zakresie punktów potrzebnych, by przejść do okręgówki plasuje się dolnośląskie? (chcę wiedzieć na przyszłość)
PoweredDragon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 817
Rejestracja: 19 lis 2016, o 23:48
Płeć: Mężczyzna
wiek: 21
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 115 razy

Re: LXX OM

Post autor: PoweredDragon »

Rafsaf pisze:Też mnie wkurzało, że każdy odpowiada "noooo, to zależy od okręgu", żadnych konkretów no to w podkarpackim w tamtym roku był próg równo 29pkt, z tego co wiem w innych powinno być mniej więcej podobnie, choć mazowieckie ma zawsze pod górkę xD
W Opolu 2 lata temu (bodajże) wystarczyły 3 zadania, a kolega z Warszawy nie dostał się mając 7, to chyba jednak świadczy o pewnych różnicach xD
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

LXX OM

Post autor: WolfusA »

Jak możesz mówić o Opolu, które jest de facto podłączone pod Wrocław?
5 zadań trzeba było wtedy mieć.

-- 25 paź 2018, o 11:57 --
Rafsaf pisze:Też mnie wkurzało, że każdy odpowiada "noooo, to zależy od okręgu", żadnych konkretów no to w podkarpackim w tamtym roku był próg równo 29pkt, z tego co wiem w innych powinno być mniej więcej podobnie, choć mazowieckie ma zawsze pod górkę xD
A jak byś to sobie wyobrażał, skoro Warszawa ma więcej mieszkańców niż całe województwo zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, podlaskie, lubuskie, opolskie. Biorąc udział w OM zgadzasz się na ich zasady. Pomijam fakt (nie)samodzielności pracy w tak dużym środowisku.
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

LXX OM

Post autor: Rafsaf »

Ależ ja nie wyraziłem opinii na temat tego, czy tak powinno być, czy to sprawiedliwe czy nie, czy jeszcze co innego, w ogóle żadnej nie wyraziłem oprócz tej że w innych powinno być podobnie jeśli chodzi o próg z wyjątkiem np. mazowieckiego. Więc proszę nie odbierać mojego poprzedniego posta jako żal czy coś z powodu dużego progu w mazowieckim a małego w jakimś innym...
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

To prawda, że zgadzamy się na warunki udziału w olimpiadzie i nie mamy prawa wymagać od olimpiady aby wszędzie były równe progi, bo to oni ustalają zasady, ale nie zmienia to faktu że jest to niesprawiedliwe. W okręgu warszawskim jest to oprócz samego faktu istnienia takiej szkoły jak staszic, też pewnie problem niesamodzielności jej uczniów. Przez to osoby z takich zadupi jak ja, a mieszkających na Mazowszu mają pod górkę. Olimpiada za wiele z tym nie zrobi, bo musieli by usunąć część korespondencyjną i wprowadzić pierwszy etap pisany w szkołach, tak jak na przykład w innych olimpiadach, ale mogli by chociaż w okręgu warszawskim przyjmować do drugiego etapu te 200 osób a nie 140.
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

A to z tym się zgadzam, że jest to niesprawiedliwe i osoby z mniejszych miejsc cierpią przez to w tym okręgu. Przy okazji tylko dorzucę, że to i tak chyba najsprawiedliwsza olimpiada w Polsce (z tych ścisłych, co ja wiem o łacinie, czy filozofii). Na chemii decydują wtyki do laboratorium uniwersyteckiego, żeby mieć dobry wynik w II etapie z praktyki, a na biologii jest to samo - wymagają obsługi biuret automatycznych, wykonywania sekcji zwłok jakichś owadów, a w szkole raczej tego nie zrobisz.
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Biel124 »

Czy można dosyłać rozwiązania? Jeśli (dla przykładu)) wysłałeś już 3, to możesz zrobić czwarte i wysłać je?
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

W obrębie tej samej serii tak.
albanczyk123456
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2017, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdzieś
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 11 razy

Re: LXX OM

Post autor: albanczyk123456 »

Mógłby ktoś przedstawić rozwiązanie zadania 5?
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

mordo spokojnie jeszcze tydzień został
Awatar użytkownika
Tani Mefedron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 5 kwie 2018, o 21:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy

Re: LXX OM

Post autor: Tani Mefedron »

są już wzorcówki z pierwszej serii jbc-- 6 lis 2018, o 10:52 --w piątym było tylko 1 1 1 -2 -2 -2 ?
Awatar użytkownika
WolfusA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 27 sty 2017, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 9 razy

Re: LXX OM

Post autor: WolfusA »

Istotnie.
ODPOWIEDZ