[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Witam, za kilka godzin już będzie można rozpocząć pracę nad zadaniami z tegorocznego OM-a. W tym roku mamy już cały weekend na zrobienie kilku zadań by potem na rozpoczęciu się pochwalić kolegom co się już zrobiło . Mając na względzi to, że na forum nie pojawił się jeszcze temat o tegorocznym OM-ie proszę moderatora o przyklejenie tematu. Zachęcam do wypowiedzi
EDIT: No i najważniejsze, wszystkim powodzenia
Ostatnio zmieniony 31 sie 2007, o 22:58 przez Piotr Rutkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Wlasnie jak to jest ? Czy pierwszego wrzesnia wchodza nowe zadania czy z poczatkiem nowego roku szkolnego?
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Rok temu weszły pierwszego września, a rozpoczęcie miałem czwartego (bodajże ), więc podejrzewam, że już dzisiaj (jutro?) zobaczymy nowe zadania
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Pozostaje nam czekac:)
Viri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SzczecinCity

[LIX OM] I etap

Post autor: Viri »

No cóż dochodzi północ a zadań jak nie było tak nie ma. W zeszłym roku były juz o 22. Oj coś słabo idzie im w tym roku, może takie trudne, że aż boją sie zamieścić No i wywołałem godzi 23.56 pojawiły sie zadania
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Ach no to do roboty;)
zaudi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 26 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: zaudi »

Trudne są ale przy odrobinie szczęścia uda się rozwiązać
Już myślę 30 minut nad pierwszym.
Awatar użytkownika
dabros
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1121
Rejestracja: 2 cze 2006, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: dabros »

ja pierwsze zrobilem dzis rano; mam juz pomysl na drugie, ale trzecie i czwarte to dla mnie chwilowo czarna magia

ps. drugie tez juz wykonane
Viri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SzczecinCity

[LIX OM] I etap

Post autor: Viri »

Heh ja tam ma narazie 2,3,4 co do 1 hmm moze za malo myslalem
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Sylwek »

Przejrzałem i póki co zrobiłem tylko zadanie nr 9, bo uwielbiam ten typ zadań , poza tym zadanka 1,2,5,6 powinny też dać się dość szybko zrobić według mnie, co do pozostałych to należałoby się w nie dokładnie wczytać. Jakie są Wasze odczucia na temat zadanek?
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Ja niestety nie wczytałem się jeszcze w te zadanka, bo muszę zrobić zakupy teraz do szkoły, ale wydaje mi się, że ani typem zadań, ani trudnością nie odbiegają od poprzedniego roku. Znów mamy jako pierwsze układ równań (powinno pójść gładko), a reszta... się zobaczy. No, ale jak mówiłem, jeszcze się w nie nie wczytałem
Awatar użytkownika
setch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1307
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 155 razy
Pomógł: 208 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: setch »

Pierwszy raz będę startował w olimpiadzie i mam pytanie. Jak są punktowane zadania? Cz każde z zadań jest albo zaliczone albo nie? Czy za rozwiązanie zadania do połowy dostane połowę punktów? Czy lepiej wysłać rozgrzebane zadanie niż wcale?
bullay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 24 lis 2006, o 22:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: -----
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 26 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: bullay »

zadania sa tak punktowane:
* 6 — zadanie rozwiązane bezbłędnie lub z mało istotnymi usterkami,
* 5 — rozwiązanie posiadające poważniejsze usterki, które jednak nie dyskwalifikują zadania jako rozwiązanego,
* 2 — pół zadania, tzn. rozwiązanie zawierające usterki, przy których, według oceniającego, zadania nie można uznać za rozwiązane, jednak co najmniej połowa zadania została zrobiona,
* 0 — zadanie nierozwiązane lub zawierające drobne przyczynki, których nie można uznać nawet za pół zadania.
Awatar użytkownika
DEXiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1174
Rejestracja: 17 lut 2005, o 17:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 69 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: DEXiu »

setch ==> Ogólne zasady punktacji są niby wypisane na stronie OM, ale w praktyce wygląda to tak, że za bezbłędnie zrobione zadanie dostaje się 6, jak jest jakieś drobne potknięcie (nie wiem co by to mogło być... hmm... np. mały błąd rachunkowy, który później korygujesz, albo coś...) to dostajesz 5, a jeśli jest poważny błąd, to 2. Żeby dostać 2 za niedokończone rozwiązanie, to musi ono zawierać jakieś istotne spostrzeżenie, które dalej rozwinięte doprowadziłoby do rozwiązania (ja np. na drugim etapie LVII OM dostałem 2 pkt za zauważenie interpretacji wektorowej zad. 1 i dość koślawe "dokończenie" rozwiązania za jego pomocą ). 0 dostajesz albo za tzw. "wypisanie danych" (to nie matura - tu się nie punktuje zrobienia rysunku ), albo za "walenie ściemy"
Piotr Rutkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2234
Rejestracja: 26 paź 2006, o 18:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 390 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Piotr Rutkowski »

Heh, u mnie jest na pewno lepiej niż rok temu, teraz po 1,5h myślenia mam całe pierwsze i większość czwartego
ODPOWIEDZ