OMG 2009/2010 a

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
frej

OMG 2009/2010 a

Post autor: frej »

Zadanie drugie było w takiej żółtej książce Pana Pawłowskiego. Niestety nie mam tej książki przy sobie, ale słyszałem, że tam jest . Tam zadanie jest w liczbach całkowitych, ale to nie zmienia niczego.
Mtt-Mmt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 7 lis 2009, o 17:43
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 4 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mtt-Mmt »

Krzychu2k7 pisze:Mam taki biznes do dotychczasowych laureatów. Podobno matematyczka nie znalazła OMG w spisie olimpiad wspieranych przez kuratora, gdzieś na stronie OKE bodajże. Ogólnie, bardzo niepewny jej się wydaje fakt, że ta olimpiada ma jakieś specjalne uprawnienia (ta, ta, wiem, to OM w końcu, ale podstawa prawna musi być). W takim razie - po pierwsze, na jakiej podstawie OMG zwalnia z egzaminu mat-przyr i pozwala na wybór średniej, a po drugie, czy obecni licealiści, byli laureaci OMG mieli - jeśli tu jakiś zagląda - jakieś kłopoty przy rekrutacji?
Na OKE ja bym nie szukał "spisu olimpiad wspieranych przez kuratora", gdyż kurator działa na terenie swojego województwa i ma swoje konkursy do wspomagania. Jeśli nauczycielce wydaje się niepewny fakt o zwolnieniu, to niech poczeka, aż zobaczy zaświadczenie o tytule laureata, które powinno przyjść pocztą. Chociaż w tym roku coś pozmieniali niektóre wzory zaświadczeń, np. w kuj.-pom. na zaświadczeniach z przedmiotowych konkursów nic nie ma o uprawnieniach.
Na jakiej podstawie daje uprawnienia? Pewnie tej:
(ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych)
§ 36. 1. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z zakresu jednego z grupy przedmiotów objętych sprawdzianem lub egzaminem gimnazjalnym są zwolnieni odpowiednio ze sprawdzianu lub odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty. Zaświadczenie przedkłada się przewodniczącemu szkolnego zespołu egzaminacyjnego, o którym mowa w § 37 ust. 1.
Poza tym: i w "Częstych pytaniach" też jest odpowiedź.
Dariuszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2010, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wawa

OMG 2009/2010 a

Post autor: Dariuszek »

Finaliści muszą pisać mat-przyr, ale dostają 14 punktów przy rekrutacji. Dyrektorka tak u nas mówiła po rozmowie z CKE i MEN`em.
badmor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2005, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Pomógł: 3 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: badmor »

Krzychu2k7 pisze:Mam taki biznes do dotychczasowych laureatów. Podobno matematyczka nie znalazła OMG w spisie olimpiad wspieranych przez kuratora, gdzieś na stronie OKE bodajże. Ogólnie, bardzo niepewny jej się wydaje fakt, że ta olimpiada ma jakieś specjalne uprawnienia (ta, ta, wiem, to OM w końcu, ale podstawa prawna musi być). W takim razie - po pierwsze, na jakiej podstawie OMG zwalnia z egzaminu mat-przyr i pozwala na wybór średniej, a po drugie, czy obecni licealiści, byli laureaci OMG mieli - jeśli tu jakiś zagląda - jakieś kłopoty przy rekrutacji?

Pozdrawiam.
Zajrzyj tu
... 3&number=1
i zobacz jak jest np. na śląsku. Tak samo chyba jest w innych województwach. Ale liczba punktów przyznawana finalistom zależy od województwa.
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Panda »

... ik_nr2.doc

Już jasne:) Dzięki, pozdrawiam.
laurelandilas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. śląskie
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 6 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: laurelandilas »

Myślę, że temat jeszcze nie ostygł i OMGowcy tu zajrzą
Mam zamiar wystąpić w następnej edycji Olimpiady i chcę się dobrze przygotować. Z matematyki jestem dobry, podobno jestem nawet zdolny ;D, ale nie chciało mi się pracować.
Z literatury mam: "Olimpiady i konkursy matematyczne". "Na olimpijskim szlaku" (poziom tych dwóch jest dla mnie łatwy) oraz będę miał zbiorek z "krową" i "Ligę zadaniową". Z ligą miałem wcześniej do czynienia i zadania w niej są dla mnie na bardzo wygórowanym poziomie. Było ciekawie ale musiałem oddać ...
Brałem udział w konkursie kuratoryjnym, ale padłem na etapie rejonowym. Stereometria ;>
Przerobiłem już zadanka z pierwszego etapu I i II edycji. Pierwsza edycja nie była łatwa, ale nie była też strasznie trudna, natomiast nad drugą męczyłem się troszeczkę dłużej czasu.
Zależy mi na sukcesie, mam wolę do walki oraz czas(laureat wojewódzkiego konkursu z chemii - mam luzy). A zapomniałbym - teraz jestem w II klasie. Liczę na wasze wskazówki co do mojego olimpijskiego rozwoju, literatury z jakiej powinienem korzystać i może jakieś wskazóweczki co mam opanować.
I dziękuje z góry za wszelką pomoc
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Konkursy kuratoryjne nie mają zbyt wiele wspólnego z OMG. A narzekać na to, że była stereometria (która zapewne nie jest stereometrią, bo wystarczy zastosować twierdzenie pitagorasa) to tak, jak narzekać na to, że chleb ma dziury.
laurelandilas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: woj. śląskie
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 6 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: laurelandilas »

