X OMG

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
badmor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2005, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Pomógł: 3 razy

X OMG

Post autor: badmor »

Na stronie OMG zniknął terminarz IX OMG i nie pojawił się nowy. Zawsze dawali terminarz w czerwcu - dziwne, nawet pole z terminarzem zniknęło.
Jest też coś takiego

Kontakt
Wszelkie zapytania dotyczące przyszłości OMG (od roku szkolnego 2014/2015) należy kierować do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć? Zlikwidowali OMG?
Pinionrzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bonn
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 63 razy

X OMG

Post autor: Pinionrzek »

Ja słyszałem, że na następną edycję OMG może zabraknąć funduszy, więc może dlatego znajduje się tam taki zapisek.
Filipos38
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 20 mar 2013, o 19:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Garwolin
Podziękował: 8 razy

X OMG

Post autor: Filipos38 »

Drodzy koledzy matematycy,
proponuję wysłać na ich e-mail (informacja@men.gov.pl) pytanie o OMG. Być może rzeczywiście poskąpili funduszy na ten rok i Olimpiada się nie odbędzie. Jak zobaczą, że wiele osób się tym interesuje, to może zorganizują, chociaż wątpię, żeby tak szybko zmienili decyzję.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

X OMG

Post autor: Sylwek »

Przedstawiam moje (długie) osobiste przemyślenia dla osób zainteresowanych. Żeby szokująco zainteresować potencjalnego czytelnika - argumentuję w nim dużo ogólniejszą tezę, że za 15 lat nie będzie już żadnych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

---

Na stronie jest dokładnie opisane, co się działo z OMG w poprzednich latach. Jako, że OMG pokazała w I edycji swoją skuteczność, to od II edycji tytuł jej laureata dawał szczególne uprawnienia w związku z ogólnokrajowymi egzaminami gimnazjalnymi, jak i rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych. Naturalną rzeczą stało się, że to właśnie podatnicy hurtowo finansowali ten konkurs. Nie trzeba temu przyklaskiwać - przedstawiam tylko jak to się odbywało do tej pory. Skupiając się na bieżącej sytuacji dotyczącej X OMG, warto rzucić okiem na następujący fragment.
W 2010 roku Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów została w drodze konkursu ogłoszonego przez MEN, jako jedna z czterech pilotażowych olimpiad przedmiotowych, włączona do projektu systemowego Ministerstwa Edukacji Narodowej „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Projekt ten, realizowany w latach 2010-2013, jest finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Działanie 3.3: Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.3: Modernizacja treści i metod kształcenia. W 2011 roku projekt został przekazany do realizacji Ośrodkowi Rozwoju Edukacji.
[...]
Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o przedłużeniu projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” do końca 2014 r. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie w roku szkolnym 2013/2014 kolejnej, IX edycji OMG.
Następuje w tym czasie duży rozwój OMG - dodany etap testowy, eksplozja zainteresowania i liczby uczestników, duże drugie etapy i finały, długie obozy dla najlepszych, a także częste seminaria dla nauczycieli, gazetka "Kwadrat", zawody czesko-polsko-słowackie dla juniorów, publikowanie broszur z obozów naukowych OMG (z jednego z tegorocznych obozów OMG nastąpiło to już kilka dni po zakończeniu obozu) i kilka mniejszych projektów. Wszystko jest opisane na stronie OMG. Jak bardzo jest to ważne patrząc na przyszłe życie osób, które próbowały swoich sił w OMG, a także patrząc na sprawę szerzej - w skali lokalnej i globalnej? To mogę tylko przewidywać na podstawie moich wieloletnich obserwacji, o czym wspomnę na końcu wypowiedzi.

O ile dobrze to rozumiem, ten cały "pilotażowy" projekt unijny ma w założeniu jedną rzecz - po zakończeniu finansowania z UE, projekt zostanie na stałe wdrożony przez któryś tam urząd. Jeśli tak się nie stanie, będą gigantyczne kary dla jakiegoś ośrodka, w każdym razie zapłaci państwo, czyli podatnicy. Nie martwcie się o nich - jak będą musieli, to państwo się zadłuży, dofinansuje odpowiedni ośrodek, a kary zostaną spłacone. Potem odbiorą tę kasę podatnikom, póki będzie się dało. Widać typowy schemat - była kasa do końca 2013, korzystając z różnych biurokratycznych procedur projekt został przedłużony o maksymalną długość jednego roku (typowe zachowanie, jeśli chce się odwlec w czasie swoją odpowiedzialność), znalazła się kasa do końca 2014 roku (wspomniane powyżej), a wydatki na kolejne lata zapewne zostały zaplanowane na podstawie precyzyjnego planu "jakoś to będzie!". Jeśli do teraz nie jest to dogadane, to na przyznanie tych środków nie ma już łatwych procedur i zapewne urząd stara się wyprosić jakiś kompromis pomiędzy organizatorami 4 olimpiad zrzeszonych w tym projekcie, a ORE (czy jakimś innym tworem). Inaczej X edycja OMG byłaby już ogłoszona, jak to zauważył badmor.

