OMG 2009/2010 a

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Komisja odwoławcza przepuściła 9 osób.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

A mojego kolegi się nie udało .. .
kaszubki pisze:Przecież wystarczy przejrzeć temat dotyczący poprzedniej OMG. Tam też była dyskusja o literaturze.
Ok, sory, zapomniałem o tym.

Co do miejsca, ale raczej w Warszawie?

-- 18 lut 2010, o 14:14 --

Przejrzałem właśnie i albo oślepłem, albo nie ma.


@vvvvvv
Nie ma sprawy. :p
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, o 16:37 przez tim, łącznie zmieniany 1 raz.
kaszubki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 13:35
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 78 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: kaszubki »

Raczej w Warszawie.
Nie, to ja źle spojrzałem. Ale to nie moja wina, głowa mnie boli. No to "krowa" i inne pozycje H. Pawłowskiego oraz kółko matematyczne na tym forum.
Mruczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1114
Rejestracja: 26 paź 2008, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 157 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Mruczek »

Na stronie OMG jest napisane, że w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, o 22:03 przez Mruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
pawliszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 26 paź 2008, o 16:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podlasie
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 6 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: pawliszak »

cześć, regularnie brałem udział w wojewódzkich konkursach matematycznych i szło mi całkiem nieźle (w podstawówce laureat, teraz w 2gim uczę się do finału). Jednak przypadkowo trafiłem na OMG i gdy zobaczyłem poziom zadań w I etapie był dla mnie piorunujący. Po prostu nie potrafiłem do niczego się zabrać. Szczególnie mam problem z tym, że tu trzeba głównie dowodzić, a jestem przyzwyczajony do zwykłych zadań z treścią. Postanowiłem się jednak przyłożyć, by w w kolejnej edycji dać radę, mam planach kupno przydatnych książek itp. I mam do was pytanie, co szczególnie w OMG odbiega od normalnego programu nauczania itp toków. Tzn co przyda się wiedzieć, jakie schematy znać, czego się trzymać, by mieć jakiekolwiek w tym szanse?
Panda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 31 maja 2008, o 19:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 28 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Panda »

I mam do was pytanie, co szczególnie w OMG odbiega od normalnego programu nauczania itp toków.
Jeśli chodzi o materiał to OMG wymaga mniejszego od kuratorów, z tego co wiem Np. funkcji nie uświadczysz. Jeśli się wcześniej nie zetknąłeś z zadaniami z OMG, to pozostaje ci współczuć i polecić ćwiczyć dowodzenie (tu trening czyni mistrza, polecam Krowę (nie ja jedyny), zadania od łatwych do licealnych, jak czegoś nie wiesz, to z tyłu masz rozwiązanie). Zawsze trafi się też jedno zadanie bardziej grafowe (choć teorii znać nie trzeba), z jedno z geometrią płaską i jedno stereometryczne - oprócz tego dwa arytmetyczne, często się trafi jedno z podzielnością, kongruencją, dzieleniem modulo itd. Porób przede wszystkim zadania z poprzednich edycji i ucz się z rozwiązań, tak, jak prawdopodobnie większość OMGowców Nie słyszałem o jakiejkolwiek literaturze teoretycznej przygotowującej do OMG.

PS Jakie województwo, tak z ciekawości?
pawliszak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 26 paź 2008, o 16:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podlasie
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 6 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: pawliszak »

Podlaskie - Polska B ^^ Tutaj rządzą układy, co mogę dowieść, np przekręty w kuratoryjnych konkursach, jak ktoś chce poznać szczegóły kryminalne zapraszam na PW
@koniec offtopu
planuję sobie właśnie kupić książki i oprócz krowy, jeszcze
Olimpiady i konkursy matematyczne H. Pawłowski
Na olimpijskim szlaku. Zadania dla kółek matematycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach H. Pawłowski
Liga Zadaniowa Zbiór zadań dla uczniów zaintersowanych matematyką
A jako mi nauka, a szczególnie matma łatwo przychodzi, to jak popracuje to się może uda

@edit jak kogoś to interesi to kupiłem krowę, wędrówki po krainie nierówności i ligę zadaniową, zrezygnowałem z pozostałych bo za dużo tam łamigłówek itp.
proof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2010, o 23:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

OMG 2009/2010 a

Post autor: proof »

jerzozwierz pisze:Za pierwsze miejsce była delta, za drugie delta, za trzecie i czwarte delta. Po rozdaniu nagród organizatorzy uznali, że jeszcze dadzą każdemu po delcie. A potem po jeszcze jednej.
Ostatecznie każdy brał ile chciał.
Z tego, co napisałeś wynika, że nie zająłeś żadnego z trzech pierwszych miejsc. Gdybyś zajął, wiedziałbyś, jak było naprawdę.
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: jerzozwierz »

Użyłem słowa "miejsce nr x" zamiast "laureat xtego stopnia". Straszna różnica. I wiem, że dawali pendrive'y czy tam mp3 kilku pierwszym osobom. To takie ważne? Liczy się przesłanie.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

A ja mam pytanie odnośnie zwrotu pieniędzy.

Zwracają oni pieniądze też za podróż pociągiem InterCity lub Tanie Linie Kolejowe, ale drugą klasą?
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: Swistak »

jerzozwierz pisze:Użyłem słowa "miejsce nr x" zamiast "laureat xtego stopnia". Straszna różnica. I wiem, że dawali pendrive'y czy tam mp3 kilku pierwszym osobom. To takie ważne? Liczy się przesłanie.
Jak ktoś się pyta, jakie były nagrody, a ty pomijasz główne nagrody, to chyba jednak można się przyczepić :x.
badmor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2005, o 13:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Pomógł: 3 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: badmor »

tim pisze:A ja mam pytanie odnośnie zwrotu pieniędzy.

Zwracają oni pieniądze też za podróż pociągiem InterCity lub Tanie Linie Kolejowe, ale drugą klasą?
Na stronie OMG jest napisane
Wszyscy uczestnicy zawodów trzeciego stopnia mają zagwarantowany zwrot kosztów podróży na podstawie przedstawionych biletów (autobus albo pociąg II klasy, pospieszny lub ekspresowy; należy zachować bilety!!!).
To chyba zwracają.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

No właśnie pospieszny i ekspres w tej samej kategorii co TLK i IC, w regulaminie mowa jest o wszystkich pociągach II klasy. Ale wole mieć 100% pewności.
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: jerzozwierz »

Ja rok temu jechałem do Warszawy ekspresem, zwrócili.
Awatar użytkownika
tim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 77 razy

OMG 2009/2010 a

Post autor: tim »

I co? Zestresowani? Dwa dni do finału.

Dla niektórych jest to ostatnia szansa, żeby być zwolnionym z egzaminu, a dla niektórych wykazania się, pokazania sobie, że się potrafi. Czego się spodziewacie?
ODPOWIEDZ