[LX OM] III etap

Dla wtajemniczonych;) Największa impreza dla matematyków poniżej studiów, czyli Olimpiada Matematyczna oraz Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów.
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

Dumel pisze:mnie wzrok myli czy rzeczywiście Maciek Dulęba nie załapał się na wyróżnienie?
Wzrok Cię nie myli. Maciek akurat był wielką tajemnicą, ponieważ od razu po skończeniu pisania wychodził i z nikim nie rozmawiał i nikt nie wiedział jak w tym roku napisał. Jedni myśleli, że chce nas wszystkich zaskoczyć, a ja się myślałem, że to dość możliwe, że mu nie poszło i nie chciał się tym chwalić. Mimo wszystko i tak napisał lepiej ode mnie, bo jedzie na różne zawody, a ja nie.
jerzozwierz: Wczoraj chciałem napisać, że jak mi ktoś napisze, że mam jeszcze 3 lata, to...
Dojście do finału jest sukcesem, ale dojście fo finału i kompromitacja już nie .
@Up Czyli tak czy siak miał 5 razy więcej punktów ode mnie .-- 26 kwietnia 2009, 10:50 --
Sylwek pisze: Tak w ogóle najlepszą osobą z forum jest chyba Damianito, raczej wiadomo, o kim mowa , gratki IMO ,
Niby tak, ale po piętach depcze mu ten user: profiles/41141.htm
Charles90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 561
Rejestracja: 6 lis 2007, o 08:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/Kraków
Podziękował: 25 razy
Pomógł: 64 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Charles90 »

skąd ten Oćwieja taki mocny? ;p Ja myślałem, że Sylwek to największe objawienie.. ^^
Gdzie się tak wyszkolił? Coś tam czytałem, że międzynarodówki itp.. Jego przygoda zaczęła się od "babcinych kart" ; ).
Awatar użytkownika
XMaS11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 6 mar 2008, o 21:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów/Kielce
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 47 razy

[LX OM] III etap

Post autor: XMaS11 »

Kwestia wyszkolenia to nie wszystko, liczy się jeszcze talent i pasja.
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Sylwek »

A propos to opłacało się znać trzecie zadanie z tego mixu: 79702.htm , na trop rozwiązania drugiego wpadłem próbując udowodnić, że to pole jest równe jeden podobnie jak w zadaniu 4. tutaj (chodzi o tą mniej elegancką metodę): 79929.htm
Punkitititi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 mar 2008, o 08:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Genua

[LX OM] III etap

Post autor: Punkitititi »

Kto będzie odważny i pierwszy założy długo oczekiwany wątek o nocnych przygodach naszego kolegi?
Awatar użytkownika
Sylwek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2716
Rejestracja: 21 maja 2007, o 14:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 160 razy
Pomógł: 657 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Sylwek »

Może sam zechce się pochwalić? To chyba jednak nie temat na forum oO

Tak w ogóle gratuluję wyróżnienia
Punkitititi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 mar 2008, o 08:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Genua

[LX OM] III etap

Post autor: Punkitititi »

Dziękuję, ale ja tu jestem anonimowo
I Tobie laureata też
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

[LX OM] III etap

Post autor: smigol »

Swistak, nie chciało mi się czytać wszystkich Twoich wypowiedzi w tym topicu z 4 strony, poza tym nie mam teraz na to czasu, ale skoro większość zadań było "na lajcie do zrobienia", "znalazły się drewna, które ego nie zrobiły" to czemu miałeś tylko (aż) 2 punkty??


EDIT: Aha, zapomniałem napisać najważniejszej rzeczy jaką chciałem napisać w tym poście ;]
GRATULUJĘ wszystkim finalistom, szczególnie laureatom, wyróżnionym, "Zwardoniowcom" etc. )
MagdaW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 760
Rejestracja: 18 mar 2008, o 10:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z Lublina
Podziękował: 32 razy
Pomógł: 177 razy

[LX OM] III etap

Post autor: MagdaW »

Ja również gratuluję wszystkim laureatom, wyróżnionym i finalistom.
Awatar użytkownika
emator2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 4 lis 2008, o 19:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 51° 08'N 22° 50'E
Podziękował: 10 razy

[LX OM] III etap

Post autor: emator2 »

smigol pisze:Swistak, nie chciało mi się czytać wszystkich Twoich wypowiedzi w tym topicu z 4 strony, poza tym nie mam teraz na to czasu, ale skoro większość zadań było "na lajcie do zrobienia", "znalazły się drewna, które ego nie zrobiły" to czemu miałeś tylko (aż) 2 punkty??
(...)
Według mnie to autoironia Swistaka, a nie złośliwość.