Dla dotychczasowych organizatorów OMG ta olimpiada nie jest i nigdy to nie było główne źródło utrzymania. To niecodzienna sytuacja dla urzędników - jeśli ktoś prosi ich o pieniądze, to właśnie urząd zwykle dyktuje wszystkie warunki. Nie zawsze kompromis jest złą sprawą, chociaż sam zwykle jestem ich przeciwnikiem. Pragnę Wam jednak przytoczyć szerszy kontekst problemu Olimpiad. Będzie to prawdopodobnie pierwsze poruszenie tego problemu na forum publicznym. Być może zrozumiecie, dlaczego pójście na tak poważne kompromisy związane z finansowaniem OMG 2014/2015 i kolejnych edycji nie powinno mieć jakichkolwiek szans zaakceptowania.

W dokumencie "Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju Polska 2030" (łatwo znaleźć w Internecie), w rozdziale "Poprawa dostępności i jakości edukacji na wszystkich etapach oraz podniesienie konkurencyjności nauki" jednym z długoterminowo planowanych "kierunków interwencji" jest, cytuję:
Stworzenie i wdrożenie nowego modelu pracy z uczniem zdolnym, promującego wzajemną inspirację i współpracę uczniów w miejsce rywalizacji i modeli konfrontacyjnych.
W jaki sposób urzędnicy, który to przygotowali, są w stanie pogodzić "konkurencyjność nauki" z brakiem stymulującej rywalizacji wewnętrznej (np. konkursy przedmiotowe), to Bóg jeden raczy wiedzieć. Coś jakby chcieć, aby ktoś szybko biegał, pomimo, że nigdy nie chodził. Nie podpisali się w tym dokumencie, czemu się akurat nie dziwię - pod takim czymś też bym się nie podpisał.

Widać czarno na białym - pobocznym efektem założeń tych strategii będzie zlikwidowanie konkursów, od kuratoryjnych, przez konkursy różnych uczelni dające "wstęp wolny", po Olimpiady przez duże "O". A przynajmniej zlikwidowanie ich dotychczasowego państwowego finansowania i uprawnień, które teraz dają. To tylko plany, nie znam ich dokładnego kontekstu, a przede wszystkim - to tylko moja interpretacja. Niestety, pierwsze oznaki nie napawają optymizmem. Być może OMG będzie sponsorowana przez prywatną organizację - przydatność samej matematyki jest wiadoma, ale nie jest namacalnie widoczna na pierwszy rzut oka w dzisiejszym praktycznym świecie. Jednak jej zastosowanie jest kluczowym elementem wielu dziedzin współczesnego świata - co więcej, nabiera ona coraz większego znaczenia. Pewnie OMG się jakoś odrodzi (o ile będzie na pewien czas zamknięta), może w innej formie i z innym finansowaniem. Co przyniesie przyszłość i jaki los spotka inne olimpiady, sam bym chciał wiedzieć .

Pomimo, że nie startowałem w jedynej edycji OMG, w której teoretycznie mogłem startować (oczywiście chodzi o I OMG), to znam bardzo dużo osób, które startowały i dla których ta OMG była jednym z wielu czynników motywujących do rozwijania swoich talentów. Obserwuję siebie, obserwuję też i widzę losy tych ówczesnych "zdolniachów". Dla takich ludzi "sky is the limit". To tacy będą kreować, a nawet już kreują współczesną rzeczywistość.

Nie widzę problemu, żeby pewne platformy działania OMG istniały w formie "jak zapłacisz, to dostaniesz", jak np. najwyższej jakości obozy naukowe. Minus jest taki, że niektórzy tej szansy nie dostaną, a w tej dziedzinie zmotywowanie młodzieńca przynosi każdemu korzyści. Zakładając nawet, że jest sens istnienia takiej formy finansowania jak państwo, jestem życiowo przekonany, że nauka, najzdolniejsi i ich rozwój powinny być w takim modelu priorytetem. W przeciwnym wypadku, jak to powiedział jeden z ministrów obecnego rządu, "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie", a jego składowe to "ch**, d*** i kamieni kupa".

