Nowy regulamin Olimpiady - kontrowersje.

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Marcinek665
Korepetytor
Korepetytor
Posty: 1824
Rejestracja: 11 sty 2007, o 20:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice, Warszawa
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 228 razy

Nowy regulamin Olimpiady - kontrowersje.

Post autor: Marcinek665 » 2 wrz 2013, o 10:48

Bynajmniej nigdzie nie napisałem, że jest to jakikolwiek merytoryczny argument. Raczej dość ciekawy smaczek, że praca została napisana przez osobę, której postawa wobec wyławiania talentów jest zastanawiająca.
Rekrutacja Instytut Matematyczny, Uniwersytet Wrocławski (gif)

Awatar użytkownika
paladin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 24 sty 2005, o 22:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 19 razy

Nowy regulamin Olimpiady - kontrowersje.

Post autor: paladin » 2 wrz 2013, o 12:15

Panowie, używacie najgorszego możliwego stylu dyskusji: name-calling, niejasnych plotek i rzucania błotem. Bardzo to niemiłe.

mastermind92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2012, o 12:17
Płeć: Mężczyzna

Nowy regulamin Olimpiady - kontrowersje.

Post autor: mastermind92 » 12 sty 2014, o 18:03

Wiecie, jak wygląda rekrutacja na najlepsze uniwersytety na świecie? Oprócz osiągnięć naukowych bierze się pod uwagę takie rzeczy, jak zdolności przywódcze, osiągnięcia sportowe, artystyczne, działalność społeczna, własny biznes itp. Zapytacie: skoro ten człowiek ma i tak przez 5 lat studiować fizykę albo matematykę, to po kiego grzyba ma mieć jakieś osiągnięcia na innych, zupełnie
niepowiązanych polach?

Otóż odpowiedź jest prosta: Taki człowiek jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy, do pracy zorganizowanej, do robienia dużo rzeczy w krótkim czasie i robienia ich dobrze. Według uniwersytetów, które najlepsze pozostają z powodu tego, że: a) pracodawcy zatrudniający absolwentów wydają im dobrą opinię, b) absolwenci zdobywają bardzo prestiżowe nagrody, c) absolwenci mają publikacje, d) przemysł i biznes propsują wkład absolwentów w to, czym się zajmują. itp. itp... tacy ludzie są na starcie najlepsi i najwięcej mogą osiągnąć, mają największy potencjał.
Wprawdzie temat nie na ten post, ale wart pewnego sprecyzowania.

Ta zasada jest prawdziwa, ale tylko na uczelniach amerykańskich (na brytyjskich liczą się głównie wyniki z egzaminów; reszta to dodatek, w kwestii nauk ścisłych; wiem, bo sam przechodziłem przez to sito rekrutacyjne i znam procedury)

Jednakże, rezultatem jest posiadanie bardzo płytkiej wiedzy, w dużej mierze opartej na intuicji a nie na solidnie ugruntowanej wiedzy i nabytym doświadczeniu wynikającemu z poświęconych godzin na nauce.

Radzę zwrócić uwagę, że poziom matematyki wciąż jest wyższy w państwach wschodnich, to jest w naszym kraju, a najwyższy pozostaje w Rosji.

Amerykańskie elitarne uczelnie punktują środkami finansowymi, warunkami stwarzanymi studentom do rozwoju, rodzajami badań prowadzonych przez pracowników naukowych, a także współpracą z uczelniami, instytucjami i korporacjami do dalszego rozwoju, czego chociażby w Polsce nie ma. Poziom, chociażby na studiach "undergraduate" jest zdecydowanie niższy od tego co się robi, na przykład na UW lub na MSU(Moscow State University).

Fakt - odpowiedzi nie wyczerpują tematu, który wymagałby utworzenia innego postu, ale podają prawdziwy zarys aspektu poruszonego w poprzednim cytowanym posćie.

ODPOWIEDZ