Dobór literatury pod OMa

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Darry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 sie 2018, o 18:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy

Dobór literatury pod OMa

Post autor: Darry »

Witam,
od września idę do 1 liceum i po długich rozważaniach uznałem, że wolę skupić się na OM niż na OI. W gimnazjum brałem udział w OMJ(zrobiłem na 2 etapie 2 zadania i zabrakło mi punktu do finału)i w konkursie kuratoryjnym 2 razy byłem finalistą(zabrakło mi punktu do laureata). Z egzaminu miałem 100%. Jak dotąd przerobiłem zadania z OMJ(w większości), a w Krowie zostało mi ok. 20 zadań+suplement(tutaj akurat przerabianie zadań to był ból, ale to pewnie dlatego że część wymagała wiedzy z liceum), ogarnąłem już ważniejsze rzeczy z liceum i do końca wakacji chcę skończyć podręczniki i zbiory z liceum. Teraz jestem na poziomie, gdzie robię jakieś 4-5 zadań z pierwszego etapu OMa, ale chciałbym ten wynik poprawić. Skąd robić zadania już pod OMa?(od przyszłego roku szkolnego zamierzam też chodzić na kółko olimpijskie). Z góry dzięki za pomoc.
janusz47
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7918
Rejestracja: 18 mar 2009, o 16:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1671 razy

Dobór literatury pod OMa

Post autor: janusz47 »

1.

Książki Henryka Pawłowskiego dotyczące Olimpiad Matematycznych.

2.

Xu Jiagu. Lecture Notes on Mathematical Olympiades Vol. 1,2, ...6. Ed. World Scientific Publishing Co.

3.

Sprawozdania z Obozów Naukowych Olimpiady Matematycznej. Zwardoń.
ODPOWIEDZ