Co możesz zrobić na dziś dzień w sprawie edycji OMG 2014/2015? Napisz maila do MEN (informacja@men.gov.pl) o tytule "Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów" i zapytaj co dalej z OMG. Ja wysłałem! Dużo ludzi napisze maila - możemy liczyć na większy odzew. Pamiętajcie, żeby nie opierać swojej wiedzy na moim domniemywaniu. Jeśli coś odpowiedzą - piszcie tutaj! Jeśli rzeczywiście nie przewidują OMG w przyszłych latach, to na podstawie ich odpowiedzi możesz tak samo szukać pomocy u osób, które są w stanie tak ważną sprawę nagłośnić, np. Mariusz Max Kolonko powie "jak jest"
Awatar użytkownika
Msciwoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 229
Rejestracja: 18 lut 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Londyn
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 36 razy

X OMG

Post autor: Msciwoj »

Brak słów. Wszystko rozwalą...

System oświaty i szkolnictwa wyższego w Polsce musi się drastycznie zmienić, żeby ten powolny upadek, o którym pisze Sylwek, nie postępował.

Jeśli chodzi o "duże" olimpiady. Problemy są dwa. Po pierwsze - finansowanie. Skąd wziąć pieniądze na organizację olimpiady? Ludzie są pod tym względem kreatywni - być może byłyby to swego rodzaju akcje reklamowe najlepszych uniwersytetów połączone pod wspólnym szyldem? Ale do tego uniwersytety musiałyby przejść metamorfozę i stać się bardziej rynkowe - inaczej ani rusz. Po drugie - motywacja do udziału. Dla większości to zwolnienie z matury i wstęp na studia. Ale skoro uniwersytety poświęcają czas swoich pracowników naukowych na organizację olimpiad, to znaczy, że olimpiady te coś dla nich znaczą. Czyli pewnie przyjęłyby wszystkich laureatów, gdyby to od nich zależało, szczególnie, że same ustalają, ile ich będzie. Właśnie - musi to od nich zależeć. W chwili obecnej uniwersytety mają małą swobodę w decydowaniu o kryteriach rekrutacji - w szczególności, nie mogą zrezygnować z matury jako podstawy. Także - wielkie zmiany są potrzebne, ale oczywiście nikomu z klasy politycznej nie starczy odwagi na ich wprowadzenie.

A co do mnie, to te symboliczne pięćdziesiąt złotych dać mogę dać. Ale chyba to niewiele zmieni.
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

X OMG

Post autor: Panda »

Zainteresowałem się, porozmawiałem z organizatorem. Sprawa wygląda w skrócie tak:
1. OMG będzie, bo musi być, bo takie są warunki umowy o fundusze z UE. Nieważne, w jakiej formie, kto go zorganizuje i za ile.
2. SEM się nie może dogadać z MENem. MEN stawia zaporowe warunki, odnośnie budżetu, a SEM negocjuje twardo. Oficjalnie, to chyba już przybite.
3. Nie wiadomo prawie nic nic oficjalnie. Można co najwyżej rozmawiać z konkretnymi osobami, organizatorami/MENem, lub dogrzebać się do budżetu MEN. Zobaczyć, że wydają dziesiątki tysięcy na pierdoły.

Dodam, że sprawa interesuje internautów:
... t-22266160
Ktoś nakręcał aferkę też tutaj:
... znej-gimn/

Być może warto się zastanowić, czy naprawdę nie da się tematem zainteresować szerszej publiki (głównonurtowych mediów). Ktoś pod drugim z linków całkiem sensownie i trafnie przedstawił sytuację.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

X OMG

Post autor: Sylwek »

Panda pisze:Zainteresowałem się, porozmawiałem z organizatorem. Sprawa wygląda w skrócie tak:
1. OMG będzie, bo musi być, bo takie są warunki umowy o fundusze z UE. Nieważne, w jakiej formie, kto go zorganizuje i za ile.
2. SEM się nie może dogadać z MENem. MEN stawia zaporowe warunki, odnośnie budżetu, a SEM negocjuje twardo. Oficjalnie, to chyba już przybite.
3. Nie wiadomo prawie nic nic oficjalnie. Można co najwyżej rozmawiać z konkretnymi osobami, organizatorami/MENem, lub dogrzebać się do budżetu MEN. Zobaczyć, że wydają dziesiątki tysięcy na pierdoły.
Tak piękne, że aż wzruszające. Aż mi łezka spod pachy pociekła. Oczywiście politycy mówią prawdę, państwa nie bankrutują, a służbistów interesuje przede wszystkim "dobro wspólne". Czasem tęsknię za czasami, gdy też tak myślałem. Przynajmniej człowiek spokojnie żyje.

