Olimipada od 2 serii

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
ajlofmath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2016, o 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olszyna
Podziękował: 2 razy

Olimipada od 2 serii

Post autor: ajlofmath »

Cześć, jestem w pierwszej klasie liceum. Widziałem zadanko z om już na początku września, jednak uznałem je za kosmos i ustaliłem, że w drugiej klasie spróbuje coś powalczyć. Jednak ostro się uczyłem i dwa dni temu postanowiłem zajrzeć, co tam słychać u tych zadań. W dwa dni udało mi się rozwalić dwa zadanka z obecnej serii, na październik. Pytanie jest taki czy jeśli uda mi się rozwiązać 7/8 zadań z pozostałych 8 to mogę się zakwalifikować nie robiąc zupełnie pierwszej serii (no już za późno).
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

Olimipada od 2 serii

Post autor: bakala12 »

W zależności od okręgu, w niektórych okręgach wystarcza czasem tylko 5 zadań. W innych jest to 8. Rozrzut jest spory. Najtrudniej będzie oczywiście w Mazowieckim, sądząc po lokalizacji (Olsztyn), z 6-7 zadaniami powinno się udać.

Tak czy inaczej, nie przekreślaj swoich szans. Nawet jeśli Ci się nie uda to rób i startuj. Nie strać tej okazji. Ja miałem podobną sytuację, w pierwszej klasie widziałem zadanka i były kosmiczne i nie wziąłem udziału. I to był masakryczny błąd... Tylko że takie błędy dostrzega się dopiero później Książki książkami, ale doświadczenie na prawdziwych zadaniach z OM zdobyte w prawdziwej rywalizacji procentuje i im więcej go tym lepiej. Nawet jeśli się nie uda, to im wcześniej zaczniesz tym łatwiej Ci będzie później.

Tak na serio, nawet jeżeli nie umiesz jeszcze robić tych zadań, to za rok (o ile nie przesiedzisz tego roku a będziesz pracował nad talentem) będziesz trzaskał zadania z pierwszego etapu. Ja wystartowałem pierwszy raz w drugiej klasie (dopiero i niestety!) a naukę zacząłem na serio w okolicach maja i siedziałem w książkach i zadaniach przez całe wakacje. W drugiej klasie na pierwszym etapie zrobiłem chyba 9 zadań, więc da się!

Ciężka to droga, ale niesamowita. Nie zmarnuj szansy, OM jest tylko raz w roku Więc jak teraz odpuścisz to następna szansa zmierzenia się z realnymi zadaniami dopiero za rok.
Będzie ciężko, ale nawet jak się nie uda, to zyskasz bezcenne doświadczenie! Powodzenia!
ajlofmath
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2016, o 14:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olszyna
Podziękował: 2 razy

Olimipada od 2 serii

Post autor: ajlofmath »

Dzięki . To biorę się za próbę rozwalenia zadanek i problem jest taki, że jestem z Olszyny a nie Olsztyna, nieduże miasto... Ale najważniejsze, że to dolnośląskie. Wiesz jak tam wygląda poziom?
ODPOWIEDZ