XIV OMJ

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

XIV OMJ

Post autor: Biel124 »

Pojawiły się zadania części korespondencyjnej.

Kod: Zaznacz cały

https://www.omj.edu.pl/uploads/attachments/1etap18.pdf
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

XIV OMJ

Post autor: xxDorianxx »

Wszystkim biorącym udział życzę maksów.Zadanka są ciekawe,jak co roku.Czekajmy jeszcze na zadania z OMu.
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

XIV OMJ

Post autor: PokEmil »

Również życzę wszystkim biorącym udział powodzenia!
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

XIV OMJ

Post autor: Jan Kraszewski »

Pragnę przypomnieć o zasadach panujących w tego rodzaju tematach. Nie dyskutujemy o tym, kto zrobił ile zadań i o ich stopniu trudności do zakończenia części korespondencyjnej. Przypominam, że poważne naruszenie tych zaleceń skutkować będzie banem.

Życzę wszystkim powodzenia!

JK
Knaf156
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2018, o 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: województwo dolnośląskie
Podziękował: 8 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Knaf156 »

Jak odczucia po części testowej?
... t-2018.pdf
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Biel124 »

W ostatnich kilku sekundach założyłem, że każdy kąt rozwarty ma miarę 180°. A tak poza tym to w miarę
Knaf156
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2018, o 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: województwo dolnośląskie
Podziękował: 8 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Knaf156 »

Biel124,
Ja też w miarę. Generalnie traktuję to raczej jako przygotowanie do prawdziwej olimpiady, zalążek mojej przygody, aniżeli początek zmagań i ciężkiej pracy. Moja szkoła dopiero w tym roku szkolnym dowiedziała się, że istnieje coś takiego jak OMJ i pierwszy raz organizuje jeden z etapów konkursu na szczeblu wyższym niż wojewódzki. W zasadzie to szczerze liczyłem na to, że podejmą się zorganizowania części testowej, ale jako że w czerwcu nikt nawet o niej nie wspomniał, to odpuściłem sobie przygotowania przez okres wakacyjny, powiedziałem sobie: "po co mam to teraz rozgrzebywać, jeżeli ostatecznie się na to nie zdecydują". Do dzisiejszego testu przygotowywałem się w gruncie rzeczy tylko przez resztę ubiegłego dnia, na zadania z części korespondencyjnej co jakiś czas spoglądałem i opracowałem już szkic rozwiązania do każdego zadania. Jeśli uda mi się dojść do finału, to fajnie, jeżeli nie, to trudno.
Awatar użytkownika
Rafsaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 466
Rejestracja: 19 lut 2017, o 11:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podkarpacie/Wrocław
Podziękował: 54 razy
Pomógł: 80 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Rafsaf »

Od razu do finału to chyba się nie dostaniesz, jest jeszcze drugi etap o ile nic nie zmieniło się od czasów OMG, a wątpię.

Szkoda że nie przygotowywałeś się wcześniej, fakt że szkoła ma taki konkurs gdzieś nie oznacza że byś nie brał udziału, mają obowiązek zapewnić ci transport do szkoły gdzie odbywa się test, wystarczyłoby żebyś zgłosił chęć uczestnictwa do nauczyciela, no a w najgorszym razie wybrałbyś się na taki test we własnym zakresie(w co wątpie, raczej by ci to bez problemu załatwili).
Knaf156
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2018, o 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: województwo dolnośląskie
Podziękował: 8 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Knaf156 »

Rafsaf pisze:Od razu do finału to chyba się nie dostaniesz, jest jeszcze drugi etap o ile nic nie zmieniło się od czasów OMG, a wątpię.
Spokojnie, mam tego świadomość.
Rafsaf pisze:Szkoda że nie przygotowywałeś się wcześniej, fakt że szkoła ma taki konkurs gdzieś nie oznacza że byś nie brał udziału, mają obowiązek zapewnić ci transport do szkoły gdzie odbywa się test, wystarczyłoby żebyś zgłosił chęć uczestnictwa do nauczyciela, no a w najgorszym razie wybrałbyś się na taki test we własnym zakresie(w co wątpie, raczej by ci to bez problemu załatwili).
Moim priorytetem do czasu aż dowiedziałem się, że jednak organizują tę część testową, był kuratoryjny i postanowiłem sobie, że za skrypty ze strony OMJ wezmę się po wszystkim i potraktuję to jako solidny pierwszy krok w stronę OM. Ale w związku ze zaistniałym zwrotem akcji moje plany przybrały inny obrót i będę musiał te dwie sprawy jakoś ze sobą pogodzić, bo zależy mi na obu.-- 28 wrz 2018, o 21:54 --Jak tam wyniki u Was?
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: PokEmil »

Zadania odrobinę trudniejsze niż rok temu, ale nie jakoś bardzo w moim odczuciu.
Skala trudności wg mnie jest taka:
Zadania łatwe: 1, 2, 3, 6, 10.
Zadania średnie: 4, 5, 8, 11, 14.
Zadania trudne: 7, 9, 12, 13, 15.
Najtrudniejszym było 12c).
Miałbym 15/15 (chociaż zajęło mi to więcej niż 75 minut), ale jestem za stary na to, żeby w OMJcie uczestniczyć. Ale zadanka według mnie fajne, w szczególności 4, 12 i 15.
Biel124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Biel124 »

Miałbym 15, gdybym w ostatnim momencie nie zmienić odpowiedzi w 3. podpunkcie zad. 12 na N
Knaf156
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 cze 2018, o 14:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: województwo dolnośląskie
Podziękował: 8 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: Knaf156 »

To fantastycznie, gratuluję. Ja niestety z ciężkim sercem muszę wyznać, że mam całe 5 punktów mniej. Nie najgorszy wynik, biorąc pod uwagę to, że pierwszy raz brałem w tym udział, ale mogło być lepiej.

Jest w ogóle sens brać się za część korespondencyjną z 10 punktami? Średnia w moim województwie dla uczniów SP - 5,98. Wynik wyższy lub równy mojemu uzyskało 11,63% (1299) wszystkich uczniów biorących udział. Progi kwalifikacyjne do poszczególnych etapów będą ustalane oddzielnie dla SP i gimnazjów, więc nie wiem, czy druga informacja jest szczególnie przydatna.
PokEmil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 25 mar 2017, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 19 razy
Pomógł: 20 razy

Re: XIV OMJ

Post autor: PokEmil »

Jest, i to ogromny, bo to jest bardzo dobry wynik. Zresztą - jak nie wyślesz, to się nie dowiesz. Ja tylko przekonuję, że warto nie przepuszczać okazji.
Irispincy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2018, o 19:18
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Re: XIV OMJ

Post autor: Irispincy »

Mam 14,5 przez błąd w zadaniu 14 b.
mrowkaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2018, o 09:36
Płeć: Kobieta

XIV OMJ

Post autor: mrowkaz »

Witam wszystkich!
termin wysyłania zadań korespondencyjnych już minął, czy ktoś mógłby podać rozwiązanie zad. 6 z szachownicą? [niecierpliwa]
ODPOWIEDZ