Gratuluję wszystkim, którym się należy
Awatar użytkownika
Swistak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1874
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 99 razy
Pomógł: 87 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Swistak »

Tych zadań nie zrobiłem po prostu przez własną głupotę.
Gdyby wszystkie zadania były jak takie 5, albo niewiele łatwiejsze, ale nie aż tak trudne jak 6, to bym raczej nie był zły na siebie, ale stwierdził bez żalu, że muszę przysiąść fałdów, a dlatego jestem taki zły na siebie, bo te zadania były naprawdę proste.
Jak już wspominałem z zadaniem "Udowodnij, że po połączeniu 5 punktów kratowych, któryś odcinek będzie przechodził przez inny punkt kratowy." spotkałem się ze 2-3 razy i znam jego rozwiązanie na pamięć, a na OM-ie przez 2h próbowałem znaleźć zbiór 60 punktów takich, że jak połącze wszystkie ze sobą odcinkami, to żaden odcinek nie będzie przechodził przez żaden punkt kratowy ...
Tak samo zadanie 4. Też było proste, ale ja stwierdziłem "No nie, nierówność. Na pewno nie zrobię." i siedziałem 3h nad zadaniem 6 i 2h nad zadaniem 5.
A w zadaniu 1 zapisałem bardzo mądrze, że tam dla odpowiednich odcinków \(\displaystyle{ x \le min(a;b)}\), ale nie wpadłem aby to zapisać \(\displaystyle{ x \le a}\) i \(\displaystyle{ \le x \le b}\).

-- 26 kwietnia 2009, 22:24 --

Może dla sprostowania powiem, że z tymi drewnami,to nie chciałem nikogo obrazić i nie chodziło mi o to, że ludzie którzy tego nie zrobili są kiepscy, ale to raczej było w takiej formie użalania się nad sobą . Zedytuję to zaraz, bo to nie za mądra wypowiedź.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2009, o 22:27 przez Swistak, łącznie zmieniany 2 razy.
matex_06
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 5 lip 2007, o 22:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sto(L)ica
Podziękował: 9 razy

[LX OM] III etap

Post autor: matex_06 »

gratuluje Wszystkim finalistom i pozdrawiam naszego kolege który miał ciekawe nocne przygody i przegrał zakład...żeby doszedł do siebie jak najszybciej(mam nadzieję że juz to zrobił)

Jak obstawiacie szanse Polaków na IMO w tym roku w stosunku do ostatnich lat?
lukasz_650
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 24 paź 2008, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

[LX OM] III etap

Post autor: lukasz_650 »

matex_06 pisze:gratuluje Wszystkim finalistom i pozdrawiam naszego kolege który miał ciekawe nocne przygody i przegrał zakład...żeby doszedł do siebie jak najszybciej(mam nadzieję że juz to zrobił)
Ostatecznie udało mu się dotrzeć na Politechnikę i wyglądał całkiem w porządku, więc już pewnie doszedł do normalności
Przy okazji jak to czyta, to przekazuję pozdrowienia od MC xD
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

[LX OM] III etap

Post autor: Dumel »

Swistak pisze:Tych zadań nie zrobiłem po prostu przez własną głupotę.
[...]
A w zadaniu 1 zapisałem bardzo mądrze, że tam dla odpowiednich odcinków \(\displaystyle{ x \le min(a;b)}\), ale nie wpadłem aby to zapisać \(\displaystyle{ x \le a}\) i \(\displaystyle{ \le x \le b}\).
o qrde tak wczoraj przed snem po przeczytaniu tego posta zabrałem sie za to zadanie i rzeczywiście było banalne do potęgi (sam gdybym byl w finale tez bym tego pewnie nie zrobil tak samo jak nie zrobilem 4. w II etapie ktore bylo IMHO trudniejsze od tego)
mnij
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KrK
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

[LX OM] III etap

Post autor: mnij »

jakie nocne przygody??!! opowiedz Matex_06 . gadacie o nudnych zadaniach a pomijacie najciekawsze wątki... :I
ODPOWIEDZ