[LX OM] III etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
michaln90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 1 raz

[LX OM] III etap

Post autor: michaln90 »

Wyniki zostały już ogłoszone. Czas pomyśleć o przygotowaniach do finału. Jakie obstawiacie zadania??
Moje typy to:
1. Algebra (jakaś tożsamość lub nierówność do udowodnienia)
2. Teoria liczb
3. Geometria
4. Kombinatoryka
5. Stereometria
6. Teoria liczb
Jestem prawie pewien, że na finale będą dwie teorie liczb, ponieważ na II etapie była tylko jedna, a za to 2 algebry (1,6)
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

A ja tam nie wiem, czym się różni teoria liczb od algebry xD.
wally
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 75
Rejestracja: 3 paź 2007, o 13:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Pomógł: 6 razy

[LX OM] III etap

Post autor: wally »

Jak będzie stereometria to ja nawet nie mam zamiaru czytać treści zadania xD a teorię liczb bardzo ciepło przyjmę
Awatar użytkownika
XMaS11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 6 mar 2008, o 21:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów/Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 47 razy

[LX OM] III etap

Post autor: XMaS11 »

Zawsze jest, powinna być
adamadam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2008, o 10:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 9 razy

[LX OM] III etap

Post autor: adamadam »

Hehe. Jadę na finał OM do...swojej szkoły Nici z wycieczki. Mam bliżej na finał niż na 2 etap.

Jest info o finale na stronce OM
chainsling
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2009, o 21:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

[LX OM] III etap

Post autor: chainsling »

Orientuje się ktoś, czy w pobliżu hotelu są jakieś knajpy? Oczywiście chodzi mi o soczek na ochłodę itd.

Czy może trzeba 'zapodawać' piechotą aż na Rynek, co wg googlemapsa zabiera 45min (3,2km)?

Byłem parę razy we Wrocku, ale mimo to obszary poza Rynkiem, placem Dominikańskim czy dworcem są dla mnie zupełnie obce:P

I też byłbym wdzięczny Wrocławianom, za jakieś informacje dotyczące możliwości dojazdu do centrum/rynku autobusami/tramwajami dziennymi/nocnymi :)
adamadam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 20 lut 2008, o 10:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 9 razy

[LX OM] III etap

Post autor: adamadam »

chainsling pisze:Orientuje się ktoś, czy w pobliżu hotelu są jakieś knajpy?
Niestety nie wiem. Nawet nie mam pojęcia gdzie dokładnie jest ten hotel :mrgreen:
chainsling pisze:Czy może trzeba 'zapodawać' piechotą aż na Rynek, co wg googlemapsa zabiera 45min (3,2km)?
:lol: :lol: :lol:
Bez przesady. Pojedziesz autobusem to może troche szybciej będzie :wink:
chainsling pisze: I też byłbym wdzięczny Wrocławianom, za jakieś informacje dotyczące możliwości dojazdu do centrum/rynku autobusami/tramwajami dziennymi/nocnymi :)

Rozkład jazdy autobusów/tramwajów.

Mapki
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

A fundowany jest wyjazd tylko dla uczestnika, czy dla uczestnika i opiekuna?-- 29 marca 2009, 19:14 --Oj, ale ze mnie gapa .
Jest na stronce .
ironleaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 31 gru 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojsławice
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 8 razy

[LX OM] III etap

Post autor: ironleaf »

chainsling pisze:Orientuje się ktoś, czy w pobliżu hotelu są jakieś knajpy? Oczywiście chodzi mi o soczek na ochłodę itd.
Jeśli chodzi o wszelkie so%czki, to wtajemniczeni wiedzą, że po incydentach na ostatnich finałach jest w tym zakresie pewne ryzyko...
Miła niespodzianka: jak widać kwatera mniej więcej w mieście, a nie jak ostatnio w jakiejś wiosce czy jak dwa lata temu w lesie:)
andkom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 10 paź 2007, o 12:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 350 razy

[LX OM] III etap

Post autor: andkom »

ironleaf pisze:Miła niespodzianka: jak widać kwatera mniej więcej w mieście, a nie jak ostatnio w jakiejś wiosce czy jak dwa lata temu w lesie:)
To akurat minus, bo: pod samochód można wpaść..., odetchnąć świeżym powietrzem się nie da..., ogniska nie będzie...
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

ironleaf pisze:
chainsling pisze:Orientuje się ktoś, czy w pobliżu hotelu są jakieś knajpy? Oczywiście chodzi mi o soczek na ochłodę itd.
Jeśli chodzi o wszelkie so%czki, to wtajemniczeni wiedzą, że po incydentach na ostatnich finałach jest w tym zakresie pewne ryzyko...
Miła niespodzianka: jak widać kwatera mniej więcej w mieście, a nie jak ostatnio w jakiejś wiosce czy jak dwa lata temu w lesie:)
Hah, wolę się nie domyślać o jakie incydenty chodziło xD.
A propo zakwaterowania, to ja tam wolę w mieście, żeby wszędzie był jakiś dostęp .
Nie mam doświadczenia, a na stronie nic nie ma. Czy w "pustych" dniach są organizowane jakieś atrakcje czy robimy to co chcemy?
Awatar użytkownika
tkrass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1464
Rejestracja: 21 lut 2008, o 13:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Cambridge / Warszawa
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 186 razy

[LX OM] III etap

Post autor: tkrass »

Incydenty były na tyle poważne, że z tego co wiem, teraz w regulaminie OM widnieje punkt mówiący o możliwości unieważnienia wyniku przy wykryciu takiegoż incydentu.
ironleaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 31 gru 2008, o 19:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojsławice
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 8 razy

[LX OM] III etap

Post autor: ironleaf »

Swistak pisze:Nie mam doświadczenia, a na stronie nic nie ma. Czy w "pustych" dniach są organizowane jakieś atrakcje czy robimy to co chcemy?
Jest jeden dzień - piątek - przeznaczony z jednej strony na atrakcje, z drugiej na sprawdzanie zadań. Atrakcje są zorganizowane, np. rok temu było zwiedzanie zakładów lotniczych i poniemieckiego bunkra, w którym hitlerowcy chowali pociągi... We Wrocławiu może będzie po prostu city tour, a może coś więcej z okazji jubileuszu...
Świstak, Ty zamierzasz ryzykować nieukończenie gimnazjum?
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

Myślę, ze nauczyciele/dyrekcja to załatwią, a jak nie załatwią, to niestety zrezygnuję z OM-a, ale wątpię abym musiał rezygnować.
Awatar użytkownika
jerzozwierz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 526
Rejestracja: 22 lut 2009, o 10:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 42 razy

[LX OM] III etap

Post autor: jerzozwierz »

Ja, w takiej sytuacji, zrezygnowałbym z gimnazjum To przecież piekielne ważne wydarzenie, a poza tym - jest jedna dobra strona nieukończenia gimnazjum - rok dłużej można startować w Olimpiadach
ODPOWIEDZ