[LIX OM] I etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Kobcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2007, o 15:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: Kobcio »

No i w tym roku jednak się postarali z okręgu Toruńskiego nie były listy ostatnie ode mnie ze szkoły cała piątka co startowała to się dostała jednak cały czas ubolewam nad młodszym rocznikiem z którego nikt nie próbował nawet ... jak dalej tak pójdzie to za dwa lata nie będzie nikogo na OM ode mnie ze szkoły ... u was w szkołach też tak dramatycznie leci na łeb na szyje poziom matmy ?(oczywiście w kwestii OMu, żeby nie odbiegać od tematu za bardzo )
Flesiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 16 lis 2007, o 22:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica

[LIX OM] I etap

Post autor: Flesiu »

Gratulacje dla wszystkich którzy się dostali! Od nas ze szkoły tylko mi się udało ale nie wiem nawet czy ktoś jeszcze próbował. Poziom jeśli chodzi o OM jest raczej niewysoki. Jest zwykle 1 osoba albo nikt na 2 etapie a w finale już dawno nikogo nie było
dj3500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 9 paź 2007, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

[LIX OM] I etap

Post autor: dj3500 »

u nas chodzi plota że próg był 23 czy tam 25 pkt. jeśli faktycznie wystarczyło wysłać jedną serię to niezła bieda :]
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Wg mnie to jest nie w porzadku ze progi sa inne dla roznych okregow. Wiem jaki byl prog w Warszawskim ( ponoc jest on tajny wiec powiem tylko ze 5 zadan nie wystarczalo ). Wlasciwie to bardzo krzywdzi osoby z poza Wawy. Tam maja licea w ktorych uczy sie pod om (np staszic), za to w moim miescie niczego takiego nie ma. Jest klub matematyczny ale to bardzo malo. Co o tym sadzicie?
dj3500
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 9 paź 2007, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

[LIX OM] I etap

Post autor: dj3500 »

jeżeli ktoś ma JAKIEKOLWIEK szanse na finał to nie ma szans żeby się nie dostał niezależnie od okręgu. na tym poziomie to jeszcze nie ma znaczenia. chyba że udział w 2 etapie komuś coś daje :]
pog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 26 lut 2007, o 16:52
Płeć: Mężczyzna

[LIX OM] I etap

Post autor: pog »

satysfakcję?
MarcinT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 23 kwie 2006, o 16:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Otyń/Zielona Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 4 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: MarcinT »

hmm zważ na to że niektórym (np. pierwszoklasistom czy gimnazjalistom) może zależeć jedynie na zobaczeniu jak taka olimpiada w rzeczywistości wyglada, zostawiając sobie ambicje na finał na przyszłe lata
HawaT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock

[LIX OM] I etap

Post autor: HawaT »

Widze ze nie ma od dawna zadnego nowego posta. Jak sie czujecie przed II etapem? Uczycie sie? Jesli tak to czego ? Ja staram sie zrobic cokolwiek z moja geometria:)
jaco1024
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2007, o 04:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czewa
Pomógł: 3 razy

[LIX OM] I etap

Post autor: jaco1024 »

Teraz na naukę to już raczej za późno. No chyba, że się od razu szykujesz na finał ;]
ODPOWIEDZ