Książka na OM

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Książka na OM

Post autor: xxDorianxx »

Część wszystkim,jaką książkę jako pierwszą sobie zakupić aby się zacząć przygotowywać do OM.Chcę kupić sobie jedną na razie,nie wszystko na raz bo się pogubię.Jestem w 3gim.Myślę coś o "Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata",lub wędrówka po krainie nierówności.Dajcie coś od siebie jak te będą dla mnie zbyt trudne.
Ps.Nie jestem Tao Terence ani nie jakiś przeciętny uczeń.
PiotrAH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 3 razy

Książka na OM

Post autor: PiotrAH »

A zrobiłeś już wszystkie zadania z OMJ, szczególnie 3 etapy, zadania z obozów, ligi oraz gazetki Kwadrat?
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Książka na OM

Post autor: xxDorianxx »

Dużo ze strony mam przerobione ale chce jakąś książkę z nierównościami gdzie jest fajnie wytłumaczone wszytko jak w krainie nierówności bo materiałów o nierównościach na omj nie ma za wiele
PiotrAH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 paź 2015, o 15:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 3 razy

Książka na OM

Post autor: PiotrAH »

Wędrówka po krainie nierówności będzie zatem w sam raz. Polecam też Kąciki tegoż autora (cztery książeczki) - są na bardzo przyzwoitym poziomie i mają znacznie ciekawsze zadania niż trochę przereklamowana Krowa Pawłowskiego, która jest często sugerowana na początek przygody z OMką. Z geometrii na początek polecam Wokół obrotów Pompego oraz jego zadania dostępne w postaci pdfu - łatwo znaleźć w Internecie. Ponadto uważna lekturę artykułów i archiwów strony Delty.
Awatar użytkownika
xxDorianxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 1 paź 2016, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 22 razy

Książka na OM

Post autor: xxDorianxx »

Dzięki
ODPOWIEDZ