VI OMG

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Kiziula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2009, o 17:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 1 raz

VI OMG

Post autor: Kiziula »

Ni, za rachunkowy nie ucięli. W 2 miałam mały błąd rachunkowy (jakiś czas temu na Lidze Zadaniowej w mnożeniu 3*6 wyszło mi 12, więc tu się przejmowałam, żeby nie zrobić takiego błędu w mnożeniu i się pomyliłam, ale w dzieleniu 98/2...), ale mam maxa, co mnie trochę dziwi.
W 4 nie wiem za co ucięli. Przekształcenia w tej kongruencji miałam dobre, kilka razy na brudnopisie sprawdzałam co i jak.
5 zrobiłam niemal dokładnie jak wzorcówka. To samo rozwiązanie, tylko trochę inaczej opisane... No i jedno przekształcenie chyba trochę bez sensu, bo go nie użyłam, ale tak to jak wzorcówka w końcu. Inaczej opisane, bo nie byłam pewna, czy to jest dobre rozwiązanie. Myślałam, że trochę naciągnięty sposób, ^^" ale się okazało, że też tak zrobili.
maXX

VI OMG

Post autor: maXX »

No nie, odwołanie nie przyniosło skutków :/ Cóż, w liceum będą ze mnie mieli grubą bekę...
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

VI OMG

Post autor: MadJack »

No nie, odwołanie nie przyniosło skutków :/ Cóż, w liceum będą ze mnie mieli grubą bekę...
Przepraszam, że tak ni z tego, ni z owego się wtrącam, ale: dlaczego? O.o
maXX

VI OMG

Post autor: maXX »

Bo w pierwszej klasie ścisnąłem takich twardzieli jak Kaszuba, Rychlewicz, Bożyk, a w tym roku nawet laureata nie mam :/ I do tego jestem gorszy od ludzi, po których sam jeździłem, że są słabi z matmy...
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

VI OMG

Post autor: smigol »

Skromność to najmniej istotna ze wszystkich cnót.
laurelandilas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. śląskie
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 6 razy

VI OMG

Post autor: laurelandilas »

Powiedział
smigol pisze:Skromność to najmniej istotna ze wszystkich cnót.
do Świstaka
Awatar użytkownika
Big Max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2011, o 12:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bolec i okolice

VI OMG

Post autor: Big Max »

A owszem, pojechano mnie w tym roku. A mojemu koledze odwołanie zaliczyli. Dostał 2 za drugie. Uzasadnienie : błąd przy zliczaniu trójkątów.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, o 20:25 przez Afish, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
wally
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2007, o 13:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Pomógł: 6 razy

VI OMG

Post autor: wally »

Ponieważ najważniejsze jest poprawne rozumowanie, jeżeli Twój kolega faktycznie miał dobre rozwiązanie ale zawiłe, to faktycznie niech się odwoła. Powiem tak, jak to wygląda od wewnątrz, każdy ma dużo prac do sprawdzenia i to jest naprawdę męczące, no i tak przy skomplikowanym rozumowaniu po przeczytaniu wielu prac naprawdę można się już pogubić i stwierdzić 'to blef'.

Dla wszystkich, którzy uważają się za mocarzy, polecam spotkanie z Przemkiem i zostaniem przez niego wgniecionym w podłogę :)
maXX

VI OMG

Post autor: maXX »

Jakim Przemkiem?
Awatar użytkownika
adamm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 1 paź 2009, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot/Warszawa
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 15 razy

VI OMG

Post autor: adamm »

Kod: Zaznacz cały

http://www.imo-official.org/hall.aspx
ODPOWIEDZ