OM - progi na finał w ostatnich latach

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
przemos01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2011, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: przemos01 »

Witam wszystkich. Zacząłem ostatnio intensywne przygotowania do II etapu OMa i rozwiązuje wszystkie zadania konkursowe z tychże etapów z ostatnich lat. Forum jest w tym bardzo pomocne, gdyż są stare wątki dotyczące tamtych Olimpiad i progów na finał. Jako że doszedłem do LV OM (robie od najnowszych) to informacje o progach się skończyły a jestem bardzo ciekawy czy z taką ilością zadań bym przeszedł w danym roku czy nie(najczęściej jestem na granicy przejścia, ale zdarzają się takie sytuacje, że np. byłem załamany bo w LVI OM zrobiłem tylko 2 zadania, a jak sprawdziłem próg był 10 pkt i od razu patrzy się na swoją pracę w nieco innym świetle ).
Dlatego gdyby ktoś posiadał informacje na temat progów (oficjalnych/nieoficjalnych, byle zeby były w miare trafione-wystarczy nawet potrzebna ilość zadań) z Olimpiad starszych niż LVI to byłbym bardzo wdzięczny
Oildale
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 29 gru 2012, o 23:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 3 razy

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: Oildale »

Coś mi się nie zgadza.
Zacząłem ostatnio intensywne przygotowania do II etapu OMa i rozwiązuje wszystkie zadania konkursowe z tychże etapów z ostatnich lat.
np. byłem załamany bo w LVI OM zrobiłem tylko 2 zadania, a jak sprawdziłem próg był 10 pkt
Pinionrzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 22 wrz 2013, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bonn
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 63 razy

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: Pinionrzek »

Oildale, nie jestem pewien, czy masz to dokładnie na myśli, ale rozwiązywać nie jest czasownikiem w formie dokonanej, więc te zdania nie są w żaden sposób sprzeczne ze sobą
henryk pawlowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 25 cze 2012, o 22:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 27 razy

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: henryk pawlowski »

Nie szkoda czasu na to? Dlaczego bierzesz udział w olimpiadzie z wyrachowania? Przecież do kolejnych etapów olimpiad przechodzą w pięknym stylu(z dużą liczbą rozwiązanych poprawnie i ładnie zadań, a co za tym idzie z dużo wyższą liczbą punktów niż wymagany próg!)ludzie,których matematyka po prostu pasjonuje. Oni przede wszystkim pracują, rozwiązując dużo zadań , bo ich to zwyczajnie cieszy i bawi. Zatem idąc za ich przykładem, skoro wyczerpałeś zadania z II etapów poprzednich edycji olimpiady,weż się za te z trzecich etapów i baw się tym. A nie myśl o progach ,które są zależne wyłącznie od stopnia trudności zadań. Nie ma najmniejszego sensu porównywać tego,jak to było kiedyś. Naprawdę!
Marcinek665
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: Marcinek665 »

Matma to nie tylko pasja, fascynacja i taniec. To też często harówa, załamania, gdy nic nie idzie, a dla niektórych (np. dla mnie) sport, gdzie wynik ma znaczenie. Niemniej jednak zamiast kontynuować offtopic, wrzucam progi z ostatnich lat. Sam startowałem, więc wiem, że dla niektórych to cenna informacja
64 OM - 13p
63 OM - 19p
62 OM - 17p
61 OM - 18p
60 OM - 13p
59 OM - 19p
58 OM - 19p
57 OM - 12p
56 OM - 10p
55 OM - 16p
54 OM - 17p
53 OM - 24p
I od razu odpowiem na niedowierzania: tak, w 56 OM próg wyniósł dziesięć punktów
przemos01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2011, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: przemos01 »

@henryk pawłowski

Po pierwsze nie biorę udziału w Olimpiadzie z wyrachowania. Znajomość progów daje mi informację na jakim poziomie jestem -jest to dla mnie dosyć ważna informacja.

Co do "pięknego stylu" - w takim stylu przechodzili najlepsi w Polsce, a jak wiadomo, ktoś ten próg kształtuje - i zdecydowana większość ludzi łapie się do finału w granicach progu i nieznacznie powyżej niego. I ja też się zaliczam do tych ludzi - jestem przekonany, że będę oscylować w granicach progu - w tych olimpiadach które robiłem, zawsze byłem blisko niego - najczęściej powyżej, ale zdarzały się też sytuacje, gdy miałem ok. 2-4 pkt poniżej. Wiem na 99% że będzie też tak na tegorocznym II etapie (bo tylko raz udało mi się przekroczyć wyraznie próg, tzn o więcej niż 10 punktów). I właśnie wiem na podstawie tych progów. A gdybym na nie nie patrzył dalej tkwiłbym w przekonaniu, że ta robota nie ma sensu i finału i tak pewnie nie osiągnę...
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

OM - progi na finał w ostatnich latach

Post autor: Ponewor »

Marcinek665 pisze:I od razu odpowiem na niedowierzania: tak, w 56 OM próg wyniósł dziesięć punktów
Pozostanie chyba największą zagadką w dziejach co się ludziom stało w tamte dni
ODPOWIEDZ