Wykazać że izometria jest suriekcją na zwartej przestrzeni

Własności przestrzeni; metryczność, zwartość, spójność... Przekształcenia i deformacje... Teoria wymiaru... słowem - topologia.
Unforg1ven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 18 mar 2017, o 00:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował: 104 razy
Pomógł: 5 razy

Re: Wykazać że izometria jest suriekcją na zwartej przestrze

Post autor: Unforg1ven »

a4karo pisze:A skąd taki wniosek? Chyba nie rozumiesz o co chodzi we wskazówce krl

Chodzi o to, że zbiory o takiej własności, że odległość każdych dwóch elementów jest większa niż \(\displaystyle{ 1/n}\) nie mogą w przestrzeni zwartej być zbyt liczne.

Np.jeżeli \(\displaystyle{ X=[0,10]}\) to zbiór \(\displaystyle{ A_a}\) nie może zawierać więcej niż \(\displaystyle{ 10}\) elementów, a \(\displaystyle{ A_2}\) nie więcej niż \(\displaystyle{ 20}\)
Oczywiście. Mam wrażenie że się źle zrozumieliśmy.
I ten wniosek, który doprecyzuję: "A tu jest oczywiste że A (bo dla każdego punktu \(\displaystyle{ a\in A}\) istnieje otoczenie takie że przecięte ze zbiorem \(\displaystyle{ A-{a}}\) stanowi zbiór pusty) zatem A nie jest domknięty".
Jest do niczego potrzebny, to były moje wątpliwości, które zostawiłem. (w sumie teraz nie wiem po co)

Doprecyzuję o co mi chodziło z tymi wątpliwościami. Zacząłem się zastawiać, czy rozważając elementy zbioru A, "mogę" zrobić sprzeczność z zwartością A czy zwartością X. No i uznałem głupio, że tak naprawdę "robię" sprzeczność, z zwartością A, a potem wiadomo...
Dopiero po pewnym czasie doszło do mnie z czym ja powinni nem zrobić sprzeczność z X żeby dowód był poprawny i dlaczego tak a nie inaczej. Ale to teraz bez znaczenia.
ODPOWIEDZ