Dobra, a tak bardziej poważnie, weź @Panda pod uwagę to, że rozwiązaniem na (1) może być to, że OMG 2014/15 zorganizuje stowarzyszenie "kółko matematyczne" z Pcimia Dolnego i zadania będą żywcem przekopiowanymi zadaniami z gwiazdką z pierwszego lepszego podręcznika do gimnazjum. Wtedy skoro SEM się nie dogada z MEN, to "kółko matematyczne" zrobi to za 20% kosztów proponowanych przez SEM, np. organizując zawody 1-stopniowe oraz przyjmując rozwiązania przez Internet w formie samych odpowiedzi i robiąc bezprecedensowy cyrk z zawodów OM(G) w skali światowej [nie znam warunków przetargu, to tylko przykład, na jaki absurd możemy natrafić]. Zamiast premiowania rozumowania, będzie premiowanie rachmistrzów, strzelców wyborowych i olanie prawdziwie utalentowanej i pracowitej młodzieży. To jest prawdziwe zagrożenie, a nie to, że OMG nie będzie.

Naprawdę nie wiem też, co masz na myśli mówiąc organizator - MEN jest zleceniodawcą, organizator jest wybierany w drodze przetargu, obecnie jest nim SEM. A z osobami z SEM mam dobry kontakt, to ludzie o stabilnym kręgosłupie moralnym, robią to z pasji, a nie dla hajsu i nie lecą w kulki publikując szczątkowe informacje lub kłamiąc w żywe oczy. Zacytuję tylko to, co się pojawiło kilka dni temu na stronie OMG:
Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej w sprawie OMG
[dodano dnia 21.07.2014]

W związku z pojawiającymi się sygnałami wskazującymi na Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej (SEM) jako organizatora Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (OMG) w roku szkolnym 2014/2015, Zarząd SEM informuje, że:

1. W 2010 r., w drodze postępowania konkursowego, SEM zostało wyłonione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako organizator Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w latach szkolnych od 2010/11 do 2013/14. Umowa podpisana przez SEM na organizację OMG wygasa w dniu 31 grudnia 2014 r. i nie przewiduje realizacji OMG w roku szkolnym 2014/2015, zarówno w całości jak i w jakiejkolwiek jej części.

2. SEM nie brało udziału w żadnym postępowaniu mającym na celu wyłonienie organizatora OMG w roku szkolnym 2014/2015. Zarząd SEM nie zna również faktu przeprowadzenia takiego postępowania.

W przypadku ogłoszenia konkursu na organizatora OMG w roku szkolnym 2014/2015, Zarząd SEM podejmie decyzję o ewentualnym przystąpieniu do tego konkursu po uprzednim zapoznaniu się z jego warunkami.
Aha, cieszę się, że sprawa zainteresował choć garstkę Internautów. Dochodzą do mnie głosy, że dzwoniliście do ministerstwa i ponawialiście te pytania. DZIĘKUJĘ za zaangażowanie, jesteście wielcy!! Co do maili, to od statystycznego urzędnika MEN nie można się spodziewać nawet dosadnego "kiss my ass, dude", bo po co ten człowiek ma wykonywać swoją pracę, skoro i tak mu płacą. Nasze działania są jednak zbyt rozproszone, z czego doskonale zdałem sobie teraz sprawę. I ogarnięcie lepszego zorganizowania takiej społeczności jest priorytetowe. Przynajmniej dla mnie.
micra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

X OMG

Post autor: micra »

Witam,

zarejestrowałem się tylko po to, by przekazać odpowiedź otrzymaną z MEN:
Aktualny stan prawny rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia z dnia
29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania
konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13, poz.125, z późn. zm.)
nie przewiduje organizacji olimpiad dla uczniów gimnazjów, a jedynie dla
uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w których mogą brać udział uczniowie
gimnazjów, za zgodą komitetów organizacyjnych tych olimpiad.
W związku w powyższym, Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło
nowelizację ww. rozporządzenia w celu stworzenia warunków prawnych
umożliwiających uczniom gimnazjów udział w zawodach wiedzy na szczeblu
ogólnopolskim, które w myśl art. 22 ust. 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r.
o systemie oświaty (Dz. U. 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) powinny
służyć odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień uczniów, pobudzaniu twórczego
myślenia, wspomaganiu zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym
działaniu oraz wszechstronnego rozwoju uczniów także na trzecim etapie
edukacji.
Projekt przedmiotowego rozporządzenia jest obecnie przedmiotem uzgodnień
międzyresortowych i konsultacji publicznych. Został również udostępniony
na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w Biuletynie Informacji
Publicznej oraz na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji
w Biuletynie Informacji Publicznej.
Wprowadzenie zmiany legislacyjnej stworzy podstawę prawną pozwalającą
na organizację olimpiad gimnazjalnych.
Na mój gust - nie będzie Olimpiady.
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

