Literatura OMJ

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Piotrek107
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2016, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Literatura OMJ

Post autor: Piotrek107 »

Witam,
mam pytanie odnośnie literatury odpowiedniej do II etapu OMJ. Z I etapu jestem całkiem zadowolony, więc mam jeszcze większy zapał niż przedtem :) . Wiem, na stronie olimpiady jest podana polecana literatura, którą mam zamiar przez najbliższe 3 miesiące całą przerobić, ale jakie książki/zbiory są również odpowiednie do olimpiady? Aktualnie przerabiam 'Ligę Zadaniową'.
Awatar użytkownika
KrolKubaV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Literatura OMJ

Post autor: KrolKubaV »

Na OMJ nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zbiorów - obejdzie sie bez nich, bo na samej stronie OMJ jest masa materiałów, ktore spokojnie Ci wystarcza szczegolnie polecam Ci broszurki z obozów.
PS Swoją drogą liga zadania, przynajmniej późniejsze edycje, daleko wykraczają poza zakres OMJ (twierdzenie o ciagach jednomonotoncznych i inne ktore tam poznasz, raczej na Olimpiadzie Ci się nie przydadzą... )
Piotrek107
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2016, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Literatura OMJ

Post autor: Piotrek107 »

Ogólnie to mam zamiar wszystkie kwadraty i całą literaturę polecaną w pierwszej kolejności . Mój nauczyciel polecił mi ligę, którą bardziej traktuje jako przygotowanie do kuratoryjnego, ale większe nadzieję wiąże z OMJ. Chyba w nauce najbardziej przeszkadza mi to, że jestem słuchawcem. Z jednej strony przydatne, gdy w szkole zapamiętuje się wszystko co mówi nauczyciel i mieć w domu wolne, ale nauka samemu idzie mi znacznie gorzej :/. Narazie mamy jedno kółko matematyczne w tygodniu co jest dla mnie zdecydowanie za mało i w dodatku są tam przerabianie zadania raczej pod egzamin / konkurs kuratoryjny. Licze na to, że gdy będą oficjalne wyniki mój nauczyciel zdecyduje się na stworzenie jeszcze jednego kółka przygotowującego do konkursów. Natomiast czy poza polecaną literaturą jest coś wartego uwagi?(mówimy o tej samej lidze? W mojej są przede wszystkim zadania, nie twierdzenia :p )
Awatar użytkownika
KrolKubaV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Literatura OMJ

Post autor: KrolKubaV »

Poszleraj sobie, juz było mnóstwo wątków o literaturze do OMJ ale do trzeciego etapu dostaniesz sie spokojnie z materiałami ze strony OMJ...

Mowisz o tej lidze ?
Piotrek107
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2016, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Literatura OMJ

Post autor: Piotrek107 »

Wiem, że było dużo tego, ale nie było żadnej konkrerniejszej odpowiedzi . Jeśli chodzi o ligę to tak jak myślałem, nie o tą mi chodzi - ... daniowa/61. Mam nadzieję, że masz rację, że materiały na stronie OMJ mi wystarcza do III etapu, chociaż i tak pewności nigdy nie ma. Może uda mi się zostać tym finalistą, bo o laureacie nawet nie marzę .
Awatar użytkownika
KrolKubaV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 10 wrz 2016, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Literatura OMJ

Post autor: KrolKubaV »

Pamietam tą książeczkę - fajna, ale raczej pod kuratoryjny. Na OMJ skup sie na zadaniach z oficjalnej strony. Jak znajdę to moze jutro podeśle ci jakies ksiazki, jesli tak bardzo chcesz
Piotrek107
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2016, o 19:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Literatura OMJ

Post autor: Piotrek107 »

Wielkie dzięki . Tak jak mówiłem, materiały ze strony idą do przerobienia na początek, potem zabiorę się za jakąś dodatkową literaturę.
Ceulen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 paź 2015, o 08:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Literatura OMJ

Post autor: Ceulen »

ODPOWIEDZ