Kaszubski, spodziewałem się części takich odpowiedzi, pomimo tego, że nie prosiłem o wyciąganie różnic między kuratoryjnym a OMG. Chciałem żebyście wy - uczestnicy Olimpiady mogli mi dać jakieś wskazówki jak się przygotować właśnie do tych zawodów, a nie kuratoryjnego. Chciałbym uniknąć nie potrzebnego tracenia czasu na coś, co mi się nie przyda. Jak wy przygotowywaliście się? Jakaś inna literatura? Jakie typy zadań rozwiązywaliście? Jeżeli nie potrafiliście rozwiązać tych zadań to próbowaliście do oporu, prosiliście nauczycieli o wskazówki, czy może patrzyliście na rozwiązania?

Oczywiście nie chcę pomocy od jakiś bufonów, zarozumialców czy innych takich, którym udało się w OMG i wtedy traktują resztę społeczności z nie godną podziwu pogardą.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: smigol »

Nie udało mi się w OMG nic osiągnąć, bo o OMG dowiedziałem się w trakcie wakacji po 3 gimnazjum, więc może odpiszę, spróbuję nie być przy tym 'bufonem'.

P R Z E J R Z Y J F O R U M.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Ojej, przepraszam. To że kuratory nie mają wiele wspólnego z OMG, miało być czymś w rodzaju pocieszenia. Na OMG trzeba raczej coś wymyślić, niż podstawiać do wzorku.
Na pewno Smigol ma rację, na forum już jest kilka rad. Ale naprawdę "uczenie się pod konkurs" nie ma sensu. Po prostu trzeba chcieć robić zadania i dowiadywać się nowych rzeczy.
badmor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2005, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Pomógł: 3 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: badmor »

kaszubki pisze:"Uczenie się pod konkurs" nie ma sensu. Po prostu trzeba chcieć robić zadania i dowiadywać się nowych rzeczy.
To co napisał Kaszubki, powinno być mottem dedykowanym wszystkim, którzy chcą bawić się w rozwiązywanie zadań konkursowych. Brawo!
karoll21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2009, o 14:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krakow
Pomógł: 1 raz

OMG 2009/2010 a

Post autor: karoll21 »

mam pytanie wysyłał ktoś odwołanie, i dostał odpowiedź ?
bo czekam aż odpiszą albo pojawi się informacja na stronie a tu na razie nic
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Na stronie internetowej jest już informacja o odwołaniach.
Jedna osoba uzyskała laureata IV stopnia.
karoll21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2009, o 14:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krakow
Pomógł: 1 raz

OMG 2009/2010 a

Post autor: karoll21 »

ja mam dwa pytania
1)Czy nauczyciel musi wystawić finaliście OMG ocenę celującą z majcy na koniec ,czy zależy to od jego widzi mi się?
2)Zauważyłem że na zaświadczeniu o tytule finalisty jest błąd w nazwie miejscowości urodzenia. Czy jak
złożę takie zaświadczenie do szkoły licealnej będą jakieś problemy, czy pisać do komitetu OMG o poprawienie zaświadczenia?
badmor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2005, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Pomógł: 3 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: badmor »

karoll21 pisze:ja mam dwa pytania
1)Czy nauczyciel musi wystawić finaliście OMG ocenę celującą z majcy na koniec ,czy zależy to od jego widzi mi się?
To zależy jak to jest praktykowane w Twojej szkole. Chyba, że jest jakiś ogólny zapis o takich ocenach. Musisz się tego dowiedzieć.
Karoll21 pisze: 2)Zauważyłem że na zaświadczeniu o tytule finalisty jest błąd w nazwie miejscowości urodzenia. Czy jak złożę takie zaświadczenie do szkoły licealnej będą jakieś problemy, czy pisać do komitetu OMG o poprawienie zaświadczenia?
Ale zawody były dwa miesiące temu. Dopiero teraz to zauważyłeś? Lepiej jest napisać, ale kiedy Ci odpiszą (wystawią nowe zaświadczenie) to nie wiadomo. Jak będą odpisywać w takim tempie jak na odwołania, to możesz dostać takie zaświadczenie nawet w lipcu.
ODPOWIEDZ