X OMG

Post autor: bakala12 »

Dostałem dokładnie tego samego maila, czyli jakąś paplaninę z której nie można się niczego nie dowiedzieć...
micra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

X OMG

Post autor: micra »

Ja wysłałem maila po informacji na Wykopie o tym co się dzieje. Wkurzyła mnie ta bezmyślność władzy - krótkowzroczność - a sprawa z OMG jest tego namacalnym dowodem.

Odpowiedź jest jasna - nie będzie OMG. Realnie - nawet jeżeli ktoś przeprocesuje przepisy - zajmie to min. kilka miesięcy, ale nikomu się nie spieszy i nikt tego nie zrobi - powód? Pieniądze - dla wszystkich organizujących i przeprowadzających.

Maturę zdawałem w starym systemie, teraz jedna z moich córek jest w gimnazjum, OMG jej niestety nie groziła, ale kolegi syn będzie za rok w gimnazjum i gdy powiedziałem mu o OMG to popukał się w głowę. Realia są jednak takie - że nic z tego nie będzie. Raczej nie będę już śledził tego wątku, a interesowanie wykopowiczów (lub dowolnego innego grona) raczej nic nie da - tu brak chęci w MEN.
gus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 21 mar 2013, o 21:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 18 razy
Pomógł: 15 razy

X OMG

Post autor: gus »

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej informuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej do chwili obecnej nie przeprowadziło postępowania konkursowego w celu wyłonienia organizatora tegorocznej edycji OMG. W związku z tym z przykrością zawiadamiamy, że zawody OMG nie mogą się rozpocząć w dniu 1 września, jak to miało miejsce każdego poprzedniego roku.
Zarząd SEM posiada słowne zapewnienia MEN, że konkurs na organizatora tegorocznej edycji OMG zostanie wkrótce ogłoszony. W momencie ogłoszenia tego konkursu, zarząd SEM zapozna się z jego warunkami pod kątem możliwości przeprowadzenia zawodów w bieżącym roku szkolnym na dotychczasowym poziomie merytorycznym i organizacyjnym, po czym podejmie decyzję o ewentualnym przystąpieniu do tego konkursu.
Taaa... A na ceremonii zakończenia IX OMG minister MEN tak komplementowała olimpiadę i zachwycała się zadaniami...
Awatar użytkownika
harlire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 31 lip 2014, o 18:02
Płeć: Kobieta

X OMG

Post autor: harlire »

.....zachwycano się nad rozwojem przedsięwzięcia, nad okazanym zainteresowaniem "młodymi zdolnymi ludźmi"
chwalono chwalono
nie przedłużono
this is Polska
Valiors
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2012, o 17:20
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 68 razy
Pomógł: 3 razy

X OMG

Post autor: Valiors »

MEN ogłosiło konkurs na organizatorów 3 olimpiad (angielski, matematyka, informatyka), który kończy się 10 października. Jednakże MEN przeznaczyło zaledwie 970 tysięcy złotych na organizację tych 3 olimpiad na okres 2 lat (czyli (koszt_OIG + koszt_OMG + koszt+OJAG)*2 = 970000zł), co nie wystarczy na ich organizację w tej samej formie. Według SEM koszt OMG w ubiegłym roku wyniósł około 600 tysięcy złotych. MEN w związku z tym proponuje, żeby I etap odbył się on-line co jest irracjonalne i zaprzecza idei olimpiady.

Źródło: ... -do-skutku
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

X OMG

Post autor: Sylwek »

Jednak nie jest tak źle, jak przypuszczałem. Przynajmniej ta edycja będzie, i następna. Wyjątkowo opóźniona, no ale jest.

Dziękuję wszystkim, którym zależało na sprawie i poświęcili kawałek swojego czasu, aby chociaż napisać do ministerstwa. To dzięki Wam.
Pinionrzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bonn
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 63 razy

X OMG

Post autor: Pinionrzek »

No i gimnazjaliści się nareszcie doczekali. Na stronie OMG są już zadanka
Miłego kminienia
ODPOWIEDZ